شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 09:22 منتشر شده در مورخ: 1399/07/27 شناسه خبر: 1658108
عضو کمیسیون امنیت ملی مطرح کرد؛

افزایش روزانه قیمت‌ها قابل قبول نیست/ مجلس پیگیر افزایش نرخ کالا در بازار

افزایش روزانه قیمت‌ها قابل قبول نیست/ مجلس پیگیر افزایش نرخ کالا در بازار
عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نرخ کالاها و قیمت ها بصورت روزانه در حال افزایش است به هیچ وجه قابل پذیرش نیست گفت: مجلس پیگیر افزایش نرخ کالا در بازار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ زهره الهیان در گفت‌وگو با صبح زاگرس گفت: امروزه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با تحریم های غیر انسانی و غیر اخلاقی آمریکا و کشورهای همدستش  باعث شده است تا نظام اقتصادی و ارزی ما در بحث تبادلات آسیب‌های را ببیند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و عضو  کمیسیون امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: در صورتی جمهوری اسلامی ایران تحت تحریم های یکجانبه آمریکا  قرار گرفته است، که در طول سالیان گذشته نیز این تحریمها اعمال شده و آمریکا نسبت  به تعهدات خود بخصوص برجام  پایبند نبوده  و به این قضیه نیز استمرار بخشیده است.

الهیان در ادامه افزود: به اذعان کارشناسان غربی تحریم‌ها باعث تقویت توان داخلی جمهوری اسلامی ایران و در سطح پایینی اثرات منفی خود را در بعضی از جاها داشته است و باعث نقض حقوق اساسی مردم گردیده است و به نوعی مصداق نقض حقوق بشر  است.

عضو کمیسیون امنیت ملی در  مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: اگر مسئولین به ظرفیت و توان داخلی، چه به لحاظ نیروی انسانی و چه به لحاظ منابع توجه کنند و همچنین از راهبرد اقتصاد مقاومتی کمک گرفته شود قاعدتا مشکلات کمتر خواهدشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مدیریت جهادی و صحیح در دستگاه‌های اجرایی دیده نمی شود افزود: با وجود کمبود چنین مدیریتی در دستگاه‌های اجرایی مشکلات اقتصادی در داخل کشور تشدید شده و نتیجه آن را در معیشت مردم مشاهده می کنیم.

الهیان با اشاره به اینکه شرایط بحران کرونا در تشدید مشکلات اقتصادی تاثیر داشته است گفت: اگر دولت در ارتباط با گرانی و تورم که فشار آن مستقیم بر طبقه ضعیف و متوسط جامعه است بخواهد غلبه کند باید نظارت جدی تری بر بازار داشته و با سیاست گذاری درست وضعیت فعلی را کنترل کند.

وی تشریح کرد: اینکه روزانه به قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم افزوده ،و بازار دچار نوعی هرج و مرج وافزایش نرخ کالا ها به صورت روزانه و ساعتی باشد به هیچ وجه قابل پذیرش نیست و انتظار مردم و مجلس اینست که دولت بعنوان متولی این امر نظارت جدی بر بازار داشته باشد.

الهیان در پایان با تاکید بر اینکه دولت برای نظارت بر بازار و کنترل قیمت ها می تواند از طرفیتهای مردمی و گروههای جهادی، اتحادیه ها و اصناف و همچنین بسیج مردمی استفاده کند گفت: مجلس شورای اسلامی  به جد پیگیر رها شدن بازار است.


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1658108
ارسال نظر
نظرات