شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 11:14 منتشر شده در مورخ: 1399/07/24 شناسه خبر: 1657576
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیجار اعلام کرد؛

ثبت 6 وقف جدید در بیجار/ هزار بسته غذا در ایام کرونا بین محرومان توزیع شد

ثبت 6 وقف جدید در بیجار/ هزار بسته غذا در ایام کرونا بین محرومان توزیع شد
حجت الاسلام عباس ایزدی رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیجار از ثبت 6 وقف جدید به ارزش 35 میلیارد ریال در شهرستان بیجار خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش کُردتودی، حجت الاسلام عباس ایزدی در نشست با خبرنگاران بیجار ضمن تسلیت فرا رسیدن دهه آخر صفر اظهار داشت: وقف به عنوان یکی از سنت های بسیار مهم در دین اسلام مورد است و این دهه بهترین فرصت برای معرفی این سنت حسنه است.

وی از ثبت 6 وقف جدید در طی سال گذشته در شهرستان بیجار به ارزش 35 میلیارد ریال خبر داد و افزود: وقف های جدید شامل 5 واحد مسکونی و 600 متر مربع زمین در روستای آخچه گنبد است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیجار گفت: در طی ایام کرونا یک هزار بسته غذای گرم در قالب دستهای مهربانی در بین نیازمندان شهرستان توزیع شده است.

حجت الاسلام ایزدی از اعزام 80 مبلغ به مستجد و بقاع متبریکه همزمان با مناسبت های مذهبی در طی یکسال قبل خبر داد و بیان داشت: در ایام کرونا موفق به تهیه و توزیع 5 هزار عدد ماسک به ارزش 92 میلیون و 500 هزار ریال در بین هییت های عزاداری و عموم مردم شدیم .

این مسوول عنوان کرد: شهرستان بیجار در حال حاضر دارای 106 موقوفه 1137 رقبه بوده که بیشتر آنها در روستاها واقع شده و به صورت زراعی می باشند.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیجار از اخذ سند مالکیت اراضی وقفی به مساحت 7 هزار 359 متر مربع در این شهرستان خبر داد و و گفت: 11 موقوفه به متراژ بیش از 157 هزار متر مربع نقشه برداری کاداستر انجام شده است.

وی تصریح کرد: توسعه و سنگفرش و محوطه سازی امامزاده حمزه عرب ، محوطه سازی امامزاده فاضل روستای قمچقای و احداث وضوخانه امامزادگان یحیی و حبییه خاتون روستای خورخوره از مهمترین اقدامات عمرانی اداره اوقاف و تمور خیریه شهرستان بیجار در طول یکسال گذشته است.

حجت الاسلام ایزدی عنوان کرد: دیدار با خانواده معظم شهدا، غباروبی مزار مطهر شهدا، برپایی ایستگاه معرفت شناسی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از مهمترین برنامه های دهه وقف در شهرستان بیجار است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1657576
ارسال نظر
نظرات