شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:49 منتشر شده در مورخ: 1399/07/28 شناسه خبر: 1658729
آیت‌الله دری نجف‌آبادی:

شفاف‌سازی فعالیت‌های موقوفات باعث تشویق مردم در امر وقف می‌شود

شفاف‌سازی فعالیت‌های موقوفات باعث تشویق مردم در امر وقف می‌شود
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: شفاف‌سازی فعالیت‌های موقوفات و همچنین سلامت سازمانی اوقاف و امور خیریه نیز باعث تشویق مردم در امر وقف می‌شود که این مهم باید سرلوحه امور این سازمان و دیگر نهادهای فرهنگی و مذهبی قرار گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی امروز در دیدار با کارکنان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی به مناسبت دهه وقف گفت: معرفی جایگاه وقف و شناساندن آثار و برکات این سنت حسنه در جامعه موجب اهتمام مردم به انجام وقف می‌شود.

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: شفاف‌سازی فعالیت‌های موقوفات و همچنین سلامت سازمانی اوقاف و امور خیریه نیز باعث تشویق مردم در امر وقف می‌شود که این مهم باید سرلوحه امور این سازمان و دیگر نهادهای فرهنگی و مذهبی قرار گیرد.

وی ادامه داد: سنت حسنه وقف به‌عنوان صدقه جاریه و احسان ماندگار آثار و برکات متعددی داشته و در دین مبین اسلام نیز تأکید زیادی بر آن شده است.

دری نجف‌آبادی اضافه کرد: سنت حسنه‏ وقف یکی از مصادیق بارز احسان و خیرخواهی است که انسان با بهره‏گیری از تعالیم انبیا آن را از دیرباز بنیان نهاده و در صحنه‏ حیات اجتماعی به ودیعت گذارده است.

وی بیان کرد: وقف باعث گسترش عدالت در جامعه می‌شود و آثار اقتصادی، اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی فراوانی به همراه دارد و از تضادهای طبقاتی به میزان قابل توجهی می‌کاهد و مشارکت مردم را در امور اجتماعی افزایش می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی یادآور شد: تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب، اشتغال‌زایی، کارآفرینی، حمایت همه جانبه از شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های کشت و صنعت و حمایت از نخبگان از مسائل مهمی است که سازمان اوقاف باید مورد توجه قرار دهد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1658729
ارسال نظر
نظرات