شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 08:57 منتشر شده در مورخ: 1399/07/27 شناسه خبر: 1658117
مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی:

۹۵ درصد مردم برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کرده‌اند

۹۵ درصد مردم برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کرده‌اند
علی زاهدی‌نیا گفت: جمعیت افرادی بالای 15 سال استان خراسان شمالی 684 هزار و 491 نفر است که از این تعداد 656 هزار و 567 نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی زاهدی نیا، مدیر کل ثبت احوال خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار داشت: تاکنون در استان خراسان شمالی 656 هزار و 567 فقره در خواست صدور کارت ملی هوشمند داد شده است.

وی با اشاره به اینکه کل افراد بالای 15 سال در استان خراسان شمالی 684 هزار و 491 نفر  هستند، گفت: از این تعداد 95.6 درصد تاکنون درخواست کارت ملی هوشمند داده اند.

مدیرکل ثبت  احوال خراسان شمالی اضافه کرد: 29 هزار و 924 نفر از افراد واجد شرایط کارت ملی هوشمند در استان خراسان شمالی تاکنون هیچ اقدامی جهت دریافت کارت انجام نداده اند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه به صورت هفتگی تعداد نسبتا زیادی کارت ملی هوشمند صادر و در چرخه تحویل قرار می گیرد، آمار دقیقی در رابطه با کارت های آماده تحویل در پست و کارت هایی که به دلیل نداشن تراشه در صف انتظار قرار دارند در دست نیست. 

زاهدی نیا با اشاره به اینکه ارائه بسیاری از خدمات اداری از قبیل خدمات بانکی منوط به داشتن کارت ملی هوشمند است، خاطرنشان کرد: افرادی که به هر دلیلی تاکنون موفق به ثبت درخواست کارت ملی هوشمند نشده اند، می توانند با مراجعه به نزدیکترین اداره ثبت احوال و یا دفتر پیشخوانی که خدمات ثبت احوال را ارائه می دهند نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی اضافه کرد: افراد بعد ازاقدام جهت ثبت نام کارت ملی هوشمند طی همان روز و بعد از ثبت اطلاعات متقاضی، رسیدی تحویل شان می شود که تا صدور کارت این رسید حکم کارت ملی هوشمند را دارد و کد رهگیری مندرج بر روی آن در نقش سری و سریال کارت ملی هوشمند ایفای نقش می کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1658117
ارسال نظر
نظرات