شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:57 منتشر شده در مورخ: 1399/07/24 شناسه خبر: 1657670
جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین خبرداد؛

بستری ۳۶۷قزوینی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها/ شیب بیماری نزولی نشود، قوانین منع عبور و مرور اجرا می‌شود

بستری ۳۶۷قزوینی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها/ شیب بیماری نزولی نشود، قوانین منع عبور و مرور اجرا می‌شود
منوچهر حبیبی،جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۷ بیمار جدید با علائم قطعی کووید۱۹ در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند و هم اکنون ۳۶۷ بیمار کرونایی در استان بستری هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به اجرای طرح منع آمد و شد در پنج شهر کشور اظهار کرد: با توجه به اینکه محدودیت سفرها بین استانی بوده که نیازمند مصوبه ستاد ملی‌ است و باید در سطح ملی در مورد آن تصمیم گیری شود.

وی افزود: در اولین مرحله اجرای این طرح، پنح مرکز استان مشمول این طرح شد که شامل تهران، کرج، اصفهان، مشهد و ارومیه است که قزوین مشمول منع و محدودیت عبور و مرور در مرحله اول نبوده است.

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان تصریح کرد: در شرایط کنونی تأکید کردیم به همه دستگاه‌های اداری و اجرایی که از اختصاص مهمانسراهای خود به مهمانان به جد خودداری کند؛ ضمن اینکه هم اکنون مهمان‌پذیرها و هتل‌ها و مهمانسراهای استان با حداقل ظرفیت فعالیت کنند.

حبیبی بیان کرد: پیشنهاد ما این است که چنانچه شیب شیوع کرونا در استان بعد از اعمال محدودیت‌ها نزولی نشود، استان قزوین بتواند در مرحله بعد مشمول طرح منع عبور و مرور شود.

پذیرش 47 بیمار جدید کووید19 در مراکز درمانی قزوین

وی با اشاره به تاثیر گذاری محدودیت‌ها در کاهش ابتلا به کرونا گفت: چنانچه محدودیت‌‌های کرونایی در استان اعمال نمی‌شد ۲۳۴ هزار دانش‌آموز استان در ۱۷۰۰ مدرسه و ۱۱ هزار کلاس درس؛ همچنین ۸۰ هزار دانشجو در سطح استان مشغول به تحصیل بودند که در بین استان‌هایی مثل البرز، تهران، قم و استان‌های شمالی در رفت و آمد بودند.

این مقام مسئول عنوان کرد: قریب ۷۰۰ فضای ورزشی و بیش از دو هزار مسجد، حسینیه و امامزاده در سطح استان وجود دارد که محدودیت‌های کرونایی را مشمول بودند و اگر چنین امری اجرا نمی‌شد قطعاً شرایط استان به لحاظ شیوع کرونا در وضعیت بدتری بوده و چه بسا با یک فاجعه انسانی مواجه می‌شدیم، اما همین محدودیت‌ها باعث شد تا روند صعودی ابتلای بیماری در استان تاحدودی کند شود.

جانشین ستاد مقابله با کرونایی استان بیان کرد: شرایط زمانی به شکلی است که قطعاً استان قزوین کمترین مسافر و پذیرش مسافر را خواهد داشت؛ چراکه در فصل پاییز هستیم ضمن اینکه محدودیت‌هایی در پذیرش مسافر اعمال می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۷ بیمار جدید با علائم قطعی کووید۱۹ در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند و هم اکنون ۳۶۷بیمار کرونایی در استان بستری هستند.

حبیبی در پایان عنوان کرد: متاسفانه ۹۰ نفر از بیماران کرونایی استان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند؛ همچنین طی شبانه‌روز گذشته پنج بیمار در اثر ابتلا به این بیماری جان باختند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1657670
ارسال نظر
نظرات