شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 12:02 منتشر شده در مورخ: 1399/07/30 شناسه خبر: 1659451
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین:

طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ قزوینی فوت شدند/ اختصاص بیمارستان‌های‌ رحیمیان و ارتش به بیماران کرونایی

طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ قزوینی فوت شدند/ اختصاص بیمارستان‌های‌ رحیمیان و ارتش به بیماران کرونایی
علی اکبر کرمی، معاون درمان علوم پزشکی استان قزوین گفت: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان، دو بیمارستان رحیمیان و ارتش نیز وارد مرحله پذیرش بیماران کووید ۱۹ کردیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی اکبر کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان اظهار کرد: متاسفانه این روزها در سطح استان با بیماران بدحال بیشتری رو‌به‌رو هستیم و هموطنان با بدحالی به بیمارستان مراجعه می‌کنند.

وی افزود: باز هم روز گذشته رکورد هشت ماه اخیر را در آمار مبتلایان داشتیم؛ به طوری ‌که ۷۷نفر در شبانه روز گذشته با علائم حاد بیماری کووید۱۹ در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱بیمار کرونایی در سطح استان جان خود را از دست دادند؛ همچنین بالاترین تعداد بستری‌های بخش ویژه را با آمار بیش از ۵۰ بیمار داشتیم.

عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بیشترین علت بالا رفتن آمار کروناست

وی عنوان کرد: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان دو بیمارستان رحیمیان و ارتش نیز وارد مرحله پذیرش بیماران کرونا کردیم؛ البته اگر کل تخت‌های بیمارستانی قزوین هم مجهز به بخش‌های ویژه شود باز هم فایده ای ندارد مگر اینکه مردم شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

این مقام مسئول بیان کرد: حتی استفاده از ماسک‌های ساده و پارچه‌ای، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و دوری از تجمعات و حضور در مکان‌های شلوع بهترین راه برای پیشگیری از شیوع کرونا است.

وی ابراز کرد: از آنجا که مراجعه بیماران به مراکز درمانی در مراحل اولیه بیماری آنها نیست و با وخامت حال به بیمارستان مراجعه می‌کنند؛ لذا درمان سخت تری را در پیش دارند و همین امر موجب طولانی شدن دوران بهبودی مبتلایان شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین با اشاره به اینکه عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بیشترین علت بالا رفتن آمار کروناست؛ گفت: امیدواریم به زودی روند نزولی آمار مبتلایان به کرونا را در سطح کشور و استان شاهد باشیم.


انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1659451
ارسال نظر
نظرات