شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 17:42 منتشر شده در مورخ: 1399/07/29 شناسه خبر: 1659038
رئیس بازرسی سازمان صمت استان زنجان:

افزایش 100 درصدی قیمت لاستیک در زنجان/ نوسانات ارزی موجب نوسانات قیمت لاستیک شده است

افزایش 100 درصدی قیمت لاستیک در زنجان/ نوسانات ارزی موجب نوسانات قیمت لاستیک شده است
مسلمی رئیس بازرسی سازمان صمت استان زنجان با اشاره به اینکه افزایش قیمت لاستیک خودرو در استان زنجان گفت: قیمت برخی اقلام لاستیک ‌تا دو برابر با تایید سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان افزایش یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اسماعیل مسلمی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به توزیع لاستیک در استان زنجان اظهار کرد: نظارت بر نحوه توزیع لاستیک در استان زنجان افزایش یافته و بازرسان در حین توزیع لاستیک نظارت لازم را انجام می‌دهند اظهار کرد: صدور حواله‌های لاستیک نیز به صورت مرتب کنترل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه لاستیک در حال حاضر با ارز نیمایی وارد کشور می‌شود تصریح کرد: قیمت برخی از اقلام لاستیک‌ امسال حدود 50 درصد طی دو مرحله نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

رئیس بازرسی سازمان صمت استان زنجان ابراز کرد: افزایش قیمت در انواع لاستیک‌ متفاوت است و در برخی حدود 70 درصد  و در برخی‌دیگر  45 درصد بوده است.

وی با تاکید براینکه قیمت‌ها متاسفانه به دلیل نوسانات ارزی متغییر است بیان کرد: در برخی از لاستیک‌ها نیز شاهد افزایش قیمت 100 درصدی نیز هستیم.

مسلمی با اشاره به افزایش قیمت برخی از لاستیک‌ها تا 2 برابر نسبت به سال گذشته ابراز کرد: قیمت افزایش لاستیک در دو مرحله با تایید سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: از تیرماه ارز 4200 تومانی برای واردات تمامی لاستیک‌ ماشین‌ها سنگین و سبک حذف شده و واردات همه لاستیک‌ها با ارز نیمایی انجام می‌شود.

رئیس بازرسی سازمان صمت استان زنجان با بیان اینکه سهمیه‌ لاستیک‌ با اخذ برگ سبز خودرو و تعویض در محل انجام می‌شود گفت: در زمان توزیع لاستیک نیز بازرسان به صورت سرزده از محل‌های توزیع بازدید می‌کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1659038
ارسال نظر
نظرات