شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 18:30 منتشر شده در مورخ: 1399/07/23 شناسه خبر: 1657449
معاون اشتغال و خودکفایی کیمته امداد امام خمینی (ره) خبر داد

برنامه‌ریزی ایجاد 200 هزار فرصت شغلی در کشور

برنامه‌ریزی ایجاد 200 هزار فرصت شغلی در کشور
عبدالملکی گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال جاری برنامه ایجاد شغل برای 200 هزار نفر در کشور را در دستور کار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، حجت‌الله عبدالملکی معاون اشتغال و خودکفایی کیمته امداد امام خمینی (ره) بعد از ظهر امروز در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه سازمان بسیج سازندگی با کمیته امداد امام خمینی (ره) در زمینه توسعه اشتغال و توانمندسازی گروه‌های جهادی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال جاری  برنامه ایجاد اشتغال برای 200 هزار نفر در کشور را در دستور کار دارد.

وی افزود: در سال گذشته عملکرد ما 175 هزار و 900 فرصت شغلی بوده است.

 معاون اشتغال و خودکفایی کیمته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد: امسال در 6 استان به صورت پایلوت بخشی از برنامه اشتغال کمیته امداد را با همکاری سپاه و بسیج با محوریت بسیج سازندگی انجام می‌دهیم.

عبدالملکی عنوان کرد: امسال در استان خراسان‌جنوبی برای محرومان ایجاد 4700 فرصت شغلی در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد: در راستای این تفاهم نامه 1500 فرصت شغلی با تعامل بسیج سازندگی و کمیته امداد قرار است سازماندهی شود که 500 نفر از این تعداد از طریق کاریابی؛ تعامل کارفرما برای استخدام مددجویان، 500 مورد از طریق اجرای طرح‌های خود اشتغالی و 500 مورد از طریق الگوی راهبری شغلی که یک الگوی جدید برای ایجاد شغل است، ایجاد می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کیمته امداد امام خمینی (ره) گفت: مجموعه سپاه و بسیج سازندگی استان خراسان‌جنوبی به جز این اقدامات در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه ای و آموزش‌های کسب و کار در راستای شکل‌گیری مراکز نیکوکاری کارآفرینی  به کمیته امداد کمک خواهند کرد و همچنین در بحث معرفی جهادگران کار آفرین که در برنامه اشتغال امداد است به ما کمک می‌کنند.

عبدالملکی اظهار کرد: 6 استانی که قرار است این طرح به صورت پایلوت انجام شود شامل خراسان جنوبی، کرمان، مازندران، آذربایجان شرقی، گیلان و چهارمحال بختیاری است که اگر این مدل در این 6 استان موفق باشد برای تمام استان‌ها تعمیم داده خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1657449
ارسال نظر
نظرات