شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 12:45 منتشر شده در مورخ: 1399/07/29 شناسه خبر: 1659041

صف‌های طویل نان در تنور داغ کرونا

صف‌های طویل نان در تنور داغ کرونا
کمبود نان و ایجاد صف در مقابل نانوایی‌های خراسان شمالی، داستانی تکراری است که در چند وقت اخیر مردم را نگران و نسبت به این وضعیت گلایه‌مند کرده است، معضلی که حتی گران شدن قیمت نان هم نتوانست چاره آن باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، مدتی است که نانوایی های استان در بیشتر نقاط، شلوغ و صف خرید نان طولانی شده است، حتی در برخی از نقاط تعدادی از نانوایی ها تعطیل شده و سبب اعتراض مردم نسبت به وضع موجود شده است.

این وضعیت در حالی است که خراسان شمالی در شرایط قرمز از نظر انتشار ویروس کرونا قرار دارد و کمبود نان و تشکیل صف های طویل مقابل نانوایی ها بستری برای  تشدید شیوع بیماری کرونا بوده و جان مردم برای تهیه نان در معرض خطر قرار می گیرد.

هر چند متولیان آرد و نان استان به فراخور مسئولیت و اطلاعاتی که دارند عوامل متعددی را برای توجیه این وضعیت در استان بیان می کنند اما مردم، ضعف مدیریت متولیان آرد و نان و عدم نظارت مناسب را عامل اصلی مشکل می دانند.

گرانی آب، برق، گاز، بیمه، مالیات، دستمزد و حتی خمیرمایه و از دیگر سو واقعی نشدن نرخ نان متناسب با این هزینه ها، نبود آرد درجه یک، فروش آرد خارج از شبکه، افزایش قیمت مایحتاج اولیه مردم و تاثیر آن بر افزایش مصرف نان از جمله عوامل تاثیر گذار بر ایجاد صف های طولانی در استان عنوان شده است.

اخیرا نیز مهدی امیدوار، رئیس اتاق اصناف مرکز استان در جدیدترین اظهار نظر افزایش قیمت نهاده های دامی و استفاده از نان در دامداری ها را مهمترین عامل تشکیل صف در نانوایی های استان ذکر کرده است.

در هر حال با وجود اصلاح قیمت نان، هنوز مردم خراسان شمالی منتظرند با پیگیری مسوولان امر صف های شلوغ نانوایی ها نیز خلوت شده و کیفیت نان افزایش پیدا کند.

استاندار خراسان شمالی در آخرین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا دستور تشکیل کارگروه فوق العاده آرد و نان برای حل مشکل صف های نان را داد حال باید منتظر ماند و دید، تصمیمات این کارگروه نسخه شفابخشی برای این معضل استان می‌پیچد یا اینکه صف های شلوغ نانوایی ها به تنور داغی برای تاخت و تاز کرونا تبدیل خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1659041
ارسال نظر
نظرات