شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 13:13 منتشر شده در مورخ: 1399/07/23 شناسه خبر: 1657337
در حاشیه جلسه هیات دولت؛

همتی: از منابع ارزی ۵ میلیارد دلاری خود در عراق استفاده می‌کنیم/ به آینده خوش‌بین هستم

همتی: از منابع ارزی ۵ میلیارد دلاری خود در عراق استفاده می‌کنیم/ به آینده خوش‌بین هستم
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه از منابع ارزی ۵ میلیارد دلاری خود در عراق استفاده می‌کنیم، گفت: طی سه هفته آینده فشارها به ایران زیاد خواهد شد و من همواره تأکید کرده‌ام که بازار ارز پرریسک‌ترین بازار است و هرچه مردم خودشان تشخیص دادند انجام بدهند؛

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالناصر همتی امروز در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تحریم‌ها که در چارچوب فشار حداکثری دولت آمریکا به تدریج علیه ما عملیاتی می‌شود، بنابراین اتفاقاتی رخ داده و متأسفانه انتظارات منفی در جامعه به همین دلیل در جامع شکل گرفته است و ما تمام تلاش خود را می‌کنیم که این وضعیت را به ثبات برسانیم و تعدیل کنیم.

وی در مورد به برخی نقل قول‌ها از سوی خود مبنی بر این که نرخ دلار پایین می‌آید، گفت: من عرض کرده‌ام که شرایط بسیار پیچیده و در حال تغییر است.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: محدودیت‌هایی بر روی منابع ما گذاشته‌اند و اکنون ده‌ها میلیارد دلار از درآمد ارزی ما در خارج از کشور مسدود شده است و بسیاری از کشورهایی که روابط خوبی با ما دارند به دلیل فشار آمریکا اجازه استفاده ایران از آنها را نداده‌اند، در حالی که پیش بینی من این بود که ما امسال بتوانیم از آنها بهره‌برداری کنیم. خوشبختانه اقدامات خوبی را شروع کرده‌ایم و من نسبت به آینده خوش‌بین هستم.

همتی با اشاره به پایان دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و آغاز ماراتن انتخابات بین دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در این کشور بیان کرد: در پایان دولت رئیس جمهور فعلی آمریکا فشارها بیشتر شده است، اما در عوض مقاومت‌مان را بیشتر می‌کنیم و بسیاری امیدوارم که بتوانیم این مسائل را حل کنیم، بنابراین یکی از اقدامات مهمی که در این زمینه صورت دادیم مذاکره با مناطقی بوده که پول‌های ما در آن کشورها مسدود است.

وی با اشاره به سفرش به بغداد؛ گفت:  چند روز پیش سفری به عراق داشتم و خوشبختانه سفر موفقی بود و امیدواریم بتوانیم از منابع‌مان در عراق که بیش از 5 میلیارد دلار است، استفاده کنیم.

رئیس بانک مرکزی اضافه کرد: در مراکز دیگر نیز ما پاسخ مثبت شنیدیم، ان‌شاءالله به تدریج تجار و واردکنندگان ما متوجه خواهند شد که ما در کجاها به منابع‌مان دسترسی پیدا کردیم و وقتی به درخواست‌های آنها پاسخ داده می‌شود آنها در بازار خوهند دید.

همتی گفت: در مورد اسکناس نیز ما عرضه‌های کافی را صورت می‌دهیم، بخش نیمایی ما بسیار خوب شده و عرضه صادرکنندگان رشد خوبی داشته است. امیدوارم با اقداماتی که در دست اجرا داریم به تدریج شاهد ثبات بهتر و بیشتر باشیم.

همتی تأکید کرد: به هر حال باید این را قبول کنیم که در طی سه هفته آینده این فشارها به ایران زیاد خواهد شد و همواره گفته و تأکید کرده‌ام که این بازار پرریسک‌ترین بازار است و هرچه مردم خودشان تشخیص دادند انجام بدهند، ریسک این بازار بسیار بالاست و هر لحظه ممکن است اتفاقی در این بازار بیفتد.

انتهای پیام‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

 
https://www.dana.ir/1657337
ارسال نظر
نظرات