شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:56 منتشر شده در مورخ: 1399/07/28 شناسه خبر: 1658769
مدیر مرکز عملیات بحران علوم پزشکی قزوین اعلام کرد؛

عبور بیماران کرونایی بستری از مرز ۴۰۰ نفر/ پیگیر افزایش سهمیه واکسن آنفلوانزا برای قزوین هستیم

عبور بیماران کرونایی بستری از مرز ۴۰۰ نفر/ پیگیر افزایش سهمیه واکسن آنفلوانزا برای قزوین هستیم
علی فخار سلیمانی، مدیر مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین با اشاره به فوت چهار بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته گفت: آمار بیماران بستری در بیمارستان‌های استان از مرز ۴۰۰ نفر گذشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی فخار سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح‌ قزوین در مورد وضعیت استان به لحاظ کرونا اظهار کرد: طبق گزارشات واصله در ۲۴ ساعت گذشته ۴۸ مورد جدید کووید۱۹ بستری شدند و آمار بیماران بستری در بیمارستان‌های استان از مرز ۴۰۰ نفر گذشت.

وی افزود: متاسفانه طی شبانه‌روز گذشته چهار بیمار کرونایی فوت کردند و ۳۹ بیمار بدحال نیز در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بستری هستند که امیدواریم با تلاش تیم درمانی بتوانند بزودی بهبود یابند؛ ضمن اینکه خوشبختانه ۴۰ نفر بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شدند.

مدیر مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان کرد: تعداد بستری‌ها ارتباط مستقیمی با میزان رعایت مردم دارد؛ چراکه با افزایش میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی از آمار مبتلایان به کرونا کاسته شده و با کاهش حساسیت و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی شاهد افزایش میزان بستری در بیمارستان‌ها هستیم.

وی در ادامه گفت: از همشهریان عزیز تقاضا داریم تحت هر شرایطی و در هر مکان رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را فراموش نکنند؛ همچنین از شرکت در تجمعات خودداری کنند. اغلب گزارشات ابتلا به کرونا در هفته اخیر مربوط به مراجعات خانوادگی بوده که با گرفتن تست یک عضو مبتلا‌ی خانواده، متوجه ابتلای دیگر اعضای خانواده شدیم.

واکسن آنفلوانزا در شبکه بهداشت و درمان تجویز می‌شود

این مقام مسئول اذعان کرد: دانشگاه علوم پزشکی طی بازدید از شرکت‌های مختلف از جمله کارخانه شیشه قزوین و بررسی دستگاه‌های اکسیژن‌ساز اقدام به بررسی تبدیل اکسیژن صنعتی به طبی کرده و درصدد است در صورت امکان از این ظرفیت در درمان کرونا استفاده کند.

مدیر مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان کرد: باید با نظارت و پیگیری فرمانداران در حوزه بخشداران و شهر‌های کوچک مصوبات ستاد کرونا اجرایی شود و مسئولین شهرستان‌ها موظفند با مدیر شبکه علوم پزشکی در شهرستان‌ها جلسه داشته باشند و از وضعیت کرونا در شهرها مطلع شوند.

سلیمانی در ادامه گفت: امکانات تبلیغاتی در زمینه آموزش کرونا مانند فیکسچر، پوستر و فایل‌های آموزشی وجود دارد که مسئولین شهرستان‌ها می‌توانند در صورت نیاز از دانشگاه علوم پزشکی مطالبه کرده و استفاده کنند.

این مقام مسئول با اشاره به تزریق واکسن آنفلوانزا تصریح کرد: فاز اول توزیع واکسن آنفلوانزا هفته اول مهرماه در مراکز بهداشت جهت تجویز به گروه‌های هدف توزیع شده است.

وی بیان کرد: واکسن آنفلوانزا فعلا در شبکه‌های بهداشت و درمان به بیماران تجویز می‌شود که شامل مادران باردار و افرادی با وجود بیماری زمینه‌ای هستند که با اعلام قبلی از طریق تماس تلفنی به این افراد اطلاع رسانی می‌شود.

سلیمانی در ادامه اذعان کرد: طی مراحل مختلف با گروه‌های هدف تماس گرفته می‌شود و با مراجعه افراد به مراکز بهداشت و درمان تزریق واکسن آنفلوانزا انجام می‌شود‌، زیرا تمام افراد را نمی‌توان در یک زمان واکسینه کرد ضمن اینکه واکسن آنفلوانزا فعلا در مراکز بهداشت و درمان توزیع می‌شود.

این مقام مسئول در پایان بیان کرد: به طور مستمر در زمینه افزایش سهمیه واکسن آنفلوانزا در حال پیگیری هستیم و تاکنون توانستیم سهمیه استان را اخذ کنیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1658769
ارسال نظر
نظرات