شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:54 منتشر شده در مورخ: 1399/07/28 شناسه خبر: 1658660
فرمانده انتظامی شهرستان تفرش اعلام کرد:

برگزاری بیش از ۲۵ عنوان برنامه در هفته ناجا/۱۰ درصد از پرونده ها، جرایم سایبری است

برگزاری بیش از ۲۵ عنوان برنامه در هفته ناجا/۱۰ درصد از پرونده ها، جرایم سایبری است
فرمانده انتظامی شهرستان تفرش با اشاره به اجرای بیش از ۲۵ عنوان برنامه در هفته ناجا در تفرش گفت: هفته ناجا امسال با شعار «با هم برای امنیت و سلامت» نامگذاری شده است که در این هفته برنامه هایی متعددی برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ سرهنگ هادی افراسیابی فرمانده انتظامی شهرستان تفرش در نشست خبری که به مناسبت هفته ناجا برگزار شد، با اشاره به اجرای بیش از ۲۵ عنوان برنامه در هفته ناجا در تفرش گفت: هفته ناجا امسال با شعار «با هم برای امنیت و سلامت» نامگذاری شده است که در این هفته برنامه هایی نظیر صبحگاه مشترک، سرکشی از خانواده محترم شهدا و بازنشستگان، ارائه خدمات مضاعف به شهروندان، ارائه آموزشهای همگانی در فضای مجازی، برگزاری نشست های مشترک، دیدار با امام جمعه، غبار روبی از مزار شهدا و برپایی میز خدمت با رعایت دستورالعملهای بهداشتی برگزار می شود.

افراسیابی با اشاره به برگزاری «روز بدون جریمه» در شهرستان تفرش اظهار کرد: این برنامه در هفته ناجا به منظور فرهنگ سازی و کاهش تصادفات در حوزه ترافیکی در سطح شهرستان اجرا می شود.

وی با بیان این مطلب که کشفیات مواد مخدر در سطح شهرستان در ۶ ماهه اول امسال افزایش یافته است، افزود: کشفیات مواد مخدر صنعتی و مواد مخدر سنتی در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته افزایش یافته و همچنین دستگیری خرده فروشان مواد مخدر ۵۳ درصد رشد داشته است.

فرمانده انتظامی شهرستان تفرش با اشاره به کاهش سن مصرف کنندگان مواد مخدر در شهرستان ادامه داد: در مقایسه با سالهای گذشته در سطح شهرستان سن مصرف انواع مواد مخدر کاهش یافته ولی سن فروشندگان کاهش نداشته است.

افراسیابی به کاهش ۶۷ درصدی دستگیری معتادین در سطح شهرستان اشاره و بیان کرد: شیوع بیماری کرونا و تعطیلی های کمپ های ترک اعتیاد از مهمترین دلیل کاهش این دستگیری ها است.

وی با تاکید بر این مطلب که نیاز به ایجاد کمپ ترک اعتیاد در سطح شهرستان وجود دارد، گفت: افزایش تعداد معتادان و دستگیری آنها، نبود کمپ ترک اعتیاد در شهرستان و انتقال معتادان جهت ترک اعتیاد به سایر شهرها مشکلاتی را برای افراد به همراه دارد، لذا نیاز به ایجاد کمپ ترک اعتیاد در شهرستان وجود دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان تفرش با بیان این مطلب که سرقت پدیده اجتماعی زائده عواملی نظیر اعتیاد، فقر اقتصادی و فرهنگی است، اظهار کرد: بی موالاتی و رعایت مسائل حفاظتی می تواند فرصت ارتکاب سرقت را از مجرمین و بزهکاران بگیرد.

افراسیابی اضافه کرد: در ۶ ماهه اول امسال در شهرستان در مقایسه با مدت مشابه با سال گذشته ۱ درصد وقوع سرقت ها کاهش و ۲ درصد کشفیات وسایل مسروقه افزایش یافته است.

وی ادامه داد: بیش از ۶۰ درصد از سارقان دستگیر شده معتاد هستند. همچنین اعتیاد بیش از ۷۰ درصد در وقوع سایر جرایم نیز تاثیرگذار است.

فرمانده انتظامی شهرستان تفرش با تاکید بر این مسئله امکانات آموزشی، ورزشی، تفریحی و غنی سازی اوقات فراغت جوانان با برنامه های جذاب می تواند در کاهش گرایش جوانان به سمت اعتیاد تاثیرگذار باشد، یادآور شد: متاسفانه شیوع کرونا و تعطیلی مدارس و دانشگاهها سبب افزایش اوقات فراغت نوجوانان و جوانان شده است. از سویی دیگر آموزشهای مجازی سبب خستگی، افسردگی، گوشه گیری قشر نوجوان و جوان و گرایش آنها به سمت سایر مسائل نظیر اعتیاد و... می شود.

افراسیابی با اشاره به تصادفات درون شهری و برون شهری تفرش گفت: در ۶ ماهه اول امسال، تصادفات فوتی درون شهری نداشتیم، ۲۰ فقره تصادف جرحی درون شهری، ۱۳۵ فقره تصادف خسارتی درون شهری ثبت شده است. در حوزه برون شهری ۲ فقره تصادف فوتی، ۲۲ فقره تصادف خسارتی و ۳۳ فقره تصادف جرحی ثبت شده است.

وی به کشف کالای قاچاق در شهرستان اشاره و اضافه کرد: در ۶ ماهه نخست امسال ۶۴۰ میلیون تومان انواع کالای قاچاق در سطح شهرستان کشف شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان تفرش، ۲۲۸۳ مورد تماس شهروندان با تلفن ۱۱۰ اعلام کرد و گفت: در ۶ ماهه اول امسال تعداد کل تماسها شهروندان با تلفن ۱۱۰، ۲۲۸۳ مورد ثبت شده که تمامی تماسها پیگیری شده است.

افراسیابی برگزاری ۲۹۵ جلسه آموزشهای همگانی در مساجد، آموزشگاهها و....، ارائه خدمات مشاوره به ۱۵۵ پرونده اختلافات خانوادگی که منجر به صلح و سازش شده است، افزایش ۲۲ درصدی توقیف وسایل نقلیه به خصوص موتور سیکلت در تابستان امسال را از دیگر برنامه های اجرا شده در ۶ ماهه اول امسال عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ درصد از پرونده های تشکیل شده در خصوص جرایم سایبری است، بیان کرد: ۱۰ درصد از پرونده های تشکیل شده در انتظامی تفرش در خصوص جرایم سایبری نظیر توهین، افترا، سرقت اطلاعات و.... و ۷۰ درصد از کلاهبرداری های شهرستان در فضای مجازی انجام می شود.

فرمانده انتظامی شهرستان تفرش با تاکید براین مطلب که رها شدگی از کانون خانواده، دلیل اصلی خودکشی است، خاطر نشان کرد: محبت و صمیمت در بین اعضای یک خانواده سبب افزایش امید به زندگی و کاهش گرایش افراد به سمت استفاده از مواد مخدر و خودکشی می شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1658660
ارسال نظر
نظرات