شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:56 منتشر شده در مورخ: 1399/07/24 شناسه خبر: 1657667
رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین:

بی‌تفاوتی دولت نسبت به حوزه مسکن کار اشتباهی بود/ اقدامات قابل تحسین بسیج و سپاه در کمک مومنانه

بی‌تفاوتی دولت نسبت به حوزه مسکن کار اشتباهی بود/ اقدامات قابل تحسین بسیج و سپاه در کمک مومنانه
لطف الله سیاهکلی، رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین گفت: بسیج و سپاه در زمینه کمک به جامعه همیشه موثر و پیشرو هستند؛ ای کاش این نگاه در بخش‌های دیگر کشور هم باشد تا ما همه کارها را با همراهی مردم پیش ببریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ لطف الله سیاهکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به مسائل روز جامعه اظهار کرد: واقعیت این است که جمهوری اسلامی دارای یک ایدئولوژی و یک جهان بینی ویژه براساس مبانی اسلامی است و در باب حکومت‌داری استراتژی دارد که با نوع حکومت‌هایی که تا به امروز دیده‌ایم متفاوت است.

وی افزود: این تفاوت به دلیل این است که نه در اردوگاه راست و نه چپ است لذا دشمن‌های بسیاری دارد و دشمنی آن‌ها با تفکر و ایدئولوژی جمهوری اسلامی است.

نماینده قزوین در مجلس بیان کرد: کشور ما منابعی دارد که دشمنان بر آن طمع دارند اما اصل طمع آن‌ها بر دزدیدن و نابودی تفکر ما است تا بر این اساس جامعه ما را در شرایط سختی قرار دهند که این شرایط سخت یک مقداری زندگی مردم را دشوار کرده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان ابراز کرد: این شرایط می‌طلبد همه مردم ما که توانایی اقتصادی دارند، کمک کنند تا مردمی که جایگاه اقتصادی پایین‌تری دارند نیز در این جنگ اقتصادی با دنیای استکبار، سر پا بایستند و مقاومت کنند.

این مقام مسئول عنوان کرد: البته مردم ما حتما مقاومت می‌کنند اما بر ما و همه کسانی که صاحب تمدن هستند واجب است که به همنوعان خود کمک کنند؛ از این جهت می‌بینیم که همین کار مومنانه که مردم در راستای مواسات انجام می‌دهند نیز در دنیا بی‌نظیر است.

بسیج و سپاه در زمینه کمک به جامعه همیشه موثر و پیشرو هستند

وی ادامه داد: البته سازمان‌هایی مانند بسیج و سپاه در زمینه کمک به جامعه همیشه موثر و پیشرو هستند و بر اساس درک درستی که از مردم دارند، کارها را با همکاری مردم پیش می‌برند و ای کاش این نگاه در بخش‌های دیگر کشور هم باشد تا ما همه کارها را با همراهی مردم پیش ببریم؛ چراکه زمانی که مردم در صحنه باشند مشکلات راحت‌تر حل می‌شود.

نماینده قزوین در مجلس تاکید کرد: قطعا از این پیچ تاریخی عبور خواهیم کرد و دشمنی که در صحنه‌های سخت نظامی توان رویارویی با ما ندارد و به بخش اقتصادی دل بسته است، ناامید خواهد شد و همچنان به مبارزه به استکبار ادامه خواهیم داد.

این مقام مسئول ابراز کرد: از همه کسانی که در زمینه کمک مومنانه تلاش کردند مخصوصا بسیج و سپاه که این فرهنگ را زنده نگه می‌دارند و مردم را در تولید این فرهنگ شراکت می‌دهند نیز تشکر می‌کنیم.

وی افزود: مجلس دو طرح اقتصادی را در دستور کار قرار داده است، از جمله ساخت مسکن به صورت انبوه است چراکه رکود در این بخش قانونی نبوده و دولت بر اساس سلیقه خود کارهایی کرده است که اکنون دولت این رویکرد را کنار گذاشته و اخیرا در باب مسکن جدی شده است.

50درصد دغدغه مردم مربوط به مسکن است

نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: بیش از 50 درصد از دغدغه مردم مربوط به مسکن است و از این باب ناراحت هستند که سر پناه داشته باشند؛ لذا طرح ساخت مسکن انبوه اتفاق مهم و کار بزرگی است.

سیاهکلی تاکید کرد: طرح دوم بحث کمک معیشتی به مردم است که درواقع یک طرح کوتاه مدت بوده و یک مسکنی برای التیام مشکلات کنونی است به طوری که مجلس برای دهک‌های اول تا سوم و سوم تا ششم مبالغی را مشخص کرده که اکنون در حال رایزنی با دولت هستیم.

این مقام مسئول بیان کرد: این اتفاق اگر بیفتد کمک معیشتی خوبی به مردم صورت می‌گیرد تا بتوانند شرایط موجود را تحمل کنند و موضوعات بعدی در باب ارز، بورس و تولیدات است که این موارد به زمان بیشتری نیاز دارد تا مجلس به صورت دقیق‌تری کار را پیش ببرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1657667
ارسال نظر
نظرات