شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:46 منتشر شده در مورخ: 1399/07/27 شناسه خبر: 1658132
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

تمدید تخفیف 40 درصدی برای ترانزیت کالا بین 2 بندر هند و چابهار

تمدید تخفیف 40 درصدی برای ترانزیت کالا بین 2 بندر هند و چابهار
بهروز آقایی از تمدید تخفیفات 40 درصدی هند در هزینه های وارده بر کالا بین 2 بندر این کشور با بندر چابهار خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: تخفیفات متقابل بین بندر شهید بهشتی چابهار و 2 بندر مهم هند، سال گذشته در راستای پیوندهای منطقه ای، افزایش حجم ترافیک کالا و ترغیب صاحبان کالا و خطوط کشتی رانی، برای اولین بار اجرایی شد.
 
وی ادامه داد: امسال نیز با پیگیری ها و تخفیفات اعمالی توسط سازمان بنادر و دریانوردی در بندر چابهار، تخفیف ۴۰ درصدی هزینه های بندری کالا و کشتی در 2 بندر JNPT و کاندلا در هند، برای محموله های ارسالی از مبدا یا مقصد بندر شهید بهشتی چابهار ، به مدت یک سال دیگر تمدید شد.
 
این مقام مسئول گفت: این تخفیفات به طور قطع به پایداری فعالیت خطوط کشتیرانی بین بنادر هند و بندر شهید بهشتی، افزایش فعالیت تجار و رونق تجارت منطقه کمک خواهد کرد.
 
به گفته وی، بندر چابهار به عنوان یکی از بنادر مهم در جنوب ایران که در بخش شمالی دریای عمان قرار گرفته است، به علت موقعیت استراتژیک و دستیابی به آب های آزاد بین المللی جایگاه ویژه ای در مبادلات ایران با سایر کشورهای منطقه از جمله هند دارد.
 
آقایی اذعان کرد: مدل همکاری‌های بندر چابهار با بنادر هند می تواند الگویی برای دیگر بنادر کشور جهت افزایش همکاری‌های منطقه و استفاده مطلوب از ظرفیت‌های منطقه ای این بنادر در شمال و جنوب باشد.
 
وی اضافه کرد: با اعمال این تخفیفات از سال گذشته شاهد رشد روزافزون صادرات و واردات کالا بین بنادر هند و چابهار هستیم، به گونه ای فقط طی 6 ماهه امسال علاوه بر رونق چشمگیر صادرات کالا به مقصد هند و تداوم تردد منظم خطوط کشتیرانی لاینر به صورت هفتگی بین بنادر این کشور و بندر چابهار، 75 هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی منتقل شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1658132
ارسال نظر
نظرات