شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 19:23 منتشر شده در مورخ: 1399/07/27 شناسه خبر: 1658354
فرمانده انتظامی استان مرکزی خبر داد؛

افزایش ۸ درصدی برخورد با تخلفات صنفی در استان مرکزی/۲۱۱ برنامه در هفته ناجا برگزار می‌شود

افزایش ۸ درصدی برخورد با تخلفات صنفی در استان مرکزی/۲۱۱ برنامه در هفته ناجا برگزار می‌شود
فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: در هفته ناجا ۲۱۱ برنامه با ۲۲ عنوان در استان مرکزی انجام می شود که به دو دسته برنامه های درون سازمانی و برون سازمانی تقسیم می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ سردار حسن مفخمی‌ شهرستانی فرمانده انتظامی استان مرکزی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته ناجا ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدای انقلاب اسلامی و ۲۱۳ شهید ناجای استان گفت: نیروی انتظامی دارای کارکنانی خدوم ، صدیق و تلاشگر است که با روحیه شهادت طلبی و خستگی ناپذیر و ولایی بودن و حرفه ای بودن ماموریت های خود را انجام می دهند.

وی افزود: مقام معظم رهبری همواره عنایات ویژه ای به کارکنان ناجا دارند و از آنها به عنوان مجاهدین فی سبیل الله یاد می کنند و این یک افتخار بزرگ برای ناجا محسوب می شود.

فرمانده انتظامی استان مرکزی اظهار کرد: هفته ناجا که از ۲۷ مهر ماه تا ۲ آبان ماه ادامه دارد و تقارن آن با شروع ماه ربیع الاول را به فال نیک می گیریم و شعار این هفته"باهم برای امنیت و سلامت" است که برنامه های این هفته با این رویکرد تهیه و تدوین شده اند.

هفته ناجا فرصتی بسیار مناسب برای جلب مشارکت عمومی و تبیین خدمات گسترده ناجا به مردم است

وی با بیان اینکه هفته ناجا فرصتی بسیار مناسب برای جلب مشارکت عمومی و تبیین خدمات گسترده ناجا به مردم است، گفت: در این هفته می توان از این طریق مشارکت عمومی را افزایش داد و جلب مشارکت عمومی در افزایش امنیت عمومی بسیار موثر است و امروز پلیس به طور مستقیم در خدمت مردم است و برای ایجاد امنیت و آسایش فردی و جمعی تلاش می کند که اقتدار، توام با رافت و مهربانی در دستور کار است و پلیس به عنوان یک خادم و سرباز ولایت انجام وظیفه می کند.

شهرستانی با اشاره به اینکه برای برقراری امنیت عمومی در جامعه نیازمند همراهی افکار عمومی هستیم و این مشارکت و هم افزایی اصحاب محترم رسانه را می طلبد، افزود: امروز دشمن به دنبال سوق دادن انتقادات به سمت نارضایتی های اجتماعی است که با این کار می خواهد ناهنجاری را در جامعه افزایش دهند و اگر همیاری و هم افزایی اصحاب رسانه اتفاق بیفتد قطعا دشمنان در نقشه هایشان ناکام خواهند ماند.

وی با اشاره به شعار روزانه هفته ناجا بیان کرد: یکشنبه ۲۷ مهر؛ اقتدار ، توام با رافت ، هوشمندی و خدمت صادقانه، دوشنبه ۲۸ مهر؛ مشارکت عمومی، پیشگیری، توسعه امنیت، سه شنبه ۲۹ مهر؛ امنیت اقتصادی ، کمک به تولید و آسایش عمومی، چهارشنبه ۳۰ مهر؛ آموزش همگانی ، نظم و قانون مداری و انصباط ترافیکی، پنج شنبه ۱ آبان؛ مرزبانی ، ایثار و جوانمردی و جمعه ۲ آبان ؛ سلامت خانواده ، فضای مجازی پاک و جامعه پاک شعارهای روزانه هفته ناجا هستند.

در هفته ناجا ۲۱۱ برنامه با ۲۲ عنوان در استان مرکزی انجام می شود

فرمانده انتظامی استان مرکزی با بیان اینکه در هفته ناجا ۲۱۱ برنامه با ۲۲ عنوان در استان مرکزی انجام می شود که به دو دسته برنامه های درون سازمانی و برون سازمانی تقسیم می شوند، گفت: برگزاری صبحگاه ، تجلیل از خانواده های معظم شهدا، جانبازان، بازنشستگان و خانواده های کارکنان ، بهره برداری از ۵ پروژه کلانتری ۱۸ اراک ، مرکز فرماندهی و کنترل ناجای استان، مرکز مانیتورینگ پلیس راهور ، ۱۰ واحد منزل مسکونی برای کارکنان ، برنامه های اشراف اطلاعاتی ، حضور کارکنان در نماز جمعه شهرهای وضعیت سفید ، مسابقات ورزشی ، اهدای خون کارکنان ناجا، مسابقات قرآن و کتابخوانی ، حضور فرماندهی و معاونین در سامانه ۱۹۷ از جمله برنامه های درون سازمانی در هفته ناجا است.

وی افزود: تولید و تدوین برنامه های هنری و ارائه به شهروندان،  هماهنگی با ادمین کانال های پرمخاطب ، برقراری چادرهای امداد بهداشتی و پزشکی در مصلی های نماز جمعه، برگزاری نشست ها با معتمدین محلات ، دیدار با ائمه جماعت و جمعه ، همایش موتورسواران قانون مند، برگزاری مسابقات رادیویی، همایش راهبری کاهش تصادفات به شکل استان و عطرافشانی مزار مطهر شهدا از جمله برنامه های درون سازمانی است.

افزایش  ۱۱ درصدی سرقت در طی شش ماه گذشته در استان مرکزی

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به عملکرد امسال ناجا در استان بیان کرد: سرقت ۱۱ درصد افزایش داشته که عمدتا سرقت خرد بوده و ۲۴ درصد نیز افزایش کشف وقوع را داشتیم و سرقت به عنف یکی از خط قرمزهای ناجا محسوب می شود که با استفاده از تجهیزات هوشمند و با رویکرد علمی ۳۴ درصد کاهش وقوع به همراه بوده است.

شهرستانی با بیان اینکه سرقت مسلحانه ۴۷ درصد کاهش ، سرقت احشام ۱۵ درصد کاهش و ۳۶ درصد افزایش کشف داشته،گفت: همچنین ۱۲ درصد افزایش نزاع های فردی و ۲۲ درصد کاهش نزاع های جمعی را شاهد بودیم که برخورد با اراذل و مخلان امنیت جامعه را خط قرمز می دانیم و ذره ای کوتاهی نخواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه در خصوص کشفیات مواد مخدر ۱۲ درصد افزایش داشتیم، گفت: با توجه به شرایط کرونایی محدودیت هایی برای جمع آوری معتادین داشته ایم اما در برخورد با معتادین متجاهر ذره ای کوتاه نیامدیم.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با بیان اینکه ۱۰۰ درصد کاهش آدم ربایی، ۶۸ درصد کاهش وقوع شرارت و زورگویی را شاهد بودیم گفت: همچنین در طی ۶ ماه گذشته ۲۰ فقره قتل انجام شده که ۱۸ مورد آن کشف شده و این نشان از عملکرد و رویکرد درخشان پلیس است.

وی ادامه داد: ۵ درصد افزایش خودکشی، ۶ درصد وقوع جعل اسناد و ۶۳ درصد کشفیات ، ۲۱ درصد افزایش کلاهک برداری و ۳۱ درصد افزایش کشفیات را شاهد بودیم و با توجه به اینکه پلیس امنیت اقتصادی از مهرماه شروع به فعالیت کرده پلیس با برنامه عملیاتی در حوزه جرائم اقتصادی ورود می کند که در خصوص قاچاق کالا ۸۱ درصد افزایش ریالی ، ۲۴ درصد افزایش پرونده ای ، ۱۶ درصد افزایش توقیف خودرو و ۴۷ درصد افزایش متهمان دستگیر شده را شاهد بودیم.

افزایش ۸ درصدی در برخورد با تخلفات صنفی

شهرستانی بیان کرد: ۸ درصد افزایش برخورد با تخلفات صنفی، ۲ درصد افزایش جرائم سایبری ، ۲۸ درصد افزایش کشفیات جرائم سایبری را به همراه داشتیم و در خصوص مدیرت ترافیک هوشمند سازی لحظه ای را در دستور کار قرار دادیم که ۱۷ درصد کاهش متوفیان ، ۱ درصد افزایش خوردورهای توقیف شده متخلف را در تصادفات شاهد بودیم.

وی با اشاره به عملکرد دیگر پلیس های تخصصی استان بیان کرد: در طی این مدت تعداد ۵۴۸ هزار و ۱۹۹ تماس با ۱۱۰ که در قالب عملیاتی ، راهنمایی و مشاوره داشته ایم که ۱۹ هزار و ۱۶۳ مورد تماس با سامانه ۱۹۷ را داشتیم که عمدتا پیشنهاد ، انتقاد، راهنمایی و شکایت نیز داشته اند و ۸۷۰ فقره کارت پایان خدمت صادر شده که بیش از ۴ هزار و ۷۰۲ عنوان خدمت و ۱۶۴ کمیسیون کفالت و پزشکی نیز تشکیل شده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی افزود: همچنین ۵ هزار و ۷۰۶ خدمت در قالب مشاوره و مددکاری ارائه شده که ۸۳ درصد از پرونده هایی که به مرکز مشاوره ارائه شده به مصالحه ختم شده اند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اجرای طرح ناظر در استان بیان کرد: در خصوص اجرای طرح ناظر در استان مرکزی تاکنون هیچ مشکلی گزارش نشده و همچنین یک مورد هم برای کسی پیامک اشتباه در استان مرکزی ارسال نشده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1658354
ارسال نظر
نظرات