شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 14:53 منتشر شده در مورخ: 1399/07/22 شناسه خبر: 1656971
مدیرکل کمیته امداد امام (ره) گیلان:

دست پر مهر حدود ۳۶هزار حامی بر سر ایتام و فرزندان محسنین

دست پر مهر حدود ۳۶هزار حامی بر سر ایتام و فرزندان محسنین
عباس اهربی گفت: حدود ۳۶هزار حامی نیکوکار از ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین در استان گیلان حمایت می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان گیلان صبح امروز در جمع اصحاب رسانه گفت: هم اکنون ۳۲۹۱ یتیم و ۴۷۸۴ فرزند از خانواده محسنین در استان گیلان از حمایت حامیان نیکوکار بهره مند می شوند که علاوه بر دریافت کمک هزینه معیشت، بسیاری از مشکلات درمانی، تحصیلی و مسکن این افراد، از طریق گزارش همکاران اکرام به حامیان و عنایت این بزرگواران مرتفع گردیده است.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان گیلان، با بیان اینکه حدود ۳۶ هزار حامی نیکوکار، حمایت از ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین استان گیلان را بر عهده دارند، افزود: از ابتدای سال تا کنون ۴۷۳۱ حامی جدید در طرح اکرام برای حمایت مادی و معنوی فرزندان ثبت نام کرده اند.

وی اضافه کرد: ۱۷۸۶۶ از این حامیان از فرزندان محسنین و ۱۸۱۰۸ حامی نیز از ایتام حمایت می کنند.

اهرابی با اشاره به اینکه سرانه نقدی دریافتی هر فرزند یتیم حدود ۳۴۰ هزار تومان و فرزندان محسنین ۱۸۰ هزار تومان است، بیان کرد: حامیان بیش از ۲۴ میلیارد تومان در شش ماهه نخست امسال به فرزندان معنوی خود اهداء کرده اند.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان گیلان، افزود: بیش از ۱۲ میلیارد تومان از میزان کمک های اهدایی حامیان در سال جاری نقدی و مابقی نیز غیر نقدی بوده است.

وی، با اشاره به نحوه ثبت نام حامیان، گفت: مردم نوعدوست و خیّر جهت حمایت یک یا چند فرزند معنوی می توانند با مراجعه و ثبت نام در سایت ekram.emdad.ir نسبت به انتخاب فرزند معنوی با شرایط مورد نظر خود (سن، جنسیت، سادات، بیمار، محل سکونت) اقدام نمایند. همچنین حامیان با مراجعه حضوری یا تلفنی به واحدهای اکرام ادارات امداد استان می توانند نسبت به شرح وضعیت زندگی این افراد آگاهی پیدا کرده و سپس فرزند معنوی خود را جهت حمایت انتخاب نمایند.

اهرابی، ضمن تقدیر از اعتماد حامیان و خیّرین، گفت: به منظور تسهیل در روش های پرداخت برای هر فرزند معنوی یک شماره کارت اختصاصی در نظر گرفته می شود که حامیان می توانند بدون شناسه واریز و از طریق سایت و یا کلیه درگاه های بانکی و اپلیکیشن های موجود، نسبت به واریز مستقیم هدایای نقدی به حساب فرزندان معنوی اقدام نموده و گزارش پرداخت را در سایت مشاهده نمایند.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان گیلان، در پایان با قدردانی از همراهی همیشگی مردم نیکوکار گیلان، عنوان کرد: تعداد ۱۵۰ فرزند محسنین به تازگی تحت پوشش کمیته امداد استان قرار گرفته اند که فاقد حامی بوده و امید است با مشارکت مردم خیّر استان، بتوانیم نیازمندی های این عزیزان را نیز برطرف کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1656971
ارسال نظر
نظرات