شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 01:59 منتشر شده در مورخ: 1399/07/29 شناسه خبر: 1658708
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد و بازرسی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور:

عدم صدور سند مالکیت برای اراضی واقع در حریم شهرها «خطرساز» است/ متولیان اجرای طرح کاداستر پای کار باشند، زمین خواری مهار خواهد شد

عدم صدور سند مالکیت برای اراضی واقع در حریم شهرها «خطرساز» است/ متولیان اجرای طرح کاداستر پای کار باشند، زمین خواری مهار خواهد شد
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد و بازرسی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می‌گوید عدم صدور سند مالکیت برای اراضی واقع در حریم شهرها، خطر زمین‌خواری را افزایش می‌دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، آیین تکریم و معارفه مدیرکل ثبت اسناد استان سمنان، با حضور مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد و بازرسی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار شد.

مهدی اقبال مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد و بازرسی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این آیین با تصریح بر این که استان سمنان از جمله استان سرآمد کشور در حوزه های مرتبط با ثبت اسناد از جمله طرح کاداستر به شمار می رود اظهار داشت: اجرای طرح کاداستر از جمله تکالیف اصلی سازمان ثبت اسناد و مورد تأکید ریاست دستگاه قضاست؛ خوشبختانه مجموعه ای از عوامل از جمله پای کار آمدن سازمان بازرسی، پیشرفت های مطلوبی در اجرای این طرح صورت گرفته است.

اقبال با اشاره به ارتباط اجرای طرح کاداستر و جلوگیری از زمین خواری در کشور گفت: اگر دستگاه های متولی امر در این خصوص پای کار باشند، پدیده شوم زمین خواری تا حد زیادی مهار خواهد شد؛ در حال حاضر 60 تا 70 درصد از پرونده های حقوقی ما مربوط به حوزه املاک است.

وی همکاری متولیان منابع طبیعی کشور در اجرای طرح کاداستر را مثبت ارزیابی کرد و گفت: لازم است سایر دستگاه ها اقدامات خود را در این راستا تقویت کنند.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد و بازرسی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: اراضی ملی در استان سمنان دارای مستثنیات کم تری نسبت به دیگر استان های کشور است؛ لذا تثبیت نقشه های اراضی ملی در این استان سهل تر است.

اقبال در ادامه عدم صدور سند مالکیت برای اراضی واقع شده در حریم شهرها را در حوزه زمین خواری، «خطرساز» توصیف کرد و گفت: ریاست دستگاه قضا بر پیگیری مسأله مهم ترک فعل ها تأکید دارند و در این زمینه نیز لازم است عملکردها مورد بررسی قرار بگیرد.

وی مبارزه با فساد را از رویکردهای اصلی سازمان ثبت اسناد برشمرد و گفت: دستگاه قضا بی تردید با افراد درون سازمانی که دچار فساد مالی شده یا در جرائمی نظیر جعل و زمین خواری و ارتشاء نقش داشته باشند، برخورد قاطع خواهد کرد؛ خوشبختانه در استان سمنان گزارش ویژه ای مبنی بر فعالیت باندهای فساد در این زمینه نداریم.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد و بازرسی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تصریح بر این که بر خلاف تصورات، دفترهای اسناد رسمی متخلف در استان ها کم شمارند گفت: همین تعداد اندک متخلفان در این حوزه نیز به دلیل عدم نظارت های کافی امکان فعالیت پیدا کرده اند؛ لذا از مدیرکل جدید ثبت اسناد می خواهم بدون ملاحظه با متخلفان در این زمینه قاطعانه برخورد و نسبت به سلب صلاحیت این افراد اقدام کنند.

اقبال در بخش پایانی سخنان خود ضمن قدردانی از تلاش های عبدی، مدیرکل پیشین ثبت اسناد استان سمنان افزود: چندین نفر از همکاران ما در استان سمنان صلاحیت مدیریت دارند؛ استان سمنان، استانی مدیرپرور است و مسئولیت آقای دربانی به عنوان مدیرکل ثبت اسناد استان را باید به فال نیک گرفت.

وی با تأکید بر ضرورت همگرایی و همکاری ویژه مدیرکل ثبت اسناد با رئیس کل دادگستری استان گفت: افزون بر این لازم است تکریم ارباب رجوع سرلوحه اقدامات مدیرکل جدید ثبت استان قرار بگیرد.

شایان ذکر است در آیین تکریم و معارفه مدیرکل ثبت اسناد استان که با حضور شماری از مسئولان استان برگزار شد، «علی اصغر دربانی» با حکم خدائیان، معاون رئیس دستگاه قضا و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به عنوان مدیرکل جدید ثبت اسناد استان معرفی و از زحمات «ولی الله عبدی گمیشانی» که به افتخار بازنشستگی نائل شده است، قدردانی شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1658708
ارسال نظر
نظرات