شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 19:28 منتشر شده در مورخ: 1399/07/21 شناسه خبر: 1656661
به میزبانی استان گلستان انجام شد؛

جشن پایان بازسازی مناطق سیل‌ زده کشور با حضور رئیس جمهور/ 66هزار و 719واحد مسکونی ساخته شد

جشن پایان بازسازی مناطق سیل‌ زده کشور با حضور رئیس جمهور/ 66هزار و 719واحد مسکونی ساخته شد
جشن پایان بازسازی مناطق سیل‌ زده کشور عصر امروز با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور و جمعی از مسئولان در روستای چن سبیلی آق قلا در استان گلستان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ آیین افتتاح 66هزار و 719واحد مسکونی احداثی و 90هزار و 464واحد تعمیری سیل سال 1398عصر امروز با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور در گلستان در روستای چن سبیلی آق قلا برگزار شد.

این پروژه ها با اعتبار 490میلیارد تومان و تسهیلات کمک بلاعوض یک هزار و هشت میلیارد تومانی انجام شده است.

همچنین بازسازی تأسیسات 950روستا و شهر مناطق سیل زده در فروردین 1398با اعتبار 746میلیارد تومان انجام شده است.

رئیس جمهوردر این مراسم اظهار کرد: از همه مسئولین در سه استان لرستان، خوزستان و گلستان تشکر می‌کنم. این سه استان سخت ترین روزها را در ایام سیل گذراندند.

روحانیبا بیان اینکه 25استان در سیل بودند اما این سه استان زحمات زیادی کشیدند، افزود: من باید از مقاماتی که در این استان ها تلاش کردند و شرایط سختی را در فروردین 1398گذراندند، تشکر کنم.

محمدرضا تابش رییس سازمان بنیاد مسکن اظهار کرد: دستور زودهنگام تامین اعتبار برای جبران خسارت سیل از سوی دولت و تخصیص به موقع آن، یکی از عوامل اصلی تکمیل سریع خانه های آسیب دیده بود.

وی افزود: علاوه بر تعمیر و نوسازی خانه های آسیب دیده، به دلیل تخصیص به موقع اعتبارات، ابنیه فنی شهر و روستاها بازسازی و دیواره بسیاری از رودخانه های بزرگ و مهم ایمن سازی شد.

رییس سازمان بنیاد مسکن با بیان اینکه همراهی دیگر دستگاه ها یکی دیگر از عوامل جبران به موقع خسارت های سیل، بود، توضیح داد:  بنیاد مستضعفان با واگذاری 500هزار تن سیمان رایگان، سپاه پاسداران با احداث و تعمیر یکهزار و 500خانه، شرکت نفت، کمیته امداد ، بهزیستی، بنیاد برکت برای کمک به جبران خسارت ها بود.

بر اثر سیل سال 1398 بالغ بر 22هزار واحد مسکونی در استان گلستان دچار خسارت شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1656661
ارسال نظر
نظرات