شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 14:24 منتشر شده در مورخ: 1399/07/28 شناسه خبر: 1658758
فرمانده سپاه استان کرمان:

سپاه پاسداران آماده هرگونه کمک به مجموعه کادر درمان/ همکاری مردم برای کاهش بیماری کرونا

سپاه پاسداران آماده هرگونه کمک به مجموعه کادر درمان/ همکاری مردم برای کاهش بیماری کرونا
سردار معروفی گفت: سپاه ثارالله استان کرمان نیز با ابلاغ فرماندهی کل سپاه پاسداران آماده هرگونه کمک به مجموعه کادر درمان استان است و به دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مدیریت بیماری کرونا استان کرمان آمادگی خود را اعلام نمودیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار حسین معروفی در گفتگو با خبرنگار “راه آرمان” گفت: از آغاز شیوع ویروس کرونا در استان کرمان اقدامات اثرگذار و خوبی برای کاهش و کنترل این بیماری منحوس انجام شده است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر خود به نیروهای مسلح سراسر کشور فرمان دادند تا تمام امکانات خود را برای کمک به کادر درمان بیمارستان ها پای کار بیاورند و برای کاهش شیوع بیماری تلاش کنند.

سردار معروفی با بیان اینکه در این  رابطه سپاه ثارالله استان کرمان نیز با ابلاغ فرماندهی کل سپاه پاسداران آماده هرگونه کمک به مجموعه کادر درمان استان است افزود: به دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مدیریت بیماری کرونا استان کرمان آمادگی خود را اعلام کردیم.

وی با تشریح فعالیتهای سپاه ثارالله کرمان ادامه داد: با کمک نیروهای جهادی و انقلابی کارگاه‌های تولید ماسک در استان راه‌اندازی شد و عده‌ای از جوانان بسیجی اقدام به ضدعفونی کردن سطح معابر شهری و اماکن عمومی کردند، در جاهایی که نیاز به کنترل ورودی استان کرمان بود نیز بسیج همکاری لازم را با مجموعه استان داشت و در آن زمان توانستیم با توجه به امکانات کم استان شیوع بیماری را کنترل کنیم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه نواحی سپاه در تمام شهرستان‌ها نیز آمادگی لازم برای هرگونه همکاری دارند خاطر‌نشان کرد: تمام سالن‌های ورزشی 9 دی و صالحین سپاه آماده است تا در صورت لزوم در اختیار کادر درمان قرار گیرد یا به نقاهتگاه برای نگهداری بیماران کرونایی تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: سالن‌ها در تمام نقاط استان از شرق و غرب و شمال و جنوب وجود دارند و جای هیچ نگرانی نیست، امیدواریم که شرایط بیماری در استان هر چه سریعتر رو به کاهش باشد و سپاه آمادگی کامل دارد تا در صورت لزوم به بیماران کمک کند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه سپاه همیشه برای خدمت به مردم در هر عرصه‌ای آماده است و زمان و مکان نمی‌شناسد افزود: در حال حاضر در مرکز استان نیز یک مرکز قرنطینه وجود دارد که توسط سازمان بسیج پزشکی استان اداره می‌شود.

وی اظهار داشت: این آمادگی وجود دارد تا با همکاری بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) نیروی زمینی سپاه در کرمان مرکز قرنطینه ایجاد کنیم و هر زمان که دانشگاه علوم پزشکی اعلام کمک کند این مرکز به‌صورت صحرایی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی و سیستم سلامت استان باشد.

سردار معروفی عنوان کرد: موضوعی که خیلی قابل اهمیت است، همکاری مردم با کادر درمان است زیرا شرایط کشور به خاطر این بیماری  نسبت به چند ماه قبل بسیار حساس است و نیاز  است که کمتر از خانه بیرون برویم، چگونه است از ترس بیماری فرزندان خود را به مدرسه نمی‌فرستیم اما رفت و آمد در شهر زیاد است که باعث انتقال بیشتر این بیماری می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه از سفرهای غیرضرور در سطح شهر باید خودداری کرد گفت: استفاده از ماسک در هر لحظه را باید جدی گرفت و اگر ما مردم مراعات کنیم فشار از کادر درمان از پزشکان و پرستاران کمتر می شود و از این شرایط سخت عبور می کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1658758
ارسال نظر
نظرات