شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:30 منتشر شده در مورخ: 1399/07/21 شناسه خبر: 1656555
مدیرعامل هلال احمر خراسان‌جنوبی خبر داد؛

بهره‌مندی ۷ هزار روستایی از خدمات کاروان‌های نذر آب ۳

بهره‌مندی ۷ هزار روستایی از خدمات کاروان‌های نذر آب ۳
رضایی گفت: هفت هزار و ۶۳۰ روستایی در خراسان‌جنوبی از خدمات کاروان‌های نذر آب ۳ در نقاط مختلف استان بهره‌مند شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، محمدرضا رضایی مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران، با اشاره به وضعیت بی‌آبی در استان، اظهار کرد: بسیاری از مناطق حاشیه‌ای و روستایی استان متاثر از خشکسالی‌های چند ساله بوده و با فقر و تنگدستی رو به رو شده‌اند.

وی با اشاره به رسالت‌های هلال احمر مبنی بر کاهش آلام بشری در زمان آرامش و بحران، افزود: جمعیت هلال احمر در راستای انجام وظایف ذاتی که دارد طرح کاروان‌های نذر آب را در استان‌های آسیب دیده از خشکسالی اجرایی می کند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با بیان این‌که این طرح از دو سال گذشته در خراسان‌جنوبی اجرایی می‌شود، اظهار کرد: در سال جاری در شهرستان‌های نهبندان، خوسف و سربیشه به ترتیب میزبان کاروان‌هایی از یزد، اصفهان و خراسان رضوی بودیم.

رضایی عنوان کرد: در راستای فعالیت این کاروان‌ها 7 هزار و ۶۳۰ نفر در ۶۵ روستای استان از خدمات مختلف درمانی، معیشتی و آموزشی بهره‌مند شدند.

وی از ویزیت دو هزار و ۳۰۵ بیمار توسط ۵۲ نفر کادر درمانی این کاروان‌ها خبر داد و افزود: توزیع یک‌هزار و ۱۵ بسته معیشتی، یک‌هزار و ۹۴۰ جفت کفش و یک‌هزار و ۱۵۰ پک بهداشتی از جمله اقدامات این تیم‌ها بوده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی گفت: توزیع ۷۵۰ بسته نوشت افزار و چهار هزار و ۱۰۰ ثوب البسه از دیگر خدمات ارائه شده به روستائیان بوده و همچنین در راستای رفع بخشی از مشکلات آبی روستائیان، ۳3 منبع ذخیره آب به حجم 99 هزار لیتر در روستاهای هدف، جایگذاری شده است.

رضایی از مشارکت و فعالیت 450 نفر روز داوطلب هلال احمر در این کاروان‌ها خبر داد و گفت: تمامی خدمات با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی ارائه شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1656555
ارسال نظر
نظرات