شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 13:20 منتشر شده در مورخ: 1399/07/26 شناسه خبر: 1657951

برگزاری فاز سوم دومین مرحله از کمک مومنانه در چهارمحال و بختیاری

برگزاری فاز سوم دومین مرحله از کمک مومنانه در چهارمحال و بختیاری
سومین فاز از مرحله دوم کمک مومنانه در استان چهارمحال و بختیاری در حال برگزاری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سومین فاز از مرحله دوم کمک مومنانه در استان چهارمحال و بختیاری در حال برگزاری است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اردل خبرداد؛

400 بسته حمایتی کمک مومنانه بین نیازمندان اردل توزیع شد

سید محمود موسوی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اردل در گفت و گو با خبرنگار جهانبین نیوز با اشاره به تعامل و همراهی مردم، افراد خیر و نیکوکار و دستگاه‌های اجرایی شهرستان در خصوص طرح کمک مومنانه، اظهار داشت:  اجرای این طرح که از فرمایشات مقام معظم رهبری است، با قدرت در حال انجام است.

 موسوی بیان داشت: برای اجرای این طرح  در مرحله چهارم  400 بسته حمایتی ویژه خانواده‌های کم‌بضاعت در قالب 7 قلم کالا در نظر گرفته شد که با تشکیل تیم‌های مشخص در حال حاضر در حال توزیع است.

وی با اشاره به پراکندگی این شهرستان افزود: با شناسایی‌های صورت گرفته قرار است سبد کالایی که به دست نیازمندان می‌رسد در قالب تقسیم‌بندی منطقه‌ای و لیست‌های تهیه شده از مناطق صورت گیرد تا تداخل توزیع و تکرار توزیع در مناطق تقسیم کار شده با دیگر نهادها صورت نگیرد. 

مسئول بسیج رسانه چهارمحال و بختیاری:

نقش اصحاب رسانه در رزمایش مواسات و کمک مومنانه بی بدیل بود/ اهدا 250 بسته کمک مومنانه در بین اصحاب رسانه

به گزارش جهانبین نیوز ؛ البرز للگانی مسئول سازمان بسیج رسانه چهارمحال و بختیاری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در اسفند ماه سال گذشته و با توجه به دستورالعمل ها و ابلاغیات ملی مبارزه با کرونا بسیاری از مشاغل ما در کشور تعطیل شد و یکی از  همین مشاغل رسانه های مکتوب بود.

وی با اشاره به اینکه از زمان شیوع کرونا چاپ رسانه های مکتوب ممنوع اعلام شد گفت: یکی از مشاغل آسیب پذیر رسانه های ما بوده اند که درآمد ماهیانه  آنان به شدت کاهش پیدا کرد .

للگانی با اشاره به اینکه اصحاب رسانه ما در پوشش و انعکاس اخبار کرونا پیشتاز بوده اند عنوان کرد: اصحاب رسانه چه در خصوص زدن ماسک ، چه آموزش دادن مردم در خصوص بهداشت فردی و چه بقیه موارد فرهنگ سازی لازم را در بین مردم انجام داده اند.

وی با اذعان بر اینکه اصحاب رسانه علی رغم همه مشکلاتی که داشتند نه تنها کار را تعطیل نکردند بلکه عرصه را به عرصه دیگر تبدیل کردند یاداور شد: اصحاب رسانه در دوران کرونا  با ورود خود به فضای مجازی اقدام به رسالت خود که همان   روشنگری و فرهنگ سازی بود نمودند.

للگانی با بیان اینکه اصحاب رسانه در همه زمینه ها فعالیت های لازم و مشارکت جدی داشته اند گفت: در دوختن مساک، ضد عفونی کردن معابر و گند زدایی مشارکت داشتند.

وی با اذعان بر اینکه اصحاب رسانه در بیانیه گام دوم انقلاب نیز تا کنون کارنامه درخشانی از خود برجای گذاشته اند گفت: فعالیت اصحاب رسانه در همه زمینه ها مشهود است و در همین راستا به پاس زحمات این قشر زحمت کش و کم در آمد بسته های کمک مومنانه به ان ها اهدا می شود.

للگانی خاطر نشان کرد: تعداد 250 بسته کمک مومنانه به ارزش 6 میلیارد ریال تهیه و به اصحاب رسانه این استان اهدا می شود.

درچهارمحال و بختیاری:

مشارکت مؤمنانه با نذر حتی یک آجر/فراخوان پویش آجر به آجر برای ساخت مدرسه در مناطق محروم

به گزارش جهانبین نیوز؛ مسئول بسیج سازندگی سپاه قمربنی هاشم علیه السلام گفت: پویش آجر به آجر که از طرف جامعه خیرین مدرسه ساز و با هماهنگی سازمان نوسازی کشور چند وقتی است راه افتاده، با تفاهم نامه بسیج سازندگی و ورود گروه های جهادی سرعت بیشتری می گیرد.

سرهنگ پاسدار هوشنگ فولادی افزود: در این پویش، با جمع آوری کمک‌های کوچک و حتی به اندازه مبلغ یک آجر در کل کشور، طرحی ملی را انجام می شود و مدارسی در مناطق محروم هر استان که از قبل شناسایی شده احداث می گردد.

وی، ادامه داد: آحاد مردم با پیوستن به این پویش خیرخواهانه، می توانند در حد توان مالی خود حتی با اهدای هزینه خرید یک آجر، در مدرسه سازی و ارتقای سطح تحصیلی آینده سازان کشور و پیشرفت جامعه مشارکت داشته باشند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: سایت ajorbajor.ir با هدف جلب مشارکت‌های مردمی برای انجام مدرسه‌سازی فعالیت خود را آغاز کرده است؛ همچنین کد دستوری #۲۴* برای کمک به مدرسه‌سازی فعال شده است و علاقه مندان به مشارکت در این امر خداپسندانه می توانند با انتخاب استان محل هزینه نذروات خود، در ساخت مدارس آن منطقه سهیم شوند.

وی، گفت: اجرای این طرح رقابتی بین استان های کشور نیز ایجاد کرده تا میزان مشارکت مردمی از محل جمع آوری کمک ها را افزایش دهد و همچنین خیران نیز بتوانند از طریق سایت مهر مدرسه و کدی که در اختیارشان قرار می‌گیرد، مسیر کمک خود را دنبال کرده و از وضعیت ساخته مدرسه آگاه شوند.  

فولادی در پایان گفت: بسیج سازندگی سپاه قمربنی هاشم علیه السلام نیز طی برنامه های گذشته 14هزار و 250 بسته لوازم التحریر، یکهزار و 860 بسته آموزشی مدارس، 580 بسته اقلام ورزشی تهیه و در سطح مدارس استان توزیع کرده و همچنین در تعمیر، مرمت و رنگ آمیزی 176 مدرسه و احداث 3 مدرسه در شهرستان های لردگان، کوهرنگ و اردل و همچنین احداث  50 چشمه سرویس بهداشتی در مدارس استان مشارکت داشته است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1657951
ارسال نظر
نظرات