شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 13:58 منتشر شده در مورخ: 1399/07/29 شناسه خبر: 1659140
رئیس مجمع نمایندگان استان همدان مطرح کرد؛

استیضاح رئیس جمهور، افتادن از چاله به چاه/آب به آسیاب دشمن نریزیم

استیضاح رئیس جمهور، افتادن از چاله به چاه/آب به آسیاب دشمن نریزیم
حجت‌الاسلام‌والمسلمین احد آزادی‌خواه گفت: استیضاح رئیس جمهور کار عاقلانه‌ای نیست و آب به آسیاب دشمن ریختن و کمک کردن برای اجرایی شدن نقشه‌های دشمنان انقلاب است و هیچ آورده‌ای ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین احد آزادی‌خواه، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان، با اشاره به مطرح‌شدن دوباره استیضاح رئیس‌جمهور اظهار کرد: باید نخست پرسید در این وضعیت که سنگین‌ترین فشارها را مردم برای حفظ نظام و خاک و وضعیت گرانی‌ها، تورم افسارگسیخته، مشکلات مسکن، خودرو، ارز و سکه و طلا متحمل شده‌اند استیضاح رئیس‌جمهور به صلاح است یا نه؟

وی افزود: قریب به‌اتفاق مشکلات حال حاضر کشور به دلیل سوء مدیریت‌ها و سوءاستفاده‌ها است که نمونه آن در واردات کالا با ارز ۴ هزار و دویست تومانی مشاهده‌شده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان تأکید کرد: مجلس شورای اسلامی باید در این شرایط منطقی‌ترین راه را در پیش بگیرد و باید دانست که آیا استیضاح رئیس‌جمهور در این شرایط به صلاح کشور است و آینده را بهتر می‌کند و یا برکناری رئیس‌جمهور سبب بدتر شدن شرایط و افتادن از چاله به چاه عمیق می‌شود.

وی به انتقادات متعدد به دولت اشاره و تأکید کرد: دولت ازنظر قانونی و آداب دموکراسی رسماً در رأس کشور است و هرچند انتقادات زیادی به عملکرد آن وارد است اما به نظرم باید تا آخرین روزبه کار خود ادامه دهد.

اگر دولت و جریان حاکم بر آن، بجای برجام، به حفاظت از منافع ملی پافشاری می کرد اکنون شرایط بهتری داشتیم

حجت‌الاسلام آزادی‌خواه تأکید کرد: اگر دولت تدبیرهای بهتری را در پیش می‌گرفت و برای گشایش اقتصادی به‌جای تکیه صد درصدی به برجام نافرجام ، به روابط دیپلماتیک با منطقه و حفاظت از منافع ملی پافشاری می‌کرد شرایط بهتری داشتیم.

وی بابیان این سؤال که آیا با استیضاح رئیس‌جمهور به گشایش بهتری می‌رسیم، تأکید کرد: قطعاً با استیضاح رئیس‌جمهور شرایط بهتر نشده و عجیب است که چرا برخی همکاران در مجلس به این نتیجه رسیده‌اند که به دنبال این امر باشند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: باید دانشت که جریان ضدانقلاب نیز به دنبال برکناری رئیس‌جمهور هستند که آشوب‌های گسترده در کشور ایجاد کنند.

وی افزود: برخی از دشمنان و کشورهای خارجی دندان‌تیز کرده‌اند تا با کمترین مشکل دخالت‌هایی در کشور انجام دهند و نباید بهانه‌ای به آن‌ها برای ورود به کشور داد.

حجت‌الاسلام آزادی‌خواه تأکید کرد: قطعاً این استیضاح کار عاقلانه‌ای نیست و آب به آسیاب دشمن ریختن و کمک کردن برای اجرایی شدن نقشه‌های دشمنان انقلاب است و هیچ آورده‌ای ندارد.

مجلس باید دولت را در این مدت باقیمانده وادار به کار کند

وی تأکید کرد: مجلس شورای اسلامی اگر به دنبال رفع مشکلات است تنها راهکار آن این است که دولت را وادار به کارکرد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مجلس در مدت باقی‌مانده دولت تا انتخابات باید دو قدم مهم بردارد که نخست یک کمک کردن به دولت برای رفع مشکلات مردم و دوم وادار کردن دولت برای اقداماتی که گشایش اقتصادی ایجاد کند.

وی افزود: انتقادات به دولت سر جای خود باقی است و نگرانی‌هایی برای کشور وجود دارد اما اصل دولت باید سر جای خود بماند و باقدرت کار خود تا دقیقه آخر انجام دهد.

حجت‌الاسلام آزادی‌خواه با اشاره به برخی مقایسه‌های مطرح‌شده با عزل بنی‌صدر تأکید کرد: شرایط و وضعیت کنونی کشور با ابتدای انقلاب و برکناری بنی‌صدر اصلاً یکی نیست و این قیاس اشتباه است.

وی تأکید کرد: نکته پایانی در بحث استیضاح رئیس‌جمهور این است که راهبردهای پیش‌گرفته باید به‌گونه‌ای باشد که نتیجه کارها گشایش برای مردم باشد نه اینکه از چاله به چاه بیفتیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1659140
ارسال نظر
نظرات