شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 19:19 منتشر شده در مورخ: 1399/07/27 شناسه خبر: 1658277
عضو هیئت رئیسه مجلس:

برجام لغو تحریم تسلیحاتی را ۵سال عقب انداخت/ایران بیش از ۹۰درصد تجهیزات نظامی را خودش تولید می کند

برجام لغو تحریم تسلیحاتی را ۵سال عقب انداخت/ایران بیش از ۹۰درصد تجهیزات نظامی را خودش تولید می کند
حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس، گفت: قرار بود در گفتگوهای برجام تحریم تسلیحاتی برداشته شود ولی تیم مذاکره کننده با این توافق ۵ سال این موضوع را به تاخیر انداخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص لغو تحریم های تسلیحاتی ایران، گفت: قرار بود در گفتگوهای برجام این تحریم ها برداشته شود ولی تیم مذاکره کننده با این توافق ۵ سال این موضوع را به تاخیر انداخت.

وی افزود: این تاخیر ۵ ساله حتی تعجب مذاکره کنندگان روسیه و چین را در پی داشت که چرا ایران این مسئله را پذیرفت. این اتفاق بسیار زودتر می توانست رخ دهد ولی به هر حال این تحریم ظالمانه برداشته شد.

سلیمی ادامه داد: البته ایران بیش از ۹۰درصد تجهیزات نظامی را خودش تولید می کند و از این نظر خودکفا است و در بعضی از تسلیحات پیشرو تر از بسیاری کشورهاست.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: امیدواریم این لغو تحریم تسلیحاتی به نحوی دیگر و با فشار آمریکا اعمال نشود و کشورهای دنیا بدون تاثیر پذیری از فشار آمریکا اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به تحریم های ثانویه آمریکا، تصریح کرد: عمده مشکلاتی که برای ایران در زمینه تحریم به وجود آمده ناشی از تحریم های ثانویه آمریکاست و مادامی که این نوع از تحریم ها برداشته نشود مشکلات تحریمی پابرجا خواهد بود؛ لذا برداشته شدن تحریم تسلیحاتی تاثیر خاصی ندارد.

سلیمی خاطرنشان کرد: متاسفانه مذاکره کنندگان ایران در توافق برجام نتوانستند تحریم های ثانویه را لغو کنند و این نوع از تحریم است که باعث می شود کشورهای دیگر از مبادلات با ایران امتناع کنند. در واقع با برداشته شدن تحریم تسلیحاتی، تحریم اولیه مبادله سلاح از روی ایران برداشته شد ولی تحریم های ثانویه که باعث عدم تمایل کشورها برای مبادله با ایران می شود همچنان به قوت خود باقی است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1658277
ارسال نظر
نظرات