شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 14:45 منتشر شده در مورخ: 1399/07/27 شناسه خبر: 1658319
در مراسم معارفه شهردار جدید بوشهر؛

استاندار: دخالتی در انتخاب شهردار جدید بوشهر نداشتم/ عضو شورا: شهرداری شرایط اعتباری خوبی ندارد

استاندار: دخالتی در انتخاب شهردار جدید بوشهر نداشتم/ عضو شورا: شهرداری شرایط اعتباری خوبی ندارد
استاندار بوشهر گفت: شهردارانی که برای مرکز استان انتخاب شدند براساس تصمیم و نظر شورای شهر بوده و مجموعه استانداری و فرمانداری هیچ دخالتی در انتخاب شهردار نداشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ پیش از ظهر  امروز صالحیان رسما به عنوان شهردار بوشهر معرفی شد. در این جلسه استاندار، معاون عمرانی، فرماندار و برخی اعضا شورای شهر حضور و حکم امضاء شده شهردار توسط رحمانی فضلی وزیر کشور قرات شد.

صالحیان که سومین شهردار شورای پنجم است، بدون حضور رئیس و نایب رئیس شورای شهر سکان مدیریت شهری مرکز استان را به دست گرفت.

و دیگر مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر، سومین شهردار بوشهر در شورای پنجم معرفی و آغاز به‌کار کرد.

شهردار مرکز استان پیشانی سایر شهرداری‌ها است

عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر با بیان اینکه در دولت روحانی سه شهردار و دو سرپرست به عنوان مدیریت مرکز استان بوشهر معارفه شده است، گفت: شهردارانی که برای مرکز استان انتخاب شدند براساس تصمیم و نظر شورای شهر بوده و مجموعه استانداری و فرمانداری هیچ دخالتی در انتخاب شهردار نداشته است. وزارت کشور براساس قانون به انتخاب شوراهای شهر احترام می گذارد و هیچ دخالتی از سوی استانداری برای عزل و نصب شهرداران صورت نگرفته است.

استاندار بوشهر اظهار کرد: برای توسعه شهر و ار ائه خدمات بهتر به شهروندان باید شهردار حمایت شود تا بتوانیم بهترین بهره برداری از فرصت ها داشته باشیم.

گراوند با بیان اینکه استان بوشهر گل سرسبد استانهای جنوبی است، افزود: در حوزه گردشگری سواحل استان بوشهر و بافت‌های قدیمی ظرفیت بسیار بالایی برای جذب توریست است.

وی عنوان کرد: شهردار مرکز استان به عنوان پیشانی سایر شهرداران باید در اجرای طرح‌های عمرانی برای سایر شهرها باشد.

شهردار جدید باید برای تکمیل پروژه ها تلاش دوچندان داشته باشد

عبدالخالق برزگر زاده عضو شورای شهر بوشهر گفت: زمان زیادی تا پایان عمر شورای شهر پنجم باقیی نمانده است که باید برای توسعه عمرانی در شهر حمایت های لازم صورت بگیرد.

عضو شورای شهر بوشهر اظهار کرد: با توجه به اینکه شهرداری بوشهر طرح های عمرانی زمین مانده بسیار زیادی دارد، نیاز است شهردار جدید با تعامل با سایر بخش های دولتی و تلاش چند برابری اقدامات خوبی داشته باشد.

برزگرزاده با اشاره به اینکه شرایط اعتباری  شهرداری خیلی خوب نیست، افزود: برای تسریع در روند پروژه ها باید از محل‌های تملک دارایی و سایر ردیف های اعتباری استفاده شود.

وی بیان کرد: ساماندهی وضعیت پسماند و بهبود شرایط بهداشتی، اجرای طرح‌های خدماتی، عمرانی و بهداشتی از الویت‌های شهر و مطالبات اصلی مردم است.

در پایان حکم صالیحان قرات و رسما شهردار جدید بندر بوشهر معرفی شد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1658319
ارسال نظر
نظرات