شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:42 منتشر شده در مورخ: 1399/07/28 شناسه خبر: 1658586
جدی در گفت‌وگو با دانا:

تصویب نهایی تحقیق و تفحص از سایپا و ایران خودرو در کمیسیون صنایع/ توضیحات خودروسازان قانع کننده نبود

تصویب نهایی تحقیق و تفحص از سایپا و ایران خودرو در کمیسیون صنایع/ توضیحات خودروسازان قانع کننده نبود
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادت مجلس از نهایی شدن تحقیق و تفحص از سایپا و ایران خودرو در پی قانع نشدن نمایندگان از توضیحات مدیران شرکت‌های خودروسازی خبر داد.

علی جدی، نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در گفت‌و گو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به آخرین وضعیت طرح تحقیق و تفحص از شرکت های خودروسازی سایپا و ایران خودرو گفت: تحقیق و تفحص از دو شرکت خودروسازی سایپا و ایران خودرو در کمیسیون صنایع نهایی شد.

وی عنوان کرد: پس از برگزاری نشست های مشترک متعدد بین نمایندگان سوال کننده با مدیران شرکت های سایپا و ایران خودرو و وزارت صمت، در نهایت نمایندگان از توضیحات ارائه شده نسبت به عملکرد این دو شرکت خودروساز قانع نشدند.

نماینده مردم شیروان ادامه داد: درخواست تحقیق و تفحص با رای نمایندگان در کمیسیون صنایع و معادن به تصویب نهایی رسید و در حال حاضر به هیئت رئیسه قوه مقننه تقدیم شده است تا تحقیق و تفحص از شرکت های خودروسازی انجام شده و گزارش آن به مردم و نمایندگان ارائه شود.

جدی با بیان اینکه قیمت، کیفیت و عرضه خودرو از جمله محور‌های تفحص از خودروسازی‌ها است و متقاضیان تحقیق و تفحص خواستار بررسی نحوه عرضه خودرو طی سال‌های اخیر هستند، خاطرنشان کرد: متقاضیان طرح تحقیق و تفحص از خودروسازی‌ها معتقد هستند در سال‌های گذشته علیرغم حمایت‌های بسیار از این صنعت از جمله ممنوعیت یا تعرفه‌گذاری برای واردات خودرو، خودروسازان نتوانستند به جایگاه مناسبی دست پیدا کنند.

 

انتهای پیام/ک

 

https://www.dana.ir/1658586
ارسال نظر
نظرات