شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 16:27 منتشر شده در مورخ: 1399/07/28 شناسه خبر: 1658845
لزوم توجه به رفاه روستاییان؛

روستاهایی که 5 سال منتظر شعله های آبی گاز هستند/ امام جمعه و فرمانده سپاه سرپل ذهاب پیگیر مطالبات مردم

روستاهایی که 5 سال منتظر شعله های آبی گاز هستند/ امام جمعه و فرمانده سپاه سرپل ذهاب پیگیر مطالبات مردم
به دنبال عدم گازرسانی به روستاهای منطقه بشیوه سرپل ذهاب مردم این روستاها سالهاست در انتظار دیدن شعله های گاز هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بازی دراز , تعدادی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان سرپل ذهاب با وجود تلاش مسئولین مختلف خصوصا در دهستان بشیوه و پاطاق با مشکلاتی در حوزه گاز رسانی مواجه شده به طوری که پس از گذشت ۵ سال از آغاز پروژه گازرسانی اما همچنان برخی از روستا های این دهستان هنوز نتوانستند از نعمت گاز برخوردار شوند.

بهرامی یکی از اهالی روستای آیینه است که در گفتگو با خبر نگار بازی دراز از وضعیت گاز رسانی به این روستا گلایه کرد و گفت: متاسفانه ۵ سال از آغاز عملیات اجرایی پروژه گازرسانی به روستای آیینه گذشته و ما همچنان از نعمت گاز بر خوردار نیستیم، استفاده مردم از طریق کپسول های گاز مایع انجام میشود که خطرات و هزینه بسیاری دارد.

وی افزود: حدود ۶ سال گذشته گازکشی داخلی روستا به اتمام رسیده،علمک های مشترکین نصب شده ولی گاز خانگی در داخل شبکه روستا ورود پیدا نکرده است و جواب مسئولین در برابر شکایت و اعتراض مردمی وجود معارض بر سر راه لوله اصلی است.

مردم سرپل ذهاب از کمبود کپسول گاز در شهرستان خصوصا در مناطق روستایی گله مند هستند و با توجه به عدم تکمیل پروژه گازرسانی در منطقه بشیوه و پاطاق همچنان از کپسول گاز استفاده می کنند؛ در این فصل از سال که سرما شروع می شود مشکلات کمبود کپسول گاز مایع ،دردسرها و طی مسافت های طولانی و هزینه های بالا برای تهیه کپسول گاز مردم را سرگردان کرده است.

در ادامه پیگیری این گزارش و به گوش رساندن مشکلات و مطالبات مردم بخش مرکزی این شهرستان به امام جمعه جهادی سرپل ذهاب، وی به همراه فرمانده سپاه ناحیه سرپل‌ذهاب با اهالی روستای آینه دیدار کردند و جلسه ای در خصوص پیگیری مشکلات روستاییان برگزار شد.

امام جمعه و فرمانده سپاه ناحیه سرپل‌ذهاب با حضور در روستای آینه از توابع بخش مرکزی ضمن دیدار و گفتگو بامردم مشکلات روستاییان آینه ،پنج ستون ،‌برز لک،‌میان کبود ،‌حبیبوند را مورد بررسی قراردادند.

حجت الاسلام فاطمی نسب مهمترین مشکل روستا را عدم اجرای پروژه گازکشی دانست و با تاکید برلزوم تلاش مسئولین جهت رفع موانع اجرای پروژه گفت: مردم روستا های دهستان بشیوه و پاطاق از نعمت گازخانگی بی بهره هستند که لازم است مشکلات وموانع اجرای پروژه گازرسانی به روستا رفع شود.

 وی افزود: رفع موانع پروژه که مهمترین آن وجود معارض است نیازمند تلاش جهادی مسئولین است.

پیگیری چندین باره امام جمعه و فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب منتج به قول مساعد مدیرکل گاز استان کرمانشاه و معاونت استاندار برای رفع ٥ ساله این مشکل شد که امید است هر چه سریعتر این قول ها عملی شود.

شهرستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰هزارتن جمعیت و دو بخش مرکزی و قلعه شاهین با ۲۲۴ روستا است.

 

انتهای پیام/

  • 1
  • 2
https://www.dana.ir/1658845
ارسال نظر
نظرات