شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 14:42 منتشر شده در مورخ: 1399/07/27 شناسه خبر: 1658327
آنچه در جلسه امروز شورای شهر تبریز گذشت؛

سیاست یک بام و دو هوا در سال آخر/ جوادیه تهران در قلب تبریز

سیاست یک بام و دو هوا در سال آخر/ جوادیه تهران در قلب تبریز
جلسه علنی شورای شهر تبریز به ریاست شهرام دبیری صبح امروز در محل عمارت قدیمی شهرداری تبریز برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تبریزبیدار، شهرام دبیری در ابتدای این جلسه ضمن گرامیداشت هفته تربیت بدنی گفت: امیدوارم شورا و شهرداری هم با برنامه ریزی خوب بتوانند شرایط را برای داشتن جامعه ای با نشاط در شرایط کرونا فراهم کنند و جامعه به سوی افسردگی نرود.

وی راجع به فرایند پرداخت به موقع حقوق کارگران افزود: قرار بر این شد که فرایندی تعریف شود تا حقوق کارگران هر ماه به موقع پرداخت شود و این کار بصورت مرتب انجام شود.

رئیس شورای شهر تبریز گفت: اخیرأ یکی از کارگران شهرداری دچار سانحه شده است. از شهرداری خواستاریم برنامه ای برای ایمنی همه کارگران داشته باشد و در صحن شورا هم آن را بیان کند.

دستور اول جلسه امروز شورا به گزارش حسابرسی شهرداری و سازمان های وابسته پرداخت.

اموال راکد به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان!

حسابرس سازمان امور میادین گزارش داد: از سال ۹۴ نزدیک ۳۹۰ میلیون تومان بدهی مالیاتی وجود دارد که متاسفانه محل تامین آن در نظر گرفته نشده است.

وی افزود: در حال حاضر، اموال راکد سازمان امور میادین به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان می باشد.

ایرج شهین باهر، شهردار تبریز نیز بیان کرد: در اوایل شورا برای حل مشکلات ترافیکی سبزه میدان، نمایشگاه خودرو شهرداری را جابجا کردیم.

وی افزود: این زمین سهم یکی از شرکت ها می باشد ولی در بحث مالکیت زمین، نمایشگاه خودرو شهرداری مطرح نمی شود.

پیگیر محل جدید برای بازارچه خودرو

ابراهیم محمدی، مدیرعامل سازمان میادین شهرداری تبریز مطرح کرد: نظارت بر کیوسک‌ها به صورت مستقیم از طریق سازمان میادین شهرداری صورت می‌گیرد.

وی افزود: بازارچه خودروی مایان را شهرداری با مشارکت یک شرکت خصوصی احداث کرده است که زمین متعلق به شرکت بوده است.

مدیرعامل سازمان میادین شهرداری تصریح کرد: قرارداد شهرداری با این شرکت خصوصی قراردادی سه ساله بود که مدت آن را افزایش داده و قرارداد را پنج ساله کردیم.

وی در پایان افزود: از سال گذشته پیگیر محل جدید برای بازارچه خودرو هستیم.

لازم به ذکر است حسابرسی سازمان میادین با رای اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید.

دستور دوم جلسه امروز شورا با سخنرانی میان دستور سعید نیکو خصلت، عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز پیگیری شد.

منازل مسکونی که انباری شده اند

سعید نیکو خصلت، عضو شورا گفت: شهر تبریز قابلیت های زیادی دارد. بزرگترین بازار سر پوشیده جهان در تبریز قرار دارد. ولی در کنار این ویژگی های خوب، مشکلاتی هم داریم.

وی ادامه داد: مشکلات عمده، تخلیه و دپوی کالاها و ایجاد انبار های متعدد، استفاده از کاربری های مسکونی با عنوان انبار در سطحی گسترده می باشد.

عضو شورا تاکید کرد: حجم ترافیک عبوری ضلع شرقی معبر ۶۰۰ متری در یک ساعت، حدود ۱۴۸۳ خودرو است و باید فکری به حال آن شود.

نیکو خصلت در پایان سخنرانی خود گفت: ۱۳ راهکار و پیشنهاد جهت ساماندهی خیابان های دارایی دوم و سوم داریم که آن را در صحن شورا بیان خواهیم‌ کرد.

در ادامه کریم صادق زاده، عضو هیات رئیسه شورا اظهار داشت: از شهرداری درخواست داریم تصمیمات مربوطه در مورد دورکاری کارکنان شهرداری گرفته شود تا از ویروس کرونا در امان بمانند.

سیاست یک بام و دو هوا در سال آخر

سونیا اندیش، عضو دیگر شورا در بیان اعتراض خود به رئیس شورا گفت: رئیس شورای شهر در سال آخر شورا سیاست یک بام و دو هوا دارد و اجازه نمی دهد اعضای شورا حرف بزنند.

جوادیه تهران در قلب تبریز

محرم محمد زاده، عضو شورا در این خصوص بیان کرد: سال هاست فقط شعار می دهیم. تا زمانی که در مورد افزایش حقوق و مزایا و ارزشمندی کارگران قانونی نداشته باشیم، وضعیت کارگران بهتر از این نمی شود.

وی در رابطه با ایستگاه تبریز_میانه در ائل گلی نیز گفت: برخی دست‌ های پشت پرده در این طرح وجود دارد که می خواهند این طرح را در تبریز مثل جوادیه تهران کنند و جلوی پیشرفت شهر را بگیرند!

شکور اکبرنژاد، عضو شورا تاکید کرد: به نظر من باید کمیته‌ ای تشکیل شود که پیگیر اصلاح و رسیدگی به مشکلات خیابان دارایی باشد.

دست کوتاه شورا از تذکر

وی ادامه داد: متاسفانه قدرت شورای شهر در حد تذکر به شهرداری است و نمی تواند به سایر سازمان‌ ها در مورد کم کاری هایشان تذکر بدهد.

باسمنج و کندرود صاحب شهرداری می شوند؟

فریدون بابایی اقدم با اعتراض به نامه ای از سوی استانداری در خصوص تبدیل باسمنج و کندرود به یک بخش مستقل و ایجاد شهرداری مستقل برای این بخش ها گفت: این تصمیم جناب استاندار مغایر با مجموعه شهری تبریز است و این طرح درست و قابل اجرا نیست.

دستور سوم جلسه امروز شورا راجع به بررسـی لایحه شماره ۹۶۲۱/۹۳ مورخ ۱۳۹۹/۲/۳۰ شـهرداری تبریز در خصوص صـدور مجوز واگذاری۶ قطعـه از پلاک های ۱۲ و ۱۷ از قطعات شـهرک خاوران به شـرکت سـرمایه گذاری مسـکن شمالغرب با کاربری مسکونی و۲۱ واحـد مسـکونی آپارتمـانی از برج المـاس خاوران به مساحت ۱۲۷۷۸/۴۷ مـترمربع از پلاک ۱۲ اصلی فتح آباد واقع در شهرک خاوران بود.

غلامحسن مسعودی‌ ریحان، عضو‌ شورا در این رابطه گفت: چرا باید ضرر و زیان‌ های ارگان های دیگر را شهرداری پرداخت کند؟

وی همچنین گفت: عجیب است که شرکت مقابل در آن زمان حاضر شده از حق و حقوق خود بگذرد و زمینش را به شهرداری بدهد!

عبدالله تقی‌ پور، عضو دیگر شورا نیز در این خصوص بیان کرد: چرا شهرداری متعهد شده که مال غیر را تملک کرده و به فرد دیگری بدهد؟ اصلا آورده‌ای که از آن شرکت به دست آمده چه شده است؟

فرج محمد قلی زاده، عضو‌ شورا تصریح کرد: این قرارداد به سود شهرداری است و قرار نیست شهرداری کار های گذشته را جبران کند.

وی همچنین تاکید کرد: اصلا معلوم نیست که در این قرارداد کدام طرف متخلف است؟!

لازم به ذکر است که این لایحه با رای اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید.

انتهای خبر/

https://www.dana.ir/1658327
ارسال نظر
نظرات