شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 13:51 منتشر شده در مورخ: 1399/07/23 شناسه خبر: 1657301

ارائه تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی به آسیب‌دیدگان سیل و زلزله در بوشهر

ارائه تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی به آسیب‌دیدگان سیل و زلزله در بوشهر
مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: حدود 51 میلیارد تومان برای بازسازی مناطق سیل‌زده استان ابلاغ شده است. این تسهیلات برای پرداخت به منازل آسیب دیده شهری و روستایی کنگان، جم، دیر، دشتستان و گناوه تخصیص یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در جمع مدیرکل و معاونین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: عملکرد موثر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در سطح روستاها و شهرها به خوبی می‌توان لمس کرد. این نهاد انقلابی به‌عنوان دستگاه قوی یادگار امام راحل همچنان در کنار  مردم حضور دارد.

عبدالکریم جمیری تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌های مجمع نمایندگان استان بوشهر براساس اولویت‌هاست و تلاش می‌کنیم عملکرد قابل دفاعی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه خدمات ارزشمند بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر به مردم از هیچکس پوشیده نیست، تاکید کرد: از مدیریتی که با برنامه جهت رفع مشکلات مردم عمل کند، حمایت خواهم کرد.

وی خطاب به مدیرکل بنیاد مسکن استان تاکید کرد: این نشستها باید بیشتر برگزار شود و از هرگونه پیگیری در سطح کلان جهت کمک به این نهاد برای اجرای پروژه‌های اساسی در استان دریغ نمی‌کنم.

ارائه تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی به آسیب دیدگان سیل و زلزله در استان بوشهر

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با تقدیر از نگاه مثبت نماینده بوشهر در مجلس و مسئولان ارشد استان نسبت به عملکرد این نهاد، گفت: ۵۱ میلیارد تومان برای بازسازی مناطق سیل‌زده استان ابلاغ شده است که  این تسهیلات برای پرداخت به منازل آسیب دیده شهری و روستایی کنگان، جم، دیر، دشتستان و گناوه تخصیص یافته است.

حمید حیدری بریدی بیان کرد: برای هر واحد آسیب دیده شهری ناشی از سیل در سال‌های ۹۸ و ۹۹ مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ ۴ درصد پرداخت می‌شود.

وی گفت: علاوه بر پرداخت تسهیلات بازسازی، ۱۵ میلیون تومان وام معیشتی کم‌بهره و ۲۹ میلیون تومان کمک بلاعوض برای هر واحد آسیب دیده شهری پرداخت می‌شود که در مجموع ۹۴ میلیون تومان برای هر واحد مسکونی شهری برای بازسازی به صورت وام ۴درصد و کمک بلاعوض خواهد بود.

وی افزود: برای واحدهای مسکونی روستایی آسیب دیده از سیل نیز مبلغ ۴۰ میلیون تومان وام با سود ۴ درصد، ۱۵ میلیون تومان تسهیلات کم بهره معیشتی و ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض به صاحبان واحدهای مسکونی روستایی آسیب دیده از سیل در ۵ شهرستان کنگان، جم، دیر، دشتستان و گناوه پرداخت می‌شود. برای بازسازی هر واحد مسکونی روستایی آسیب دیده از سیل در مجموع ۸۰ میلیون تومان وام کم بهره و کمک بلاعوض پرداخت می‌شود و در این راستا ۵۷۶ واحد مسکونی که آسیب دیده‌اند که برای تعمیر آنها ۳۰ میلیون تومان وام بازسازی و معیشتی با نرخ سود ۴درصد و ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر در ادامه با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن، این طرح را یکی از جدی‌ترین برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی به منظور تعادل بخشی بین عرضه و تولید مسکن است که سهم استان بوشهر در این طرح ۲ هزارو ۳۰۰ واحد مسکونی در نظر گرفته شده است.

این مقام مسئول گفت: ۲هزار و ۲۱ قطعه زمین از طرف اداره کل راه و شهرسازی این استان در۱۲ شهر برای اجرای طرح ملی مسکن به این نهاد واگذار شده‌است.

وی افزود: تاکنون ۲هزار و ۹۷۰ نفر برای شرکت در طرح اقدام ملی مسکن در استان بوشهر ثبت نام کرده‌اند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1657301
ارسال نظر
نظرات