شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:11 منتشر شده در مورخ: 1399/07/22 شناسه خبر: 1656834
معاون راهداری اداره کل راهداری استان یزد خبر داد

آسفالت محور کهدوئیه معطل تامین اعتبار

آسفالت محور کهدوئیه معطل تامین اعتبار
محمد رستگاری گفت: انجام کار اساسی برای محور کهدوئیه دهشیر حداقل به اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان نیاز است و برای آن درخواست اعتبار شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد رستگاری در گفتگو با خبرنگار یزدرسا؛ در خصوص وضعیت جاده کهدوئیه - دهشیر گفت: 15 کیلومتر این جاده خرابی شدید داشت و از همان ابتدا بحث اعتبارات زیادی که برای آن نیاز است مطرح بود، برای سه کیلومتر اولیه آن نیز که دو سال پیش اقدامات بهساز و نگهداری برای آن انجام شد پیمانکار از اداره راهداری دو میلیارد تومان مطالبات دارد که هنوز نتوانستیم آن را تامین کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اعتباراتی که برای بهسازی جاده کهدوئیه دهشیر نیاز است و اینکه برای خرید قیر و آسفالت و ... حتما نقدی باید خرید کرد و عدم نقدینگی برای محور مذکور از محل منابع استانی طبیعتا با استفاده از پیمانکار نمی‌توانستیم کاری از پیش ببریم و از طرفی با توجه به مشکلاتی که در وضعیت رویه این جاده وجود داشت اداره راهداری طی دو ماه گذشته با تجهیزات و امکانات امانی با مرمت این جاده آن را از وضعیت نارضایتی که وجود داشت خارج کرد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد افزود: نیروهای راهداری با استفاده از امکانات امانی و آسفالت سرد، تراشه آسفالت و ... لکه گیری و آسفالت رگلاژی محور را انجام و آسفالت تقریبا 15 کیلومتر از این محور را مرمت و آب بندی و به وضعیت نسبی مناسبی رساندند و آن را از حالت آسیب زدن به ترافیک عبوری خارج کردند.

رستگاری با بیان اینکه برای انجام کار اساسی برای محور کهدوئیه دهشیر حداقل به اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان نیاز است، گفت: درخواست دادیم که اعتباراتی از سال 99 برای بهبود و روکش آسفالت این محور پیش بینی شود از نمایندگان مجلس نیز همین درخواست را داشتیم،  فرماندار شهرستان تفت نیز پیگیر تخصیص اعتبار برای این محور است.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی خرید آسفالت و قیر به صورت نقدی انجام می‌گیرد و تخصیص اعتبارات ترجیحا به صورت نقدی می‌تواند برای پیشبرد کار برای محور کهدوئیه دهشیر راهگشا باشد و امیدواریم با درخواست‌هایی که صورت گرفته بتوان این جاده را به وضعیت مطلوبی رساند. 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1656834
ارسال نظر
نظرات