شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 11:46 منتشر شده در مورخ: 1399/07/28 شناسه خبر: 1658582
رئیس شبکه بهداشت و درمان بانه مطرح کرد؛

غلبه بر کرونا با ساده انگاری غیرممکن خواهد بود

غلبه بر کرونا با ساده انگاری غیرممکن خواهد بود
محمد شاه‎ویسی رئیس شبکه بهداشت بانه گفت: بیش از ۷ ماه از شیوع ویروس منحوس کووید ۱۹ می‌گذرد و عادی انگاری سبب شده تا بانه در معرض تهدید خیز سوم کرونا قرار گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد شاه ویسی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با اشاره به اینکه  شمار مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ در استان رو به افزایش است اظهار کرد: با ساده انگاری، بی‌توجهی و روزمرگی در مقابله با بیماری کرونا شامل نزدن ماسک و رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی خیز سوم کرونا ویروس را در همان ابتدای پاییز رقم خورد.

وی با بیان اینکه  تعداد افراد مبتلا  تقریبا از یک ماه گذشته به این طرف روند افزایشی داشته است افزود: در پیک اول معمولا مراجعه کنندگان دارای بیماری‌های زمینه‌ای و مسن بودند، ولی  در موج سوم تعداد مبتلایان  جوان تر و دارای بیماری‌های زمینه‌ای کمتر نیز افزایش یافته است، حتی در میان مبتلایان افراد ورزش کار هم مشاهده می‌شود.

شاه ویسی تأکید کرد: اگر ساده‌انگاری نزد مردم مصیبت است برای تصمیم گیران و تصمیم سازان فاجعه خواهد بود، عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، عامل اصلی افزایش ابتلا و مرگ‌ومیر است، بعضی از افراد با ساده انگاری نسبت به بیماری موجب آسیب زدن به خود و خانواده خود و جامعه می شوند.
 
وی در ادامه اضافه کرد: واقعیت این بوده که برخی نسبت به این بیماری هنوز جدی نشده‌اند، حتی فوت یک نفر از مردم این شهرستان برای ما دردناک است و فوت هر انسان قابل جبران نیست، حیف است با وجود تلاش‌هایی که از سوی کادر درمان  و دستگاه‌های متولی انجام می‌گیرد شاهد این اتفاقات ناگوار باشیم.
 
شاه ویسی تشریح کرد: درحال حاضر آمار بستری شدگان ناشی از ابتلاء به کرونا در بانه ۴۲ نفر است و آمار فوت شدگان این بیماری از ابتدا تا کنون  ۴۱ نفر است، باید با همراهی مردم هر چه زودتر آمار این بیماری در سطح شهرستان به نقطه صفر برسد.
 
وی عنوان کرد: متاسفانه امروز مردم نگاه می کنند ، اگر شرایط خوب بود پروتکل‌ها را رها می کنند و دست به عادی سازی در زندگی می زنند واگر شرایط خوب نبود ماسک می زنند و ... در حالیکه شرایط امروز حاصل رفتار یکی دو هفته گذشته است و نتیجه رفتارهای امروز را ظرف یکی دو هفته آینده خواهیم دید.
 
شاه ویسی ادامه داد: نباید گول فضای آرام وضعیت سفید را خورد چراکه همین نکته شرایط را برای شیوع و جولان مجدد کرونا فراهم می سازد و البته واقعیت تلخ هم این است که اگر دقت نکنیم این غفلت و بی توجهی به آرامش قبل از طوفان کرونا مبدل خواهد شد!
 
وی تصریح کرد: اینکه مردم در حال حاضر کمتر از گذشته مراعات می کنند و درمجامع و محافل و برخی عروسی‌ها و عزاداری‌ها به راحتی حاضر می‌شوند یا به کسب و کارهای پرخطرشان ادامه می‌دهند و این حاکی از آن است که علیرغم تمام تلاش ها و آموزش ها در بسترهای مجازی و واقعی، اطلاع و باور کافی درباره وضعیت کرونا و شروع همه گیری این بیماری وجود ندارد و برخی ترجیح می‌دهند در این بی‌خبری به امور رایج زندگی شان بپردازند.
 
شاه ویسی در پایان خاطر نشان کرد: متاسفانه با شیوع موج سوم کرونا شمار زیادی از همشهریان و هموطنان عزیز به این اپیدمی خطرناک مبتلا و در چند روز گذشته تعداد کثیری به جمع قربانیان این ویروس مرگبار افزوده شده است ، لذا از همه شما همشهریان فهیم درخواست می شود با رعایت پروتکل های بهداشتی از قبیل زدن ماسک های حفاظتی و همچنین عدم حضور در تجمعات و رعایت فواصل اجتماعی از افزایش آمار این ویروس در سنگر نشسته جلوگیری نماییم.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1658582
ارسال نظر
نظرات