شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 14:41 منتشر شده در مورخ: 1399/07/28 شناسه خبر: 1658739
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

روند صعودی ابتلا به کرونا در لرستان/۷۱۳ نفر فوت کردند

روند صعودی ابتلا به کرونا در لرستان/۷۱۳ نفر فوت کردند
فرهادی، قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: روند ابتلای کرونا در استان صعودی بوده و تاکنون بیش از 34 هزار نفر به کرونا مبتلا شده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی فرهادی در گفت و گو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: آمار ابتلای کرونا در مهر ماه نسبت به ماه گذشته دو برابر افزایش یافته و تاکنون بیش از ۳۴ هزار نفر به کرونا مبتلا شده و ۷۱۳ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند.

وی افزود: در حال حاضر ۶۲۸ نفر در بیمارستانهای استان بستری هستند که علاوه بر ظرفیت بخش های بیمارستان ها، از ظرفیت تخت های تامین اجتماعی هم استفاده شده است.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان از راه اندازی آی سی یو شهرستان ازنا خبر داد و عنوان کرد: این بخش با ۱۰ تخت بستری در شهرستان ازنا راه اندازی شده و با توجه به آمار بالای مرگ و میر در این شهرستان، انتظار می رود با راه اندازی این بخش از میزان مرگ و میر کاهش یابد.

وی با بیان اینکه روزانه بیش از ۸۰۰ تست کرونا در استان انجام می شود که حدود ۵۰ درصد از تست ها مثبت است گفت: وضعیت ابتلا به کرونا در استان بالا بوده و از همه مردم انتظار می رود رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، عدم حضور در مراکز شلوغ، شست و شوی مرتب دستها و فاصله اجتماعی را مد نظر داشته باشند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1658739
ارسال نظر
نظرات