شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 13:42 منتشر شده در مورخ: 1399/07/28 شناسه خبر: 1658581
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل:

برای تامین آب برخی واحدهای شهرک صنعتی در مضیقه هستیم

برای تامین آب برخی واحدهای شهرک صنعتی در مضیقه هستیم
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: در چند شهرک صنعتی در تامین آب واحدهای صنعتی در مضیقه هستیم که با همکاری سازمان های مربوطه و با مساعدت مسئولان استانی، این مشکل در حال برطرف شدن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، محمد اهلی صبح امروز در جریان بازدید از شهرک صنعتی 2 اردبیل، اظهار داشت: برای شهرک های صنعتی، تاکنون 210 لیتر بر ثانیه آب تامین شده است که در تقریب به اکثر شهرک ها و نواحی صنعتی استان، مشکلی از نظر تامین آب واحدهای تولیدی نداریم.

وی افزود: در چند شهرک صنعتی در تامین آب واحدهای صنعتی در مضیقه هستیم که با همکاری سازمان های مربوطه و با مساعدت مسئولان استانی، این مشکل در حال برطرف شدن است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل تامین آب برای نواحی صنعتی جدید را از جمله برنامه های این شرکت برای حضور سرمایه گذاران در این نواحی برشمرد و گفت: در سال جدید میزان 7 لیتر بر ثانیه به ظرفیت آب شهرک های صنعتی اضافه شد که برنامه های آتی این شرکت بر مبنای تامین آب واحدهای صنعتی ادامه خواهد داشت.

اهلی احداث تصفیه خانه های صنعتی در شهرک های صنعتی را گام موثری برای کاهش آلایندگی زیست محیطی صنایع و همچنین تامین آب مورد نیاز فضای سبز شهرک های صنعتی دانست و تصریح کرد: یکی از منابعی که می توان برای آبیاری فضای سبز شهرک های صنعتی استفاده کرد پساب خروجی تصفیه خانه هاست که بدین منظور استفاده از پساب خروجی برای آبیاری فضای سبز شهرک صنعتی اردبیل(2) در اولویت برنامه های کاری شرکت شهرک های صنعتی قرار دارد.

وی از دیگر کارهای انجام شده برای کاهش مصرف آب در شهرک های صنعتی را تامین زیرساخت های لازم برای آبیاری تحت فشار و قطره‌ای فضای سبز و نصب کنتورهای حجمی در خروجی مخازن آب شهرک های صنعتی برشمرد و افزود: نصب کنتورهای حجمی در خروجی مخازن آب با هدف مصرف بهینه و جلوگیری از هدر رفت آب انجام می‌شود که تاکنون این کنتورها در سه شهرک صنعتی استان عملیاتی شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1658581
ارسال نظر
نظرات