شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:52 منتشر شده در مورخ: 1399/07/22 شناسه خبر: 1656868
معاون نیروی دریایی ارتش:

زنجیره دفاعی ایران در خلیج فارس آماده پاسخ به هر تهدیدی است

زنجیره دفاعی ایران در خلیج فارس آماده پاسخ به هر تهدیدی است
معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش گفت: زنجیره دفاعی جمهوری اسلامی در جنوب کشور شامل خلیج فارس، دریای عمان و حتی اقیانوس هند آماده پاسخ به هر تهدیدی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیر دریادار حمزه‌علی کاویانی صبح سه شنبه در مراسم استقبال از شصت و نهمین ناوگروه نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی که در منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش در بندرعباس انجام شد، بیان داشت: حضور بیگانگان در خلیج فارس هیچ سودی برایشان ندارد، به دشمنان اعلام می‌کنیم پاسخگوی هرگونه تهدیدی به آب‌های ما و منافع کشورمان خواهیم بود.

وی عنوان کرد: نیروی دریایی ارتش در راستای دفاع از منافع جمهوری اسلامی ایران حضور پر رنگی در آب‌های بین‌المللی دارد. حراست، حفاظت از خطوط آبراه‌های بین‌المللی و اسکورت کشتی‌های ایرانی جزو وظایف محوله به ارتش است. ناوگروه شصت و نهم اعزامی ارتش هم در امر اجرای فرامین و برنامه‌های تعیین شده موفق بوده است.
 
امیردریادار کاویانی تصریح کرد: حضور ما در دریاها مداوم، مستمر، با اقتدار و اقتدارآفرین خواهد بود و این حضور در تداوم اجرای فرامین فرمانده معظم کل قوا است.
 
وی خاطرنشان کرد: ناوشکن بومی و توانمند سهند در اولین مأموریت برون مرزی در شصت و نهمین ناوگروه اطلاعاتی رزمی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، عازم مأموریت به خلیج عدن شد و توانست از برنامه‌های از پیش تعیین شده موفق و سربلند بیرون بیایید.
 
معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان داشت: ناوشکن تمام ایرانی سهند که در عرصه دریاها می‌درخشد یادگار سهندی است که آمریکایی‌ها ناجوانمردانه آن را هدف قرار دادند. ساخت و اجرای مأموریت توسط این ناوشکن مشت محکمی بر دهان کسانی است که مدعی‌اند ایران توان ساخت ناوشکن ندارد.
 
امیر دریادار کاویانی افزود: امروز توانمندی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران فراتر از ساخت ناوشکن بوده و دارای اقتداری است که می‌تواند مشت محکمی در برابر تهدیدها به آمریکا وارد کند.
 
وی تصریح کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز در دریاها حضور دارد و از ناوگان نفتی، تجاری و شیلاتی کشور حمایت می‌کند.
 
معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: ناوگروه هفتادم نیروی دریایی ارتش نیز در تداوم حضور مقتدرانه ایران اسلامی در عرصه دریاها به مأموریت اعزام شده و به اجرای مأموریت می‌پردازد.
 
امیر دریادار کاویانی افزود: ناوگروه هفتادم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی امروز به ماموریت دریایی اعزام می‌شود و در صحنه دریا به کار اطلاعاتی و عملیاتی و دفاع از ناوگان تجاری نفتکش شیلاتی خود ادامه خواهد داد.
 
منبع: مهر
 
انتهای پیام/
 
 
https://www.dana.ir/1656868
ارسال نظر
نظرات