شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 14:35 منتشر شده در مورخ: 1399/07/27 شناسه خبر: 1658310
یک مدافع سلامت؛

فقط برای رضای خدا در تغسیل اموات کرونایی مشارکت می‌کنم/ متاسفانه مردم بیماری کرونا را جدی نگرفته‌اند

فقط برای رضای خدا در تغسیل اموات کرونایی مشارکت می‌کنم/ متاسفانه مردم بیماری کرونا را جدی نگرفته‌اند
حسین کلواری گفت: متاسفانه مردم بیماری کرونا را جدی نگرفته‌اند و زندگی عادی خودشان را دارند امروز من در سنگر تغسیل اموات کرونایی فعالیت دارم، الان اگر بگویند بیمارستان کمبود خدمه دارد قطعا در آنجا خدمت خواهم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  جهانبین نیوز؛ اگرچه این روزها پرستاران، پزشکان و کادر درمانی در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند و بیشتر مورد توجه رسانه‌ها و مردم‌اند اما با این حال غسال‌ها و رانندگان حمل متوفی‌های کرونا هم از جمله افرادی هستند که متناسب با حرفه خود، بیشتر با کرونا درگیرند ولی کمتر در کانون توجه قرار دارند.

هر موقع صحبت از مدافعان سلامت می‌شود همه نگاه‌ها به سوی پرستاران، پزشکان و کادر درمانی است، این در حالی است که مدافعان سلامت شامل زنجیره‌ای از افراد بهم پیوسته‌اند که در عرصه‌های مختلف با ویروس کرونا درگیر هستند.

شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که چه کسانی غسل و تدفین اموات کرونایی را در شهرستان لردگان انجام می دهند، به همین منظور گفتگویی با حسین کلواری از مدافعان سلامت شهرستان لردگان  که در این روزهای منحوس کرونایی از جان خود برای خدمت‌رسانی به مردم گذشت می کند و کار غسل و خاکسپاری اموات کرونایی را انجام می‌دهد.
 

 
حسین کلواری از کارکنان شهرداری لردگان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: کار تغسیل اموات کرونایی را به اتفاق یکی از همکاران به نام امید علی بامیری  و فقط برای رضای خدا انجام می دهیم.
 
وی در پاسخ به سوال که چه انتظاراتی از مسئولین دارید گفت: هیچ چشم داشتی از مسئولین نداریم .  و به خاطر کار تغسیل اموات کرونایی یکی دو بار خودم به این بیماری مبتلا شدم که این روزها من به محض ورود به خانه در یک اتاق به تنهایی زندگی می کنم که مبادا اعضای خانواده ام به این بیماری مبتلا شوند .  

وی ادامه دارد: امروز من در سنگر تغسیل اموات کرونایی فعالیت دارم و خوشحالم که در مقابله با این بیماری توانسته‌ام بر اساس توانایی‌ام خدمت کنم، اما فقط این یک کار را انجام نمی‎دهم، الان اگر بگویند بیمارستان کمبود خدمه دارد قطعا به آنجا رفته و خدمت میکنم.

 
این مدافع سلامت با ابراز نگرانی گفت: متاسفانه مردم کرونا را جدی نگرفته‌اند و هنوز زندگی عادی خودشان را دارند که روز به روز به تعداد افراد مبتلا به کرونا اضافه می شوند و تقریبا هر روز یکی دو نفر به فوتی های کرونایی در شهرستان لردگان اضافه می شود .
 
همان طور اشاره داشتیم هیچ انتظاری از مسئولین نداریم زیرا این کار را برای رضای خدا و تسهیل کار مردم عزیز شهرستان داوطلبانه انجام می دهیم تنها خواهش ما از مردم عزیز این هست که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند و این بیماری منحوس را جهت حفظ سلامتی خود و خانواده این بیماری جدی بگیرید.

 
 انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1658310
ارسال نظر
نظرات