شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 09:12 منتشر شده در مورخ: 1399/07/23 شناسه خبر: 1657156
رئیس بهزیستی شهرستان جاجرم:

۴۳درصد کودک آزاری‌ها ناشی از اعتیاد است/ تاثیر مستقیم اعتیاد مادر بر روی فرزندان

۴۳درصد کودک آزاری‌ها ناشی از اعتیاد است/ تاثیر مستقیم اعتیاد مادر بر روی فرزندان
حسن نیا با بیان اینکه 43 درصد از مهمترین علت‌های کودک آزاری اعتیاد است، گفت: اعتیاد در بیشتر موارد با مَرد وارد خانواده شده و با ابتلای افراد دیگر مانند مادر و فرزندان بیشتر می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ معصومه حسن‌نیا، رئیس اداره بهزیستی شهرستان جاجرم در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری جاجرم، با بیان اینکه خانواده نخستین نهاد اجتماعی است که درجریان اعتیاد بیشترین آسیب را می بیند، ابراز داشت: اعتیاد دربیشتر موارد با مرد وارد خانواده شده وبا ابتلای افراد دیگر مانند مادر وفرزندان بیشتر می‌شود.

وی گفت: خسارت هایی مانند بی‌ثباتی هویتی فرزندان، دریافت نکردن حمایت عاطفی خانواده، گسیختگی روابط فرزندان با والدین، بروز خشونت های کلامی وجسمی، لجبازی با اعضای خانواده، اعتماد به نفس تخریب شده درفرزندان از لطمه هایست که به کیان خانواده وفرزندان وارد می‌شود.

حسن نیا افزود: متأسفانه گسترش اعتیاد و سوء مصرف مواد در زنان و دختران از مشکلاتی است که ذهن بسیاری از تصمیم گیران را به خود درگیر کرده است.

وی با تاکید بر اینکه اعتیاد مادر تاثیر مستقیم بر فرزندان دارد، گفت: تاثیر اعتیاد مادر به سوء مصرف مواد مخدر والکل از دوره بارداری آغاز می شود و با توجه به نقش مادر در سلامت کودکان، اعتیاد مادر به طور همه جانبه سلامت و رشد فرزندان را دچار اختلال می‌کند.

رئیس ادراه بهزیستی شهرستان جاجرم گفت: فرزندان این خانواده ها با الگوبرداری از رفتار والدین، رفتارهای نابهنجار را درپیش می گیرند.

وی با بیان اینکه طی تحقیقات انجام شده 43 درصد از مهمترین علت‌های کودک آزاری اعتیاد است، ابراز داشت:  امکان گرایش کودکانی که پدر و مادر آنها اعتیاد دارند به سمت مواد مخدر بیشتر است.

حسن‌نیا افزود: فرزندان دراین خانواده ها از آسیب های روحی رنج می‌برند که این رفتارها به صورت اختلال های روانی، رفتارهای ناسازگارانه، اظطراب، احساس خجالت و... مشهود است.

وی درمورد آمار معتادین شهرستان جاجرم گفت: بهزیستی آمار مراجعه کننده به بهزیستی جهت برخورداری از یاری برگ کلینیک ها یا خدمات کمپ رادارد که بیشتر مراجعین آقا هستند اما از آمار کلی شهرستان بی اطلاع هستیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1657156
ارسال نظر
نظرات