شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:04 منتشر شده در مورخ: 1399/07/25 شناسه خبر: 1657816
علمای اهل سنت کردستان عنوان کردند؛

امام حسن مجتبی(ع) پایه‌گذار قیام عاشورا بود/ کریم اهل بیت سخت‌ترین شرایط سیاسی جهان اسلام را تجربه کرد

امام حسن مجتبی(ع) پایه‌گذار قیام عاشورا بود/ کریم اهل بیت سخت‌ترین شرایط سیاسی جهان اسلام را تجربه کرد
ماموستا عبدالرحمن خدایی امام جمعه بانه با بیان اینکه کریم اهل بیت (ع) نماد اخلاق حسنه و صبر قهرمانانه بود افزود: امام حسن مجتبی (ع) در سخت ترین شرایط سیاسی در جهان اسلام با سیاست راهبردی چرخش قهرمانانه، فضا را برای جهاد حسینی و حفظ اسلام فراهم آورد، و وی نماد امامت در عصمت، هدایت، مجاهدت، کرامت و سیاست بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کردتودی، ماموستا معروف خالدی امام جمعه موفت سنندج در گفت و گو با خبرنگار کُردتودی،  اظهار کرد: امام حسن مجتبی (ع) خلیفه پنجم مسلمین جهان و شبیه ترین شخص به پیامبر اسلام بودند و جایگاه ویژه ای در بین مسلمانان دارند.

وی افزود: سیره ایشان سرشار از درس های بزرگی در مسیر دشمن شناسی، شجاعت و درایت است و همه مسلمانان باید از شخصیت این بزرگوار برای عزت و سربلندیشان الگو بگیرند.

ماموستا خالدی اظهار کرد: امام حسن مجتبی از خلفای راشدین و صحابه گرانقدر رسول الله (ص) بودند و بدون شک مودت و حرمت ایشان نزد همه مسلمانان جایگاه ویژه ای دارد.

وی در ادامه سخنان خود افزود: مردم کردستان نیز به این بزرگ دینی ارادت ویژه ای دارند و هزاران نفر از کردستانی ها به نام مبارک ایشان نامگذاری شده اند.

ماموستا خالدی خاطرنشان کرد: بسیاری از عرفا، ادبا، شعرا و نخبگان کرد اهل سنت نیز در آثار خویش از رشادت ها و درایت های این امام بزرگوار به نیکی یاد کرده اند و آثاری فاخر را به آیندگان تقدیم کرده اند که همگی این ها نشان از ارادت ویژه کردستانی ها به ایشان است.

امام حسن (ع) نماد اخلاق حسنه و صبر قهرمانانه بود​

ماموستا عبدالرحمن خدایی در گفتگو با خبرنگار کردتودی, با تسلیت فرارسیدن سالروز رحلت نبی اکرم (ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی  (ع)، آن حضرت را الگوی بارز در کمک به محرومان و دست گیری از نیازمندان عنوان کرد و گفت: اثبات صفت برجسته جود و بخشش در وجود مبارک کریم اهل بیت (ع) به وضوح نمایان بود ،به نحوی که آن حضرت در کمک به محرومان و احسان و نیکوکاری، شهره عام و خاص بود.

وی افزود: فضایل امام حسن(ع) در منابع شیعه و اهل سنت آمده است، او یکی از اصحاب کسا است که آیه تطهیر درباره آنان نازل شد و شیعیان آنان را معصوم می‌دانند،  آیه اطعام و آیه مودت و آیه مباهله نیز درباره او و پدر و مادر و برادرش نازل شده است، او دو بار کل دارایی‌اش را در راه خدا بخشید و سه بار نیمی از اموالش را به نیازمندان داد، گفته‌اند به سبب همین بخشندگی‌ها، او را «کریم اهل بیت» خوانده‌اند.

ماموستا خدایی با بیان اینکه کریم اهل بیت (ع) نماد اخلاق حسنه و صبر قهرمانانه بود افزود: امام حسن مجتبی (ع) در سخت ترین شرایط سیاسی در جهان اسلام با سیاست راهبردی چرخش قهرمانانه، فضا را برای جهاد حسینی و حفظ اسلام فراهم آورد، حضرت امام حسن مجتبی (ع) نماد امامت در عصمت، هدایت، مجاهدت، کرامت و سیاست بود.

وی در ادامه اضافه کرد: حضرت امام حسن مجتبی (ع) الگوی حفظ اسلام در شرایط سخت و بحرانی و استقامت در برابر ظلم و ستم لشکر اموی است، او پایه‌گذار قیام عاشورا است و  اگر صلح امام حسن(ع) و به دنبال آن قیام عاشورا نبود خطر جدی اسلام را تهدید می کرد.

ماموستا خدایی خاطر نشان کرد: کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) نماد تعقل، هدایت، صبر و شکیبایی است و ما نیز باید محیط زندگی خود را بر اساس محیط اخلاق اسلامی و قرآنی مدیریت کنیم.

شیعه و سنی دو بال اسلام هستند

ماموستا ملاهاشم نوری در گفتگو با خبرنگار کردتودی با عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری رحلت پیامبر اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام اظهار داشت: امروز جامعه اسلامی نیازمند اتحاد و یکپارچگی است و این تنها راه نابودی دشمنان مسلمانان است.

وی با اشاره به اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم افزود: امروز دشمنان اسلام جسارت و اهانت به اسلام و مسلمانان را تشدید کرده اند و در اهانت به مقدسات مسلمانان تمام عزم خود را جزم کرده اند که باید در برابر این اهانت ها با اتحاد و همبستگی ایستاد.

امام جمعه اهل سنت قروه خاطر نشان کرد: به برکت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی هم اکنون ایران اسلامی پرچم دار وحدت اسلامی در جهان است و مسلمانان باید در سراسر جهان اسلام با الگوگیری از نظام مقدس جمهوری اسلامی به ریسمان وحدت و یکپارچگی چنگ بزنند و در برابر دشمنان اسلام بایستند.

وی ادامه داد: اهل سنت و اهل تشیع دو بال اسلام هستند که باید در کنار یکدیگر در شرایط کنونی جهان با اتحاد و یکپارچگی نقشه های دشمنان را خنثی کنند و اجازه ندهند که دشمن به اهداف خود برسد.

نوری افزود: دشمن به دنبال این است که با ایجاد تفرقه مانع از افزایش قدرت مسلمانان شود و زمینه تسلط بر مسلمانان را فراهم کند.

به گفته وی مسلمانان باید با بصیرت و آگاهی توطئه های دشمنان را شناسایی کنند و با وحدت و یکپارچگی زمینه نابودی دشمنان را ایجاد نمایند.

اهل بیت (ع) از مشترکات و مبانی وحدت مسلمانان است

ماموستا امین راستی عالم برجسته اهل سنت کردستان در گفتگو با خبرنگار کردتودی با بیان اینکه امام حسن(ع) یکی از دو ریحانه نبی(ص) است اظهار داشت: قرآن، سنت پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) از مشترکات و مبانی وحدت مسلمانان هستند.

وی ضمن تاکید بر ضرورت حفظ وحدت در میان مسلمانان برای مقابله با دشمنان اسلام گفت: علم و بینش صحیح مسلمانان به مقدسات و پیروی از سیره پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) لازمه اتحاد و مبارزه با ترفندهای تفرقه‌افکنانه دشمنان است.

ماموستا راستی سخاوت، آزادگی و تقوا را از ویژگی‌های بارز امام حسن(ع) دانست و گفت: تمسک به قرآن کریم و عترت توصیه پیامبر(ص) به مسلمانان است تا گمراه نشویم.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) نزد رسول گرامی اسلام(ص) بسیار عزیز و گرانقدر بود، افزود: پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند؛ «امام حسن(ع) و امام حسین(ع) دو ریحانه خوشبو و سرور جوانان اهل بهشت‌اند».

ماموستا راستی با محکومیت جنایت یزیدیان گفت: اهل تسنن و شیعیان محب و دوستدار اهل بیت پیامبر گرامی اسلام(ص) هستند.

وی در پایان گفت: دشمنان اسلام باید بدانند مسلمانان همواره محبت خود را به اهل بیت علیهم السلام نشان می‌دهند و وحدت خود را حفظ می‌کنند.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1657816
ارسال نظر
نظرات