شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:03 منتشر شده در مورخ: 1399/07/28 شناسه خبر: 1658668
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فراهان اعلام کرد

ثبت سه موقوفه جدید در فراهان/توزیع ۴۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان

ثبت سه موقوفه جدید در فراهان/توزیع ۴۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فراهان گفت: مرکز افق شهرستان در مقابله با کرونا خوب عمل کرد و در ایام محرم و صفر ۴۰۰ بسته معیشتی با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه با مساعدت خیرین بین نیازمندان توزیع شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام حق شناس، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فراهان ضمن گرامیداشت هفته وقف در گفتگو با خبرنگار دیارآفتاب؛ گفت: وقف یکی از دیرینه‌ترین سنت های اسلامی و نبوی است، این اقدام اجر معنوی نیز دارد.

وی افزود: یکی از آرزوهای اهل‌بیت (ع)، رفع محرومیت و دستگیری از مستمندان است. واقفان نیز به امامان و پیشوایان خود اقتدا کرده و برای جامعه عاری از محرومیت وقف می کنند.

حق شناس با اشاره به برنامه های هفته وقف در فراهان اظهار کرد: برگزاری همایش‌های مختلف بصیرت‌افزایی، غبارروبی و عطرافشانی بقاع متبرکه شاخص شهرستان، عطرافشانی قبور مطهر شهدا و دیدار با خانواده‌های معظم شهدا از برنامه‌های دهه وقف در فراهان است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فراهان گفت: همزمان با هفته وقف در فراهان ۵۰ بسته معیشتی که ارزش هر بسته ۲۰۰ هزارتومان می باشد بین نیازمندان و افرد بی بضاعت توزیع می شود، همچنین تجلیل از حافظان قرآنی و واقفین شاخص شهرستانی از دیگر برنامه های هفته وقف در فراهان است.

حق شناس گفت: در شهرستان ۳۱ امامزاده و ۸۰ موقوفه داریم که از بین این امامزادگان ۵ امامزاده شاخص هستند.

وی با اشاره به موقوفات شهرستان بیان کرد: موقوفات شاخص شهرستان خدیجه سراج حجازی و حاجیه بی بی ذلف آبادی با نیت روضه خوانی سیدالشهداء و کمک به دانش آموزان بی بضاعت می باشد.

حق شناس افزود: از ابتدای امسال، سه موقوفه جدید در فراهان به ثبت رسیده است و یکی از ضرورت‌های پیشرو، تسهیل روش‌های مشارکت در وقف و بسترسازی برای گسترش مشارکت همگانی در این موضوع می‌باشد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فراهان با اشاره به فعالیت های مرکز افق در فراهان بیان کرد: مراکز افق، مراکز اجتماعی، فرهنگی و قرآنی هستند که فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی بقاع متبرکه توسط آن انجام می‌شود.

وی گفت: هر بقعه برای تبدیل به قطب فرهنگی باید معضلات و آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی محیط پیرامونی بقعه را شناسایی نموده و برای کاهش آن آسیب‌ها برنامه ریزی داشته باشند.

حق شناس با بیان اینکه مرکز افق شهرستان در مقابله با کرونا خوب عمل کرد، ادامه داد: در ایام محرم و صفر ۴۰۰ بسته معیشتی با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه با مساعدت خیرین توسط مرکز افق شهرستان فراهان بین نیازمندان توزیع شده است.

 رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فراهان خاطرنشان کرد: وقف به عنوان یکی از سنت های بسیار مهم در دین اسلام مورد تاکید فراوان قرار گرفت است و هفته وقف را باید بهترین فرصت برای معرفی این سنت حسنه اسلامی به جامعه است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1658668
ارسال نظر
نظرات