شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 13:46 منتشر شده در مورخ: 1399/07/23 شناسه خبر: 1657284
عضو خبرگان رهبری:

حمایت و تقویت بسیج موجب ترویج روحیه شهادت طلبی در جامعه می شود

حمایت و تقویت بسیج موجب ترویج روحیه شهادت طلبی در جامعه می شود
عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه تکریم از خانواده شهدا می تواند در ترویج و تقویت روحیه شهادت در کشور موثر باشد، گفت: تقویت تشکل بسیج با توجه به اینکه تمام اقشار جامعه می توانند به نحوی با بسیج مرتبط باشند می تواند روحیه شهادت طلبی را درجامعه تقویت و ترویج کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله عسکر دیرباز در گفتگو با خبرنگار  قم فردا با اشاره به بازگشت پیکر پاک شهدای خان طومان به کشور، اظهار داشت:یکی از راهبردهای اساسی انقلاب اسلامی ایران این است که مدافع مظلوم و علیه ظالم می باشد.
وی ادامه داد: بر همین اساس و با توجه به هجمه ای که استکبار جهانی به جبهه مقاومت در منطقه از جمله سوریه انجام داده است ، مقام معظم رهبری و دلسوزان انقلاب اسلامی به دفاع از مظلومین منطقه مخصوصا سوریه اقدام کردند.
عضو خبرگان رهبری بیان داشت: به همین جهت بود که عده ای از فرماندهان و جوانان این مرز و بوم برای دفاع از اسلام و جبهه مقاومت در سوریه حاضر شدند که در نهایت هم عده ای از آنها به درجه رفیع شهادت نائل شدند.
وی اضافه کرد: باز بودن مسیر دفاع از اسلام و انقلاب و منتهی شدن به شهادت، بسیار و بسیار برای جامعه ما با خیر و برکت است.
تقویت روحیه شهادت طلبی با بازگویی اهداف شهدا
آیت الله دیرباز با اشاره به راهکارهای حفظ و تقویت روحیه شهادت طلبی در کشور، ابراز داشت: همه مسئولین مخصوصا دستگاه های تبلیغاتی باید تلاش کنند تا اهداف شهدا که به چه منظوری و برای چه چیزی شهدا شهید شدند را برای مردم و مخصوصا جوانان بازگویی و احیا کنیم.
وی خاطرنشان شد:همچنین باید خانواده های شهدا مورد تکریم و تجلیل خاص قرار بگیرند، البته باید در نظر داشته باشیم که خانواده شهدا به ما نیازی ندارند ماهستیم که به آنها نیاز داریم و باید این شهدا را تکریم کنیم.
رئیس دانشگاه قم با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند شهدای مدافع حرم جایگاه خاصی دارند، افزود: تکریم از خانواده شهدا می تواند در ترویج و تقویت روحیه شهادت در کشور موثر باشد.

حمایت و تقویت بسیج موجب ترویج روحیه شهادت طلبی در جامعه می شود
وی تصریح کرد:  یکی از عوامل مهم دیگر در زنده نگهداشتن روحیه شهادت طلبی در کشور حمایت از بسیج است.
آیت الله دیرباز ادامه داد: تقویت تشکل بسیج با توجه به اینکه تمام اقشار جامعه می توانند به نحوی با بسیج مرتبط باشند می تواند روحیه شهادت طلبی را درجامعه تقویت و ترویج کند.
وی عنوان داشت: عامل بعدی که می تواند در این زمینه موثر باشد تبیین و تشریح رهنمودهای مقام معظم رهبری در این زمینه است.مقام معظم رهبری هم مرتبا از فرصت های مختلف استفاده می کنند برای تبیین و ترویج و تقویت روحیه شهادت طلبی که نکات بسیار خوبی را هم در این زمینه همیشه متذکر می شوند.


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1657284
ارسال نظر
نظرات