شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 12:22 منتشر شده در مورخ: 1399/07/29 شناسه خبر: 1659068
میرتاج الدینی در گفتگو با دانا:

مبلغ مورد نیاز برای طرح یارانه کالایی 30 هزار میلیارد تومان است/ امکان تخفیف در خرید کالاها هم برای شهروندان فراهم خواهد شد

مبلغ مورد نیاز برای طرح یارانه کالایی 30 هزار میلیارد تومان است/ امکان تخفیف در خرید کالاها هم برای شهروندان فراهم خواهد شد
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: مبلغ مورد نیاز برای طرح یارانه کالایی 30 هزار میلیارد تومان است گفت: این رقم از بند واو تبصره 2 قانون بودجه تامین می شود.

سید محمدرضا میرتاج الدینی، نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ضمن تشریح مصوبات جلسه امروز این کمیسیون گفت: جلسه امروز کمیسیون برای تصویب منابع طرح یارانه کالایی با حضور نمایندگان دولت و کارشناسان مرکز پزوهش ها و دیوان محاسبات  برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در این زمینه به توافقات خوبی رسیدیم گفت: برای اجرای این طرح دولت موظف است به منظور تامین بخشی از نیازهای معیشتی خانوارهای کشور به ویژه خانوارهای کم برخوردار در شش ماهه دوم سال 99 و به صورت ماهانه نسبت به تامین و پرداخت یارانه اعتبار خرید به جامعه هدف که افراد شناسایی شده در طرح معیشت حدود 60 میلیون نفر می باشند، اقدام شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به اینکه این یارانه  از طریق واریز اعتبار به کارت یارانه نقدی سرپرست خانوار صورت خواهد گرفت تصریح کرد: این اعتبار صرفه برای تامین کالای اساسی و ضروری در نظر گرفته شده است و امکان تخفیف در خرید کالاها هم برای شهروندان فراهم خواهد شد.

میرتاج الدینی گفت:  خانوارهای کم درآمد که سطح درآمد آنها از حداقل دستمزد کمتر است از دو برابر یارانه سایر خانوارهای مشمول بهره مند می شوند.

وی با اشاره به اینکه مبلغ مورد نیاز برای این طرح 30 هزار میلیارد تومان است گفت: این رقم از بند واو تبصره 2 قانون بودجه تامین می شود.

وی ادامه داد: دولت تقبل کردهکه بخشی از طلب سازمان تامین اجتماعی را نیز پرداخت نمایند.وی ادامه داد: همچنین حدود ده هزار میلیارد تومان برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان و رقمی هم برای پرونده های نیمه تمام در نظر گرفته شده است.

نماینده تبریز تصریح کرد: مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه در اولین فرصت در صحن علنی مطرح و نهایی خواهد شد.

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1659068
ارسال نظر
نظرات