شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 16:19 منتشر شده در مورخ: 1399/07/28 شناسه خبر: 1658810
آیت الله فلاحتی در دیدار جمعی از علمای معمرین گیلان:

پیشنهادهای علمای دین در مسائل فرهنگی راهگشا است/ ضرورت مطالعه زندگی عالمان دین توسط جوان

پیشنهادهای علمای دین در مسائل فرهنگی راهگشا است/ ضرورت مطالعه زندگی عالمان دین توسط  جوان
نماینده ولی فقیه در گیلان تمدن سازی اسلامی را از اهداف نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: روحانیت سال ها مبارزه کرد تا انقلاب اسلامی به ثمر برسد و امروز عزت روحانیت در جامعه بیش از طول گذشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ۸دی، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار جمعی از علمای معمرین و معنونین استان با درود به روان پاک روحانیونی که سال های گذشته در حیات بودند و اکنون نیستند اظهار کرد: در طول تاریخ عالمان دین تلاش کردند مردم را در صراط مستقیم نگه دارند و امروز سر سفره عالمان دین نشسته ایم.

وی به خون دل خوردن عالمان دین برای در صراط مستقیم نگه داشتن مردم اشاره کرد و افزود: امروز آنچه از دین و آداب و سبک زندگی بین مردم وجود دارد از عالمان دین رسیده است.
امام جمعه رشت با تاکید بر ضرورت مطالعه زندگی عالمان دین توسط طلاب جوان، بیان کرد: دیدار با علمای معمر یک ارزش محسوب می شود.
آیت الله فلاحتی در ادامه به وضعیت مسائل فرهنگی جامعه اشاره کرد و گفت: مسائل اقتصادی نیز از مشکلات مردم است البته پس از انقلاب دولت ها با گرانی و تورم مواجه بودند اما در این دوره بیشتر شده که بخشی از مشکلات از بیرون کشور است.
وی با بیان اینکه دشمن سخت ترین تحریم ها را علیه ملت ایران اعمال کرده است، تصریح کرد: تحریم های بانکی از آخرین حربه های دشمن محسوب می شود که علیه ملت ایران اعمال کرده است.
نماینده ولی فقیه در گیلان، ارائه پیشنهادها در مسائل فرهنگی توسط علما و روحانیون را راهگشا دانست و خاطرنشان کرد: پیشنهادهای روحانیون در مسائل فرهنگی را می توان در شورای فرهنگ عمومی استان مطرح کرد.
آیت الله فلاحتی، تمدن سازی اسلامی را از اهداف نظام اسلامی ذکر کرد و یادآور شد: روحانیت سال ها مبارزه کرد تا انقلاب اسلامی به ثمر برسد و امروز عزت روحانیت در جامعه بیش از گذشته است.

حجت الاسلام صفر قربانپور معاون فرهنگی و امور مساجد دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان نیز در دیدار مذکور بر ضرورت بهره گیری فکری، همفکری و پشتیبانی روحانیت از حاکمیت اسلامی تاکید کرد و گفت: حضور و ظهور روحانیت در مظاهر اجتماعی اثرگذار است.

گفتنی است در این نشست تعدادی از روحانیون به بیان دغدغه ها و مشکلات موجود در جامعه پرداختند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1658810
ارسال نظر
نظرات