شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 22:45 منتشر شده در مورخ: 1399/07/25 شناسه خبر: 1657877
امام جمعه آبیک قزوین:

شهدا عاقلانه مسیر آرمان‌گرایی و انقلابی‌گری را انتخاب کردند

شهدا عاقلانه مسیر آرمان‌گرایی و انقلابی‌گری را انتخاب کردند
سید محمد حسینی ‌میرامینی، امام جمعه آبیک گفت: امروز باید بدانیم مقاومت در مقابل استکبار، بستگی به عقلانیت دارد و این امر را نباید فقط منتسب به دین کرد؛ مقاومت در برابر استکبار ذره‌ای عقل می‌خواهد که می‌گوید باید در برابر ظلم ایستاد و نباید کوتاه آمد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ حجت الاسلام سید محمد حسینی ‌میرامینی ظهر امروز(جمعه) در مراسم وداع با پیکر شهید ذکریا شیری که در گلزار شهدای شهر قزوین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد؛ اظهار کرد: شهدا به این واقعیت رسیده بودند که مرگ قطعی است، اما شهادت آرمانی است که بر اساس عقل انتخاب شده و خداوند برای عده‌ای مرگ و برای عده‌ای دیگر شهادت را روزی قرار داده است.

وی افزود: شهدا به آرمان‌هایی که برای خود بر مبنای عقلانیت چیده بودند، عشق می‌ورزیدند؛ زیرا آرمانی که بر اساس عقل انتخاب شده باشد جایگاه بسیار بالایی دارد.

امام جمعه آبیک بیان کرد: اگر انسان براساس عقل برای خود آرمان ترسیم کرده و گرایش‌های خود را بر مبنای آن ترسیم کند، زندگی او سراسر لذت، شور و تکاپو می‌شود و شهدا هم بر اساس عقلانیت، آرمان‌های خود را دنبال می کردند.

وی عنوان کرد: امروز باید بدانیم مقاومت در مقابل استکبار، بستگی به عقلانیت دارد و این امر را نباید فقط منتسب به دین کرد؛ در حقیقت مقاومت، انقلابی گری و دیانت نمی‌خواهد، مقاومت در برابر استکبار ذره‌ای عقل می‌خواهد که می‌گوید باید در برابر ظلم ایستاد و نباید کوتاه آمد.

این مقام مسئول ابراز کرد: پیامبر گرامی اسلام فرموده است کسی که در برابر ظلم مقاومت نکند؛ ذلیل شده و دین او از بین می‌رود، شهدا نیز بر اساس عقل تصمیم گرفته و در مسیر تحقق آرمان‌های والای خود تلاش کردند لذا مقاومت مبنای عقلانی دارد.

میرامینی تصریح کرد: مقاومت مبانی عقلانی دارد؛ لازم نیست افراد مسلمان باشند تا بدانند امریکا به هیچ معاهده و حقوق بشر پایبند نیست، بلکه عقلانیت انسان را به این نتیجه می‌رساند و شهدای ما عاقلانه آرمان‌گرا بودند و شهید ذکریا شیری شهادت را انتخاب کرد.

وی در پایان با بیان اینکه قطعا شهدا سربازان حضرت ثارالله هستند؛ گفت: امروز در محضر شهید ذکریا شیری هستیم؛ شهدا زنده‌اند و از این شهید می‌خواهیم دست ما را بگیرد تا از قافله شهدا جا نمانیم. 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1657877
ارسال نظر
نظرات