شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 15:14 منتشر شده در مورخ: 1399/07/29 شناسه خبر: 1659174
شهردار بندر چابهار خبر داد؛

نصب بنرهای فرهنگی و آموزشی در چابهار/ ارتقاء فرهنگ شهروندی در داشتن یک شهر نمونه موثر است

نصب بنرهای فرهنگی و آموزشی در چابهار/ ارتقاء فرهنگ شهروندی در داشتن یک شهر نمونه موثر است
محمد یونس حقانی از نصب بنر با مضامین پیام‌های فرهنگی، اجتماعی و آموزشی در سطح شهر چابهار خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد یونس حقانی؛ شهردار بندر چابهار در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با اشاره به نهادینه‌کردن مشارکت‌های مردمی و حضور فعال شهروندان در فعالیت‌های مدیریت شهری بیان کرد: در راستای بهبود وضعیت اجتماعی، بهداشتی و فرهنگی‌ در سطح شهر معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه اقدام به طراحی، چاپ و نصب بنرهای آموزش شهروندی در سطح شهر کرد.
 
وی افزود: ارتقاء فرهنگ شهروندی و آشنایی شهروندان چابهاری با تعریف «شهر،‌ شهروند و موضوعات شهروندی» به منظور ایجادحس تعلق در آنها نسبت به شهر از اهداف بخش فرهنگی شهرداری است.
 
این مقام مسئول تصریح کرد: فضای مجازی و تابلوهای تبلیغاتی میادین اصلی شهر دو رسانه ای که بیشترین تاثیرگذاری را دارد و تبلیغات فرهنگ شهروندی انجام می شود.
 
وی با اشاره به اینکه آموزش شهروندی و شناخت ابعاد و اصول شهروند مداری امروزه نقش مهمی در تقویت جامعه دارد گفت: شهروندی و شهروند مداری بخش جدایی ناپذیر از الگوهای زندگی جمعی است و باید در قالب نهادهای اجتماعی که موظف به بسط تعلیم و تربیت رسمی هستند انجام شود.
 
حقانی آموزش‌های شهروندی را برای نهادینه‌کردن مشارکت‌های مردمی بسیار حیاتی عنوان کرد و ادامه داد: حضور فعال شهروندان در فعالیت‌های مدیریت شهری تاثیر بسزایی دارد و بهبود وضعیت اجتماعی، بهداشتی و فرهنگی‌ جامعه را در بر خواهد داشت.
 
وی خاطرنشان کرد: هر چه هویت شهری بالا رود احساس تعلق شهری افزایش می یابد و هر چه احساس تعلق بیشتر شود، احساس هویت شهری هم در بین شهروندان افزایش می یابد و این دو مورد قطعاً بر روی یکدیگر تأثیرگذار هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1659174
ارسال نظر
نظرات