شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:41 منتشر شده در مورخ: 1399/07/26 شناسه خبر: 1657943
امام جمعه تفرش:

امام رضا(ع) نقش مهمی در مسئله ولایت‌مداری ایفا کردند/ حضور امام رئوف در ایران باعث تقویت پایگاه شیعه شد

امام رضا(ع) نقش مهمی در مسئله ولایت‌مداری ایفا کردند/ حضور امام رئوف در ایران باعث تقویت پایگاه شیعه شد
حاجیلری با بیان این مطلب که امام رضا(ع) نقش بسیار مهمی را در مسئله ولایت‌مداری ایفا کردند، گفت: امام رضا(ع) در مسیر حرکت به سمت نیشابور در نقاط مختلف با مردم نسبت ولایت در نظام خلقت صحبت کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام حسین حاجیلری امام جمعه تفرش در گفتگو با دیارآفتاب؛ با بیان این مطلب که امام رضا(ع) نقش بسیار مهمی را در مسئله ولایت مداری ایفا کردند، گفت: امام رضا(ع) در مسیر حرکت به سمت نیشابور در نقاط مختلف با مردم نسبت ولایت در نظام خلقت صحبت کردند.

حاجیلری اظهار کرد: امام رضا(ع) در تمامی عمر شریف خود با مخاطبان، ولایت امامان در ادامه ولایت الهی را برای مردم تشریح کردند و ولایت امامان را از جمله شروط توحید عنوان کردند.

وی افزود: امام رضا(ع) در ارجحیت‌ها و محاوره ها توانستند جایگاه ولایت و امامت را در نظام هستی و خلقت برای مردم تبیین کنند و این فرصت را مغتنم شمرده و از آن بهره می بردند.

امام جمعه تفرش بیان کرد: حضور امام رضا(ع) در کشور ایران باعث تقویت پایگاه شیعه و انسجام اهل شیعه و مسلمانان و متدینین و انسجام مجموعه ولایی شد.

وی محبت و مودت با عموم را از ویژگی های اخلاقی امام رضا(ع) دانست و افزود: ایشان نگاه کاملا ولایی و عمومی بر جامعه داشتند.

امام جمعه تفرش خاطرنشان کرد: حضور امام رضا(ع) در ایران در آن مقطع زمانی، پایگاه و ستون خیمه ولایی شیعیان را با یک قدرت و توان با یکدیگر هم افزا کردند و یک شبکه ولایی را در ایران راه انداختند که این شبکه به تعلیم شاگردها، مسائل تبیینی و بصیرتی و... پرداخت.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1657943
ارسال نظر
نظرات