شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 11:41 منتشر شده در مورخ: 1399/07/27 شناسه خبر: 1658226

برگزاری سومین گام از دومین مرحله کمک‌های مومنانه در استان فارس

برگزاری سومین گام از دومین مرحله کمک‌های مومنانه در استان فارس
سومین گام از دومین مرحله کمک‌های مومنانه در استان فارس برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سومین گام از دومین مرحله کمک‌های مومنانه در استان فارس برگزار شد.

اهدا 5 هزار بسته لوازم التحریر به دانش آموزان عشایر فارس

سرهنگ دوم پاسدار سعدی محمدی جانشین سپاه ناحیه عشایر فارس در گفتگو با شیرازه اظهار داشت: در راستای دومین مرحله نهضت کمک مومنانه با همت خیرین، همکاری نهاد های مختلف و رده های سپاه عشایر استان فارس توانستیم بسته های معیشتی، پک های بهداشتی را بین نیازمندان جامعه عشایری استان توزیع نماییم.

به گفته سرهنگ محمدی با همکاری بسیج اصناف سپاه فجر فارس و خیرین، 5 هزار بسته لواز التحریر به ارزش حدود 750 میلیون تومان شامل کیف، خودکار، مداد، دفتر و... بین دانش آموزان عشایر نیازمند استان فارس توسط رده های بسیج توزیع شد. اهدا لوازم التحریر تا پایان دومین مرحله نهضت کمک های مومنانه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به شروع سال تحصیلی و وجود برخی از معظلات در مدارس سیار و ثابت عشایر، افزود: امروز از مدرسه عشایری شهید جوکار در حاشیه شهر شیراز بازدید داشتیم و بسته های لواز التحریر به دانش آموزان این مدرسه اهدا شد. در ادامه با حضور مسئولین شهرداری و شورای شهر شیراز مشکلات مردم عشایر منطقه و مدرسه مورد بررسی قرار گرفت.

جانشین سپاه ناحیه عشایر فارس ادامه داد: به دلیل نبود فضای مناسب آموزشی برای دانش آموزان مدرسه شهید جوکار، قرار بر این شد طی جلساتی با حضور مسئولین شهری و امور عشایر منطقه مشکلات بررسی شود و حداقل یک ساختمان مدرسه 2 کلاسه مورد ساخت قرار گیرد تا دانش آموزان از سرما و سایر تهدیدات در امان باشند.

به گزارش شیرازه، فارس بیشترین جمیعیت عشایر کشور را دارا بوده و بیش از 500 مدرسه عشایری در مقاطع ابتدایی و متوسطه به امر تعلیم و تعلم فعال است. از ۲۲۰ هزار خانوار کشور، ۳۰ هزار خانوار عشایر در استان فارس زندگی می کنند. اکثر این جمعیت از ایل قشقایی،لر، ایل خمسه و 11 طایفه هستند.

سومین مرحله کمک های مومنانه در غرب شیراز

توزیع ۵۱ هزار بسته بهداشتی در فارس

مدیر عامل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در فارس گفت: سومین مرحله پویش ملی احسان سلامت امروز با توزیع یک میلیون بسته‌های بهداشتی در کشور آغاز شد که سهم فارس ۵۱ هزار بسته بهداشتی است.

تحقیقی با بیان اینکه این بسته شامل ماسک و ژل ضد عفونی است، افزود: بسته‌های بهداشتی با مشارکت مردم و خیرین و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تهیه شده و قرار است در مناطق محروم توزیع شود.

او با اشاره به اینکه همزمان ٢٠ هزار بسته نوشت افزار نیز توزیع می‌شود، گفت: این نوشت افزار‌ها در قالب مشق احسان است که بین دانش آموزان نیازمند فارس توزیع می‌شود.

مدیر عامل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در فارس ادامه داد: ارزش هر بسته نوشت افزار ١٥٠ هزار تومان و شامل کیف، جامدادی، مداد، خودکار، دفتر و پاک کن است.

فرهنگ غنی اسلامی موجب شده بتوانیم بر همه مشکلات غلبه کنیم

عنایت الله رحیمی استاندار فارس هم در این مراسم، با بیان این که مردم، خیرین، نهادها، دستگاه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد با توجه به بیانات و رهنمود‌های مقام معظم رهبری پای کار آمدند و همایش‌های همدلی، مواسات و احسان برپا شد، اظهارداشت: خوشبختانه با اتحاد، همدلی و همزبانی، فارس موفق شد رتبه اول کشور را در این حرکت به دست بیاورد و به ویژه در حوزه مردمی به موفقیت خوبی دست پیدا کردیم.

او با اشاره به این که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) فعالیت‌های زیادی در سطح این استان انجام داده اند، افزود: محدوده فعالیت‌های این ستاد از ساخت بیمارستان، خانه عالم، ارائه کمک‌های حمایتی و بسته‌های معیشتی تا ساخت راه، مدرسه و آبرسانی گسترده بوده است.

نماینده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: از جمله فعالیت‌های موثر و بسیار مفید ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) فعالیت‌های اقتصادی است که منجر به ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در سطح استان فارس به ویژه در مناطق محروم شده است.

رحیمی با بیان این که برای مقابله با بیماری کرونا فقط در زمینه بهداشت و درمان، روزانه بیش از دو میلیارد تومان هزینه در بیمارستان‌های استان صورت می‌گیرد، تصریح کرد: دولت تاکنون ۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه بهداشت و درمان برای مقابله با کرونا در این استان هزینه کرده است؛ این مبلغ به غیر از هزینه‌هایی است که سایر نهاد‌ها و خیرین برای مقابله با کرونا صرف کرده اند.

استاندار فارس با اشاره به این که دو هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان برای کمک بنگاه‌های آسیب دیده استان فارس، تسهیلات جذب و ۴۰۰ میلیارد پرداخت صورت گرفته است با تاکید بر این که مابقی این مبلغ نیز به زودی به بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا پرداخت خواهد شد، گفت: در همین زمینه وام‌های مسکن و وام‌های ۶۰۰ هزار تا یک میلیون تومانی برای حمایت از اقشار آسیب دیده از کرونا نیز تامین شد که با وجود مشکلات، تحریم‌ها و شیوع کرونا کار بسیار سختی بود و تا حدی سعی کردیم از مردم در برابر مشکلات حمایت کنیم.

 

سردار بوعلی:

مشارکت دانش آموزان در نهضت کمک های مومنانه مایه افتخار است

به گزارش شیرازه، سرتیپ دوم پاسدار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فجر استان فارس عصرگاه امروز در آیین توزیع 7 هزار بسته نوشت افزار بسیج دانش آموزی استان اظهار داشت: استان فارس همواره در امورات خیر پیش قدم بوده است و فعالیت های صورت گرفته در راستای کمک به همنوعان از جهت تنوع، کیفیت کار و ابتکارات متفاوت بوده است و همه کسانی که در جریان کمک مومنانه هستند بر این موضوع اذعان دارند.

سردار بوعلی با اشاره کمک دانش آموزان استان فارسی برای تهیه نوشت افزار دانش آموزان نیازمند اظهار داشت: دانش آموزان بویژه بسیجیان به زیبایی در یک کار خیر مشارکت کردند. قطعا هزاران دانش آموز از برکات این کار بهره مند می شوند و قطعا جنبه تربیتی آن بسیار بالا است. اینکه ما فرصتی از طریق بسیج در اختیار آن ها بگذاریم و با میل خود به دانش آموز همکلاسی خود کمک کند، بسیار مهم و تاثیرگذار است.

فرمانده سپاه فجر فارس با ابراز اینکه این اولین بار نیست که دانش آموزان احساس مسئولیت می کنند، گفت: همیشه خوشحال می شویم که هر قشر متناسب با نیاز جامعه خودش بسته ای را تهیه می کند‌ و به یاری نیازمندان می شتابد. آنچه که همواره مورد تاکید بوده این است که کمک به دست افراد نیازمند برسد تا شادی را به خانه آن ها بیاورد.

وی تصریح کرد: به صورت مستمر و به شکل های مختلف در استان کمک مومنانه داشته ایم. حاصل اقدام مشترک و هماهنگ بین مردم و ادارت مختلف این شد که از اول شروع نهضت کمک مومنانه تا پایان ماه مبارک رمضان بیش از یک میلیون و ۳۰۰ بسته معیشتی توسط استان فارسی ها توزیع شده است.

سردار بوعلی ضمن تقدیر از مجموعه آموزش و پرورش و بسیج دانش آموزی استان ابراز داشت: به وجود دانش آموزان، معلمان و کارکنان آموزش و پرورشی که در کمک های مومنانه سهیم می شوند افتخار می کنیم. در سومین نوبت از مرحله دوم نهضت کمک های مومنانه و از عید قربان تا کنون بیش از ۶۰۰ هزار بسته معیشتی توزیع شده است.

وی خاطرنشان کرد: با مشاهده مصادیق مهربانی در استانی مثل فارس که دارای تمدن و ریشه تاریخی است، به داشتن مردمان خوب می بالیم.

گفتنی است آیین سومین مرحله رزمایش کمک مؤمنانه بسیج دانش آموزی استان فارس با توزیع 7 هزار بسته نوشت افزار در مدرسه اندیشه شیراز با حضور مسئولین و دانش آموزان برگزار شد.

توزیع هفت هزار بسته نوشت افزار به دانش آموزان نیازمند

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1658226
ارسال نظر
نظرات