شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 17:03 منتشر شده در مورخ: 1399/07/26 شناسه خبر: 1658043
بعد از گذشت سه روز؛

مهار آتش‌سوزی "کوه پهن" گچساران پس از نابودی 150هکتار جنگل+تصاویر و فیلم

مهار آتش‌سوزی "کوه پهن" گچساران پس از نابودی 150هکتار جنگل+تصاویر و فیلم
این آتش سوزی که از عصر سه شنبه گذشته به وقوع پیوسته بود با تلاش همه جانبه نیروهای بسیج، محیط زیست، منابع طبیعی و انجمن های دوستدار طبیعت مهار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس، آتش سوزی مراتع در ارتفاعات منطقه "کوه پهن" پس از تلاشی همه جانبه مهار شد،این آتش سوزی که از عصر سه شنبه گذشته به وقوع پیوسته بود با تلاش نیروهای بسیج،محیط زیست،منابع طبیعی،انجمن های دوستدار محیط زیست و دیگر گروه ها مهار شد.

بر اساس برآورد اولیه کارشناسان قریب بر ۱۰۰ الی ۱۵۰ هکتار از مراتع و جنگل‌های این منطقه طعمه حریق شده است،هرچندآتش سوزی در مراتع ،مزارع،علفزارها و جنگل های این شهرستان به نوعی یک تراژدی غم انگیز است که همه ساله تکرار می شود، با اینکه بخش قابل توجهی از آن به ویژه در مواردی که عامل انسانی در آن دخیل است، قابلیت پیش بینی و پیشگیری دارد.

با این تفاسیر بافت کوهستانی و سخت گذر بودن مهمترین عامل افزایش خسارت ناشی از آتش سوزی در مراتع و جنگل های این استان است و بیش از 80 درصد آتش سوزی های کهگیلویه و بویراحمد در مناطق سخت گذر این استان رخ می دهد که تا رسیدن نیرو های امدادی بخش وسیعی از جنگل از بین رفته است.

اگر چه باید توجه داشت که کهگیلویه و بویراحمد با داشتن 20 درصد جنگل‌های حوزه زاگرس از گذشته تاکنون دارای یک پوشش جنگلی مناسب بوده که متاسفانه سالانه به دلیل اقلیم، سخت‌گذر بودن و تعرض‌هایی که به عرصه‌های منابع طبیعی در فصل پائیز موقع کاشت، در بهار بوته کنی گیاهان و تابستان نیز به لحاظ آتش سوزی‌ها در سایه بی مهری مسئولان و متولیان امر رو به سوی نابودی می‌رود.

انتهای پیام/

ببب
https://www.dana.ir/1658043
ارسال نظر
نظرات