شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 12:36 منتشر شده در مورخ: 1399/07/22 شناسه خبر: 1656862
معاون بازرگانی سازمان صمت اصفهان خبرداد؛

ظرفیت تولید سه میلیون ماسک در اصفهان/ قیمت تعیین شده ماسک 1300 تومان است

ظرفیت تولید سه میلیون ماسک در اصفهان/ قیمت تعیین شده ماسک 1300 تومان است
معاون امور بازرگانی سازمان صمت اصفهان گفت: ظرفیت تولید ماسک در استان بالغ بر سه میلیون ماسک در روز است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اسماعیل نادری در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص فعالیت واحدهای تولید ماسک در استان اصفهان اظهار کرد: 45 واحد دارای شناسامه و مجوز و همچنین تعدادی از واحدهایی هم به صورت گروه های جهادی در سطح استان اصفهان فعالیت می کنند و ظرفیت تولید ماسک در استان بالغ بر سه میلیون ماسک در روز است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: با توجه به شرایط موجود یک میلیون و 500 هزار تا یک میلیون و 800 هزار ماسک در استان اصفهان توزیع می شود؛ فراروانی ماسک در اصفهان بالا است.

وی افزود: یک سری چالش ها و مشکلات در بحث توزیع وجود داشت که این چند روز حل شده است، با بخشنامه ای هم که از وزارتخانه آمده، سقف قیمت برای ماسک تعیین شد.

نادری با توضیح اینکه قیمت ماسک در گذشته به صورت دو قیمت کارگاهی و صنعتی بود اما با توجه به فراوانی به یک قیمت تبدیل شد، بیان کرد: تنها قیمت مورد تایید سازمان حمایت، وزارت های صمت و بهداشت ماسک یک هزار و 300 تومان برای مصرف کننده است.

وی اضافه کرد: هیچ داروخانه و صنفی حق فروش ماسک بیشتر از این قیمت را ندارد و اگر شهروندان عزیز با قیمت بیشتری مواجه شدند با شماره 124 تماس بگیرند تا همکاران ما در بازرسی اصناف بررسی و برخورد کنند.

معاون بازرگانی سازمان صمت اصفهان با توضیح اینکه ظرفیت تولید مواد اولیه ماسک محدود است و با توجه به قرار گرفتن در موج های دوم وسوم کرونا، میزان مصرف و تقاضا در جامعه افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: وضعیت امروز نسبت به چند ماه قبل که مشکلاتی داشتیم بهتر شده اما برخی از مشکلات همچنان وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: هفته های اخیر مواد اولیه تهیه ماسک وارد کشور و همچنین تولیدات ساماندهی شد؛ از شهروندان عزیز درخواست می کنم که ماسک را از واحدهای صنفی معتبر و داروخانه ها تهیه کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1656862
ارسال نظر
نظرات