شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 10:28 منتشر شده در مورخ: 1399/07/28 شناسه خبر: 1658615
نماینده رفسنجان و انار در مجلس:

دیوار تحریم‌های آمریکا با پایان تحریم تسلیحاتی ایران شکست/ دولت بودجه دفاعی کشور را افزایش دهد

دیوار تحریم‌های آمریکا با پایان تحریم تسلیحاتی ایران شکست/ دولت بودجه دفاعی کشور را افزایش دهد
حسین جلالی با تأکید بر اینکه دولت باید بودجه دفاعی کشور را افزایش دهد، گفت: دیوار تحریم‌های آمریکا شکست و ما باید از این فرصت برای حرکت و حل مشکلات اقتصادی استفاده کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام و المسلمین حسین جلالی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به پایان تحریم محدودیت‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران و با تأکید بر اینکه آمریکا تلاش می کرد که این تحریم به قوت خود باقی بماند، گفت: استکبار جهانی با استفاده از مکانیسم ماشه سعی داشت تا تحریم ها را تمدید کند که در این راستا جامعه جهانی با این دولت همراهی نکرد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پایان تحریم تسلیحاتی پیروزی بزرگی برای ایران و شکست آمریکا است، ابراز کرد: این مسئله دریچه خوبی برای شکوفایی اقتصاد ما خواهد بود؛ چرا که سلاح مسئله مهمی در دنیا است و می توانیم بگوییم شاه کلید مباحث تحریم، تسلیحات است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تحریم ها به این علت است که سلاح به کشوری وارد و خارج نشود؛ بنابراین زمانی که این شاه کلید شکست، تحریم دیگر معنایی ندارد.

وی با تأکید بر اینکه دیوار تحریم های آمریکا شکست و ما باید از این فرصت جهت حرکت و حل مشکلات اقتصادی استفاده کنیم، عنوان کرد: عمده مشکلات اقتصادی ما به زیر ساخت های اقتصادی، ضعف مدیریت و مسائل بانکی و گمرکی بر می گردد.

حجت الاسلام و المسلمین جلالی بیان کرد: ما باید از ایران فرصت در جهت تقویت بنیه دفاعی و تجهیز محور مقاومت استفاده کنیم؛ چرا که ما دیگر هیچ محدودیتی در صادرات و واردات سلاح به کشورهای سوریه، لبنان، عراق، یمن و .. بر اساس کنوانسیون نداریم و بنابراین ارتباط ما با محور مقاومت فعال تر خواهد شد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متأسفانه دولت به بهانه کسری بودجه و تحریم ها، نسبت به مسائل دفاعی بودجه قابل توجه ای را اختصاص نداده است واین بودجه در مقابل بسیاری از کشورها بسیار ناچیز است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: چنانچه ما توانسته ایم در عرصه دفاعی افتخاراتی را کسب کنیم به دلیل همت جهادی و اعتماد به نفس نیروهای ما بوده است که از حداقل امکانات حداکثر استفاده را کرده اند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: دولت وظیفه دارد که بودجه دفاعی کشور را افزایش دهد و حال که فرصت طلایی و خوبی به وجود آمده از این مسئله در جهت جبران مباحث دفاعی استفاده کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1658615
ارسال نظر
نظرات