شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 16:53 منتشر شده در مورخ: 1399/07/26 شناسه خبر: 1658049

توزیع 6 هزار و 500 بسته معیشتی در قم

توزیع 6 هزار و 500 بسته معیشتی در قم
معاون هماهنگ‌کننده سپاه امام علی بن ابیطالب علیه السلام قم اظهار داشت: ما تا آخر و تا هر زمانی که نیاز باشد پای کار هستیم سپاه و بسیج قم در مسئله کمک های معیشتی و کمکهای مومنانه در قالب مواسات و همدلی به خوبی عمل کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی کبیری پور معاون هماهنگ کننده سپاه امام علی بن ابیطالب علیه السلام قم در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا اظهار داشت: ما تا آخر و تا هر زمانی که نیاز باشد پای کار هستیم سپاه و بسیج قم در مسئله کمک های معیشتی و کمکهای مومنانه در قالب مواسات و همدلی به خوبی عمل کرد و این مسئله تبدیل به یک فرهنگ شد تا جایی که خیرین، مساجد و پایگاه های بسیج این کمک ها را به صورت روزانه انجام می دهند تا جایی که آمار دقیق این کمک های معیشتی را نمی توان اعلام کرد به مردم می گوییم نگران نباشند برای همیشه و تا آخر کار کنار آنها هستیم.

فرمانده ناحیه ویژه مقاومت بسیج شهرستان قم  خبر داد؛

توزیع 6 هزار و 500 بسته معیشتی در قم

سرهنگ امیر جعفری در حاشیه رزمایش مواسات و همدلی که عصر امروز پنج شنبه  در مصلی قدس قم برگزار شد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا اظهار داشت: شش هزار و پانصد بسته معیشتی در سومین رزمایش همدلی آماده توزیع به نیازمندان می باشد.
 
وی بیان داشت: شناسایی نیازمندان توسط حوزه ها و پایگاه‌های تابعه در محدوده استحفاظی خود،همچنین در تعامل و معرفی از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره) با توجه به ظرفیت پایگاه، انجام شده است

 فرمانده ناحیه ویژه بسیج مقاومت شهرستان قم با اشاره به این که این کمک ها، شامل حال نیازمندان آبرومندی که به هیچ سازمان حمایتی، مراجعه نداشتند، تقدیم می گردد گفت: در بعضی از پایگاه ها بطور غیر متمرکز، برنامه هایی نظیر توزیع بسته های معیشتی بصورت ماهانه وجود دارد

وی در پاسخ به محتویات و ارزش بسته ها گفت:  به علت تفاوت ظاهری ، محتوایی و ارزشی بسته های رزمایش نمی توان قیمت دقیق هر بسته رادارم کرد اما 5000 عدد از  بسته ها مردمی و 1500 عدد دیگر، توسط سپاه تهیه گردیده و دارای ارزش های متفاوتی از  دویست هزار تومان تا هفتصد هزار تومان می باشد که در روز شهادت کریم اهل بیت، امام حسن(ع) و مابقی طی روزهای بعد، با افزودن گوشت و مرغ به بسته ها، بین نیازمندان توزیع می گردد.

جعفری ادامه داد:  از کسانی که در کار خیر پیشگام هستند و دوست دارند در سفره اطعام، شریک باشند، درخواست می کنیم هدایای  موردنظر خود را، با اطمینان کامل از رسیدن به دست نیازمندان،  تحویل مساجد و  پایگاه‌ها نمایند.

فرمانده ناحیه ویژه بسیج مقاومت شهرستان قم عنوان کرد:  تا زمانی که بیماری کرونا،وجود داشته باشد، این استمداد و دستگیری نیازمندان توسط نیروهای انقلابی،حزب اللهی و بسیجی وجود دارد   و در آینده نیز در هفته بسیج، شاهد این  مواسات و همدلی خواهیم بود.

جعفری عنوان کرد: در آینده نیز به صورت مرکز برنامه هایی برای توزیع بسته های معیشتی به نیازمندان داریم همزمان به صورت غیر متمرکز نیز حوزه ها و پایگاه بسیج توزیع بسته های معیشتی را داشتند  این اتفاق خوب علت سفارش رهبر معظم انقلاب  در محلات قم توسط پایگاه بسیج قم در حال انجام است.

 وی در پاسخ به این سوال که نحوه توزیع این بسته های معیشتی چگونه است؟ خاطر نشان کرد:  با توجه به وضعیت بومی هر منطقه توزیع انجام میشود و روش های توزیع توسط پایگاه ها متفاوت است در برخی از محله ها بن به نیازمندان تحویل داده می‌شود تا با مراجعه به پایگاه بسیج بسته های معیشتی را دریافت کنند در برخی از محله ها بسته های معیشتی درب منازل تحویل داده میشود همه اینها با توجه به ذائقه نیازمند و حفظ آبروی وی انجام می شود برخی از پایگاههای بسیج نیز بن نقدی تهیه می کنند تا بین نیازمندان توزیع شود طاهر کالایی معیشتی که نیاز دارند تعیین می کند.

رزمایش بزرگ مواسات و همدلی در قم برگزار شد

 

معاون هماهنگ کننده سپاه قم:

مردم نگران نباشند، سپاه تا پایان کروناکنار آنها خواهد بود/ نیازمندان جامانده را به پایگاه های بسیج معرفی کنید

مهدی کبیری پور معاون هماهنگ کننده سپاه امام علی بن ابیطالب علیه السلام قم در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردااظهار داشت: در آغاز شیوع کرونا این بیماری ناشناخته بود و تجربیات کمی داشتیم سپاه و بسیج قم مشارکت زیادی در زمینه ضد عفونی معابر شهر داشت و تلاش بر این بود که مشارکت مردمی باشد و آموزش های لازم به شهروندان داده شود اکنون مساجد و هیئت های مذهبی این آموزش‌های لازم را دیده‌اند و در حال  ضدعفونی در محل های خاص هستند.

 کبیری پور ادامه داد: اگر هر زمان نیاز باشد و دانشگاه علوم پزشکی اعلام کند که مجدداً سپاه تجهیزات خود را وارد میدان کند و خیابان ها و بیمارستان ها و دیگر اماکن عمومی را ضدعفونی کند این آمادگی وجود دارد اما فعلاً این درخواست از سپاه نشده است.
 
معاون هماهنگ کننده سپاه امام علی بن ابیطالب علیه السلام قم خاطرنشان کرد: ضدعفونی ها به صورت موردی انجام می شود اما به صورت کلی فعلا نیاز به تجهیزات پدافند جنگ نوین سپاه  که در ابتدای شیوع کرونا مورد استفاده قرار گرفت  نیست اما اگر اعلام شود سپاه آمادگی کامل دارد با قوت به این مسئله ورود پیدا کند.

 وی تصریح کرد: تولید ماسک از روز اول شروع شده و ادامه دارد بسیج دانشجویی استان قم روزی صد هزار ماسک تولید می کند پایگاه های بسیج قم به صورت روزانه تا ۵۰ هزار ماسک هم نیز تولید می‌کند.

 کبیری پور بیان داشت: تولید ماسک توسط نیروهای بسیج متوقف نشده است و کمک های معیشتی و کمکهای مومنانه کماکان ادامه دارد تولید برخی از اقلام بهداشتی هنوز ادامه دارد و جدیداً هم اعزام مجدد نیروهای جهادی بسیجی بخصوص طلاب به بیمارستان ها شروع شده است.

 وی افزود: تعداد بستری های بیماری کرونا افزایش پیدا کرده و دانشگاه علوم پزشکی درخواست نیروی جهادی کرده و تمرکز بر این است که نیروهای جهادی به مراکز درمانی اعزام شوند تا کادر درمانی زحمت کمتری متحمل شوند.

 معاون هماهنگ کننده سپاه علی بن ابیطالب علیه السلام قم گفت: آنچه که نیاز عمومی بوده توسط سپاه و بسیج ادامه دارد از جمله تولید ماسک، کمک های مومنانه و  حضور نیروهای جهادی و کمک به کادر درمانی، اما اگر موضوع خاصی باشد مانند راه اندازی نقاهتگاه ها این کار انجام خواهد شد همچنین بیمارستان سپاه قم آمادگی دارد اگر اعلام نیاز شود بیماران کرونایی را بستری کند همچنین سپاه قم آمادگی احداث بیمارستان صحرایی را دارد اما الحمدلله هنوز به آن مرحله نرسیده ایم اما همین آمادگی ها توسط سپاه قم وجود دارد.

 کبیری پور در پاسخ به این سوال که اگر ویروس برای مدت طولانی شهر را درگیر کند سپاه قم تا کجا پای کار خواهد ایستاد گفت: ما تا آخر و تا هر زمانی که نیاز باشد پای کار هستیم سپاه و بسیج قم در مسئله کمک های معیشتی و کمکهای مومنانه در قالب مواسات و همدلی به خوبی عمل کرد و این مسئله تبدیل به یک فرهنگ شد تا جایی که خیرین، مساجد و پایگاه های بسیج این کمک ها را به صورت روزانه انجام می دهند تا جایی که آمار دقیق این کمک های معیشتی را نمی توان اعلام کرد به مردم می گوییم نگران نباشند برای همیشه و تا آخر کار کنار آنها هستیم.

 معاون هماهنگ کننده سپاه امام علی بن ابیطالب علیه السلام قم خاطرنشان کرد: اگر در محله ای نیازمندی از قلم افتاده که نه زیر نظر کمیته امداد است و نه بهزیستی می توانند به پایگاه های بسیج  مراجعه کنند بسیجیان مسئله را پیگیری کرده و تحقیق می کنند و وی را در لیست کمک های خود قرار می دهند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1658049
ارسال نظر
نظرات