شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 09:54 منتشر شده در مورخ: 1399/07/27 شناسه خبر: 1658149

مرحله سوم رزمایش کمک‌های مومنانه در گلستان برگزارشد

مرحله سوم رزمایش کمک‌های مومنانه در گلستان برگزارشد
رزمایش کمک های مومنانه در استان گلستان تا زمانی که کرونا از بین برود در حوزه های مختلف همچنان ادامه دار دو پس از آن نیز با عناوین مختلف ادامه پیدا خواهد کرد زیرا انفاق و دست‌گیری ‌ِهمنوع در اسلام در همه حال سفارش شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ 

همزمان با سراسر کشور؛

سومین مرحله کمک های مومنانه در گلستان آغاز شد/ توزیع 11 هزار بسته معیشتی در این مرحله

به گزارش گلستان ما؛ آیین سومین مرحله  توزیع متمرکز کمک های مومنانه در استان گلستان با حضور فرمانده سپاه نینوا گلستان و جمعی از مسئولان در حسینیه ثارالله گرگان برگزارشد.

سردار علی ملک شاهکوهی در این مراسم که همزمان با سراسرکشور در استان برگزارشد، اظهار کرد:امروز سومین مرحله کمک های مومنانه  به تعداد 11 هزار بسته معیشتی به مناسبت شهادت کریمه اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) و رحلت حضرت رسول اکرم(ص) و شهادت امام رضا(ع) از طریق پایگاه های بسیج به دست نیازمندان خواهد رسید .

فرمانده سپاه نینوا گلستان افزود: از اولین فروردین ماه که به فرمان مقام معظم رهبری رزمایش مومنانه را اعلام کردند تا به امروز حدود 240 هزار بسته معشتی با مشارکت خیرین ، اصناف ، ادارات و بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت، ستاد اجرایی فرمان، کمیته امداد و بهزیستی این  تهیه شد و با حفظ کرامت در سراسر استان از طریق پایگاه های بسیج به دست نیازمندان رسید.

وی از همکاری خوب نهادهای ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) وقرارگاه خاتم وجمعی از خیرین خبرداد و تصریح کرد: این همراهی خوب در استان رقم خورد  و از همه تقدیر و تشکر می کنم.

ملک شاهکوهی تاکید کرد:  خاطرنشان کرد: از همین جا به مردم اطمینان می دهیم کهنگران نباشند و این کمک های مومنانه ادامه خواهد داشت .

وی با بیان اینکه در طول دوران انقلاب اصناف همواره میدان دار بودند، اضافه کرد:  اصناف همواره در مناسبت ها با نظام همراهی کرده اند و جمعی ازصنف بازارماهی فروشان گرگان بخشی از کمک های امروز را متقبل شدند و از این بات از آنها تقدیر و تشکر میکنم . 

فرمانده سپاه نینوا گلستان در خاتمه گفت: برخی از پایگاه های بسیج در استان  اتش به اختیار عمل می کنند و کمک بسیجیان به ذبح گوسفند و توزیع در بین نیازمند و کمک به ساخت و ساز واحدهای مسکونی آسیب دیده  در قالب اردوهای جهادی می پردازند.

گفتنی است؛ در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه همزمان با ایام محرم الحرام 25 هزار بسته معیشتی در استان گلستان توزیع شده است.

مرحله سوم رزمایش کمک‌های مومنانه در گلستان برگزارشد/ دانشجویان در صف اول کمک به محرومان

به گزارش گلستان ما؛ رزمایش کمک های مومنانه در استان گلستان تا زمانی که کرونا ازبین برود در حوزه های مختلف همچنان ادامه داردو پس از آن نیز با عناوین مختلف ادامه پیدا خواهد کرد زیرا انفاق و دست‌گیری‌ِهمنوع در اسلام در همه حال سفارش شده است.

دانشجویان واساتید بسیج دانشگاه استان نیز همواره در صف اول عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری هستند، چه آن زمان که ایشان به کرسی های آزاد اندیشی و نقد و نظر تاکید داشتند و چه اکنون که  از همه برای کمک به مردمی که سفره هایشان بواسطه کرونا، گرانی و سو مدیریت ها کوچک تر شده استف خواسته اند.

ظهر امروزمرحله سوم رزمایش کمک های مومنانه با همت بسیج دانشجویی استان گلستان ودانشگاه های سراسر استان  در مسجد دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزارش تا همچنان مسجد و دانشگاه دو سنگر انقلاب باشند.

مهدی احمدی مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویd استان گلستان در حاشیه این مراسم به خبرنگار گلستان ما، گفت: در این مرحله 300 بسته معیشتی به ارزش هربسته حدود 350 هزار تومان تهیه شده است .

مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویd گلستان ادامه داد: این بسته ها در بین محرومان و مستضعفان  با اولویت زنان سرپرست خانوار که از قبل شناسایی شده، توزیع می شود .
احمدی تصریح کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر مواسات و رزمایش مومنانه از ابتدای شیوع همه گیری کرونا، توسط اردوهای جهادی سراسر استان ، روسای دانشگاه ها  و نهاد رهبری بسته های معیشتی تهیه شده و در بین نیازمندان توزیع می شود.

وی از فعالیت 55 گروه جهادی دانشجویی در استان گلستان خبرداد و بیان کرد:  این گروهها از ابتدای زلزله در مناطق شرق استان حضور داشتند و بیشتر درآخر هفته ها به فعالیت و کمک به مردم زلزله زده رامیان و دیگرشهرها می پردازند.

وی اضافه کرد: به زودی دانشگاه آزاد گرگان نیز گروه جهادی را به این مناطق اعزام خواهد کرد.

گفتنی است؛ در مرحله دوم این رزمایش یک‌هزار بسته معیشتی در قالب رزمایش احسان دانشجویی در بین نیازمندان توزیع شده بود.

فرمانده سپاه گالیکش:

۱۴۰۰ بسته معیشتی و لوازم ‌التحریر بین نیازمندان گالیکش توزیع شد

به گزارش گلستان ما، فرمانده سپاه گالیکش در آیین متمرکز ششمین مرحله رزمایش کمک مومنانه در مسجد جامع این شهر گفت: در این مرحله ۱۴۰۰ بسته معیشتی و لوازم‌التحریر بین اقشار نیازمند شهرستان گالیکش توزیع شد.

سرهنگ پاسدار احمد کوهستانی افزود: ۶۰۰ بسته معیشتی به صورت متمرکز و غیرمتمرکز شامل برنج، رب، حبوبات، تن‌ماهی، سویا، ماکارونی، قند و ... به ارزش ریالی هر بسته ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال و در مجموع یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال توزیع شد.

وی اضافه کرد: همچنین ۶۰۰ بسته لوازم‌التحریر همراه با کیف مدرسه به ارزش هر بسته یک میلیون و ۶۰۰ هزار ریال و در مجموع ۹۶۰ میلیون ریال به همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و گروه‌های جهادی بسیج گالیکش توزیع شد.

به گفته کوهستانی، ۲۰۰ بسته لوازم التحریر نیز به همت بسیج دانش‌آموزی به ارزش ریالی هر بسته ۴۰۰ هزار ریال در مجموع به ارزش ۸۰ میلیون ریال توزیع شد.

فرمانده سپاه گالیکش گفت: رزمایش کمک مومنانه تا پایان سال جاری در گالیکش برگزار می‌شود و خیرین می‌توانند کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را برای این امر خداپسندانه به پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج تحویل دهند.

گفتنی است پیش از این طی پنج مرحله در رزمایش کمک مومنانه شهرستان گالیکش ۱۰ هزار و ۷۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شده بود.

یادبود شهدای مدافع حرم خان طومان انجام شد؛

توزیع 10 هزار کیلو گرم مرغ بین موکب داران استان گلستان

فرمانده سپاه کلاله:

یکهزار و ۶۰۰ بسته معیشتی در بین نیازمندان کلاله توزیع شد

به گزارش گلستان ما، سرهنگ محمود بیات در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در هشتمین مرحله از توزیع کمک‌های مومنانه، ۱۶۰۰ بسته معیشتی در بین نیازمندان شهرستان کلاله توزیع شد.

فرماندار کلاله: بیش از ۱۲ هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان توزیع شد

محمد ابراهیمی نیز در گفتگو با خبرنگار ما، گفت: از ابتدا شیوع ویروس کرونا در شهرستان کلاله، هشت مرحله توزیع کمک های مومنانه داشتیم که در مجموع ۱۲ هزار و ۴۰۰ بسته معیشتی در بین نیازمندان این شهرستان توزیع شده است.

مدیرکل اوقاف گلستان:

3000 بسته معیشتی در دهه وقف بین نیازمندان استان گلستان توزیع می‌شود/اجرای ۱۴۰ برنامه در دهه وقف

به گزارش گلستان ما؛ حجت‌الاسلام روح الله سلیمانی‌فرد عصر امروز در نشست خبری، اظهار داشت: وقف یکی از شاخصه‌های مهم اسلامی است که در تمام مذاهب اسلامی و ادیان دیگر با عناوین دیگر از آن یاد شده است.

وی افزود: روح ایثارگری در ذات وقف نهادینه شده و واقفان با کارکردهای فرهنگی، مذهبی و امور خیریه نشان دادند وقف چه مقدار در عرصه‌های مختلف اثرگذار است.

وی ادامه داد: اگر ملت ایران در انقلاب روی پای خود ایستاد و حماسه رقم زد و در دوران دفاع مقدس حماسه رقم زدند، وقف در همه عرصه‌ها ظهور و بروز پیدا کرده تا اقدامات خوبی را رقم بزند.

   مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان با بیان اینکه گلستان در عرصه موقوفات پیشگام و پیشرو است، گفت: بیش از پنج هزار و 600 موقوفه و 700 هزار رقبه وقفی در استان به ثبت رسیده و از لحاظ تعداد موقوفات در رتبه پنجم کشور قرار داریم.

سلیمانی فرد افزود: هزار و 310 مسجد و اماکن مذهبی در گلستان وقف شده و در کشور هم یک سوم اماکن مذهبی پس از انقلاب اسلامی وقف و تاسیس شد و انقلاب اسلامی روحیه ایثارگری در عرصه وقف را نشان داد.

وی ادامه داد: 25 درصد بیمارستان‌های کشور وقفی هستند و در گلستان هم مرکز درمانی موقوفه مانند بیمارستان بسکی وجود دارد، همچنین 450 مرکز آموزشی موقوفه در گلستان داریم و این خدمات بدون هیچ منت و چشمداشتی به مردم ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: در گام دوم انقلاب با بسیج امکانات و مردمی شدن اقتصاد خیلی از مشکلات را پشت سر خواهیم گذاشت زیرا وقف یکی از مولفه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان با بیان اینکه احیای وقف یکی از وظایف اصلی اوقاف و امور خیریه است، گفت: تفاهم نامه چهارجانبه‌ای با میراث فرهنگی، راه و شهرسازی و شهرداری گرگان برای احیای بافت تاریخی گرگان داشتیم و بیش از 30 پروژه بازآفرینی شهری با اعتبار 12 میلیارد تومان در این طرح قرار دارند که چهار پروژه آن ویژه هستند.

وی افزود: پروژه دام سنگین در آق قلا که به دلیل مشکلات مالی متوقف شده بود با مشارکت بخش خصوصی و 112 میلیارد تومان اعتبار که 58 میلیارد تومان توسط سازمان اوقاف تامین شده در حال پیگیری است.

وی اضافه کرد: گلستان ظرفیت فوق العاده‌ای در دامپروری و کشاورزی دارد و تامین دو هزار و 500 راس دام و نهاده در این دامداری در حال انجام است و امیدواریم بهره برداری از پروژه دام سنگین موجب توسعه این حوزه در استان گلستان شود.

سلیمانی‌فرد افزود: 140 برنامه در دهه وقف در گلستان برگزار می‌شود که سعی کردیم با توجه به شیوع کرونا برگزاری برنامه‌های میدانی را کاهش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: همایش ملی یادمان وقف سه شنبه 29 مهر همزمان در گلستان برگزار می‌شود که خیران بقعه ساز، خیران سلامت و واقفان تجلیل خواهند شد.، همچنین بیش از سه هزار بسته معیشتی و بن 200 هزار تومانی خرید اقلام پروتئینی را برای خانواده‌های کم برخوردار تدارک دیده‌ایم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یادآور شد: افتتاح پروژه پرورش آبزیان در گنبد و آغاز پروژه پرورش آبزیان در امامزاده روشن آباد، آغاز عملیات اجرایی دو نیروگاه خورشیدی در امامزاده عبدالله (ع) گرگان و امامزاده یحیی بن زید (ع) گنبدکاووس در دهه وقف رخ خواهد داد.

وی بیان داشت: طی یک سال اخیر 63 موقوفه در استان به ثبت رسیده و از ابتدای سال هم 13 موقوفه ثبت شده است. در دهه وقف 45 پروژه  با اعتبار 127 میلیارد تومان افتتاح یا کلنگ زنی می‌شود که در برنامه‌های اداره کل اوقاف گلستان قرار دارد.

سلیمانی‌فرد خاطرنشان کرد: در ابتدای شیوع کرونا سه ماه از اجاره مستاجران واحدهای صنفی را بخشیدیم تا با توجه به مشکلات اقتصادی کمکی به آنها کرده باشیم.

وی ادامه داد: تسهیلگری مستاجران موقوفات برای نخستین بار در گلستان رخ خواهد داد که طی تفاهم نامه با اداره پست 40 دفتر پیشخوان و پستی، درگاه خدمت رسانی به مستاجران موقوفات می‌شوند تا نسبت به پرداخت اجاره و اخذ خدمت اقدام کنند.

سلیمانی‌فرد در خصوص اقدامات برای جلوگیری از ارجاع پرونده‌های وقف به دستگاه قضایی گفت: طی تفاهم نامه با دادگستری، قضازدایی در دستور کار قرار دارد و ارجاع پرونده‌های وقف به دستگاه قضایی نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1658149
ارسال نظر
نظرات