شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 14:17 منتشر شده در مورخ: 1399/07/29 شناسه خبر: 1659116
معاون فنی اداره جهاد کشاورزی شهرستان اسدآباد مطرح کرد؛

هنوز یارانه خرید حمایتی گوجه‌فرنگی به گوجه کاران پرداخت نشده!

هنوز یارانه خرید حمایتی گوجه‌فرنگی به گوجه کاران پرداخت نشده!
علی سرخوش با بین اینکه میزان ۸ هزار و پانصد تن محصول گوجه‌فرنگی تحویل کارخانه رب اسدآباد شده، گفت: به ازای هر کیلو مبلغ ۲۰۰ تومان، یارانه خرید حمایتی که قرار بود به کشاورزان پرداخت شود، هنوز پرداخت نشده و در حال پیگیری هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی سرخوش، معاون فنی اداره جهاد کشاورزی شهرستان اسدآباد در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان، با اشاره به پایان برداشت گوجه‌فرنگی از سطح اراضی اسدآباد، اظهار کرد: امسال در سطح هزار و دویست و پنجاه هکتار از اراضی این شهرستان گوجه‌فرنگی کشت شد که حدود ۶۰ هزار تن از این اراضی محصول برداشت شد.

وی با اشاره به اینکه محصول گوجه‌فرنگی شهرستان اسدآباد به چندین کارخانه رب مانند کارخانه‌های سحر همدان، دهگان، مارال فروز اسدآباد، تهران و اصفهان ارسال شد، گفت: بسیاری از کشاورزان به‌صورت مستقیم محصول خود را به کارخانه‌ها نفروختند و از طریق واسطه‌ها این امر انجام شد.

معاون فنی اداره جهاد کشاورزی شهرستان اسدآباد تصریح کرد: مطالبه‌های کشاورزانی که گوجه‌فرنگی را به دیگر کارخانه‌های کشور ارسال کرد، پرداخت‌شده چراکه اکثراً  به ‌واسطه‌ها تحویل دادند.

وی با اشاره به عدم پرداخت یارانه خرید حمایتی گوجه کارانی که محصول خود را به شرکت مارال فروز فروختند، گفت:  به ازای هر کیلو مبلغ ۲۰۰ تومانی که به‌عنوان یارانه خرید حمایتی قرار بود به کشاورزان پرداخت شود، هنوز پرداخت نشده و در حال پیگیری است.

سرخوش خاطرنشان کرد: مباشر خرید گوجه‌فرنگی در اسدآباد تعاون روستایی بود و پرداخت یارانه خرید حمایتی از سوی این سازمان هم در حال پیگیری است.

وی با اشاره به سرمازدگی زودهنگام در اسدآباد، گفت: در حال حاضر محصولی نداریم که روی زمین مانده باشد.

معاون فنی اداره جهاد کشاورزی شهرستان اسدآباد با اشاره به فعالیت کارخانه رب اسدآباد برای خرید گوجه‌فرنگی از ۱۱ تا ۳۰ شهریور، یادآور شد: میزان ۸ هزار و ۵۰۰ تن محصول تحویل این کارخانه شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1659116
ارسال نظر
نظرات